Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 12 от 800 ПърваПърва ... 210111213142262112512 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 111 до 120 от общо 7996
  1. #111
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от borislav aleksandrov
    Понеже искам да видя онзи пчелар които докаже че има 10 кошера добива 200-250 кг мед и не го продава а си го изяжда сам и раздава на приятели т.е. не взима и 1 стотинка от пчелите а само влага.
    А,освен да го ям и раздавам на приятели,съседи и роднини,какво ще кажеш за медовина и ракия,ще ми стигнат ли 250кг.

  2. #112
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    252
    В отговор на колегата Александров искам да кажа , че и аз продавам медаси и в това невиждам нещо лошо , а поскоро немие разбрал мисълта - парите над всичко ! Аз например работя с няколко системи кошери и продължавам да търся и експериментирам вниквайки по-дълбоко в нещата и изхождайки от факта , че един кошер е ефективен несамо с рекордна продукция , но засметка на непосилен труд , големи тежести и много ивентар , а може и да дава по-малко , но без много грижи и ивентар , което компенсира
    , защото резервни части за човек още няма !!!!

    Като пример за думитеси мога да дам следното :

    С ДБ се работи с рамки , една рамка - 3-4 кг. , а корпусните с корпус 25-35 кг. , като неизбежно се работи и на ниво рамка , разнасят се корпуси и т.н. и въпреки това ......
    Невсичко с две бузи е лице !

  3. #113
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    252
    :D
    Невсичко с две бузи е лице !

  4. #114
    Папандреу:Нима искате да станем като България?
    image

    Автор: klassa.bg
    Дата: 18.4.2010
    Сподели:

    Гръцкият премиер предупреди своите сънародници, че ако не са съгласни с антикризисните мерки на правителството ги чака съдбата на България: Нима каза той вие искате да получавате български заплати, където въобще не са чували за великденски и коледни премии, а какво остава за 14-та заплата? Нима- обърна се той към пенсионерите вие искате да получавате пенсии от по 50 - 100 евро вместо сегашните 6-700 ? Нима искате да си плащате изцяло цената на лекарствата, а не както досега само 25%? Нима искате да живеете като в лунно бунище защото точно на това прилича България с нейните дупки и боклуци, разхвърляни навсякъде от претендиращите за по-висока интелигентност българи? Нима искате децата ви да пушат, пият и вземат наркотици под зоркия поглед на полицията? Това ли искате? Аз знам, че ние винаги сме били по-цивилизована нация от нашите северни съседи и винаги сме успявали да се обединим в трудни моменти. Затова и сега съм убеден, че в този труден момент ще застанем един до друг, ще прежалим трийсетте процента от допълнителните възнаграждения, които получаваме и след няколко години, ще можем отново да се наредим сред страните с най-добър жизнен стандарт, докато българите ще си останат на положението в което са и сега. Защото нашата нация е изградена на основите на православната вяра и християнските добродетели, а българите са учени атеисти, сменящи на всеки четири години политическото си верую. Но намират ли там там спасение? Нека да се стегнем и да не позволим нашата младеж да напусне страната, така както българите напускат своята? И ще видите, че след 50 години, ние все още ще сме тука, а за българите ще се носят само легенди. Аз много се смях, когато разбрах, че управляващите в България плашат народа си, че щели да стигнат до нашето положение ако не вземат мерки! Та те нашето ниво могат само да го сънуват! Жалко за българите, че се оставят така лесно да ги манипулират, за да могат да ги грабят безпрепятствено! Но това си е техен проблем. Нека ние да решим нашите, пък те да се утешават, че не са ни стигнали. Кое е по-страшно Гръцката криза или Българската стабилност?


    Много е прав Византиеца!

  5. #115
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    А е не знам, на какво е изградена тяхната нация, но от известно време (години) се поддържа от европейски пари - та ..... сега като им спират кранчето, лъсва голия задник на православната им вяра и християнски добродетели, с целия блясък на пословичния им мързел и лентяйство.

    п.п. ма нека се оправят де - не им желая лошото, факт е, че тяхното ниво все още дори не можем да го сънуваме.
    "Най-мързеливата система е най-печеливша." - Димитър Павлов

  6. #116
    Почетен Автор
    Регистриран
    11.02.2011
    Мнения
    627
    Мадурковец, комуниста си е комунист. Ако Европа не им отпуска тия пари щяха да сънуват нашите доходи. Гърчолята са единствената нация дето не е върнала ни един заем. Папат на корем ама като има кой да им дава.

  7. #117
    Наблюдател
    Регистриран
    04.06.2011
    Мнения
    35
    Не е луд този, който яде баницата. Луд е този който му я дава!!!
    Jikata-OVECH

  8. #118
    Оф , гледам да избягвам такива теми , но като се зачешат голяма краста ме стърже.Цигани били не знам си кви били Гърчолята мързеливи били , ами ний като сме толкос работни и умни що сме в л.....а до брадата и само да кажем "а" и сме ги налапали?
    Може да са всякакви , ама като нещо не им отръва изметоха цяла гърция , пък ний кво аганца с главно А.
    Свикнали сме да мрънкаме обаче нищо да не правиме , някой все да ни тъпче пък ние все да си кютаме и толкова.Аз пък на такива като Гърците евала им правя намерили начин на тях да им е добре и си се оправят.
    Хич не им се чува , че дългове било че това че онова те си искат заплатите пенсиите здравните осугуровки и така и да си ги ползват не като нас да си плащат здравни и понеже нямало направления да ходя да кихам като паша на часно прегледи от 25 до 110 кинта да искат разни малоумници да ме пенсионират на 65 години , ще ме пенсионират те ама в дървения костюм - то и такава е и идеята на упражнението де.
    Че , тъй има още да ни сочат с пръс и да ни викат маймуни - миналата година на обучение в Австрия което траеше две седмици направо ни забиха в земята , накараха ни да се разделим на групи - Чехи, Унгарци, Румънци и наша светлост - при което въпроса към нас беше аве момчета вие Английски говорите ли?
    Ха с чука в киселото мляко , и аз му викам да ве батка у наща дунгла също има едни големи сдания - Училища им викаме и ние от време на време ходим в тях да научим туй онуй - човека се изчерви от срам и през целия ден идва да ни се извинява.
    Та това е истината за нас всеки ни мисли за бай Х.й. каквото и да си приказваме - за тях ние все викаме аве , шваби или каквито там си изберете аве кви са те ве , какви какви ама те си знаят пакета заплати социални здравни , знаят си правата пък ние знаем дърво.

  9. #119
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    [quote="ianev"]Папандреу:Нима искате да станем като България?
    image

    Автор: klassa.bg
    Дата: 18.4.2010
    Сподели:



    /quote]

    Дълбоко се съмнявам и съм убеден че това не са думи на бившия вече Гръцки премиер.Това са думи измислени от наш шибаняк на който му се плаща с нашите данаци с пенсиите на нашите родители.
    Целта е,через дискусиите да се разбере нагласата на отделните групи(в частност пчеларската)и някой да си напише домашното.

  10. #120
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    А туй то - па сме в края на опашката пчеларите, от 04.2010 чак сега ли стигнаха до нас ..... големо домашно бре :D

    Инак ... наистина ми е чудно и на мен какво се цели с подобни псевдо патриотични статии, чието авторство се предписва на съседни нам държави - може би подобни протести, като в гърция ли или ....?
    "Най-мързеливата система е най-печеливша." - Димитър Павлов

 

 
Страница 12 от 800 ПърваПърва ... 210111213142262112512 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 7 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 7 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •