Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 111 от 800 ПърваПърва ... 1161101109110111112113121161211611 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1,101 до 1,110 от общо 7996
  1. #1101
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Нека да ви светна за точка З от Указанията за de minimis 2016. Цитирам:

    Удостоверение от търговеца/изкупвача, че изкупения от бенефициента пчелен мед през 2015 г. и/или 2016 г. е включен в изследвана партида и отговаря на изискванията ка контрагента (при вътрешнообщностна търговия на нехомогенизиран пчелен мед, предназначен за последваща преработка). Изисква се при бенефициенти, реализирали продажби на търговец/изкупвач.

    А сега един анализ на текста:

    1. Кой е ТЪРГОВЕЦ? Ами всяка една фирма или физическо лице, което е региструрано в Търговския регистър.
    2. Какво е ИЗСЛЕДВАНА ПАРТИДА? Ами наличието на документ за изследване на параметрите на меда в акредитирана лаборатория.
    3. Какво е ИЗИСКВАНИЯ НА КОНТРАГЕНТА? Ами това е един абсолютно нищо незначещ текст, защото всеки един търговец може просто да каже - "да, наистина отговаря, защото успях да го продам".

    Тоест удостоверение може да ви издаде всеки, който е вписан в търговския регистър, и е правил поне едно лабораторно изследване на качествата на някакъв негов си мед. А такива хора (пчелари), които са правили изследвания, има поне 1000 на брой.

  2. #1102
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Разбирате ли какъв е тънкия момент? За документи ще проверяват ВАС, които кандидатствате за de minimis. Никой обаче няма да проверява търговците или преработвателите, защото няма това право. Тоест всяка една хартийка, издадена от която и да е фирма, вписана в търговския регистър, може да мине за валидно удостоверение, стига наистина най-отгоре на страницата с големи букви да пише УДОСТОВЕРЕНИЕ, а отдолу да има някакъв подпис и ако може - печат.

  3. #1103
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    В хубава страна живеем,страна на схемитеи на алчни никъдърници!Лошото е след написаното от г-н Матеев за което съм му много благодарен/него лаская/изгорях с УДОСТОВЕРЕНИЯТА които можех да издам.Все още се чудя тоя дето предложи това де му е бил акъля/каква схема е измислил/.Може би е имал поръчене от някой да подлъзне министърката да подпише подобно нещо и както казват по нашия край да я оризили после

  4. #1104
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    В хубава страна живеем,страна на схемитеи на алчни никъдърници!Лошото е след написаното от г-н Матеев за което съм му много благодарен/него лаская/изгорях с УДОСТОВЕРЕНИЯТА които можех да издам.Все още се чудя тоя дето предложи това де му е бил акъля/каква схема е измислил/.Може би е имал поръчене от някой да подлъзне министърката да подпише подобно нещо и както казват по нашия край да я оризили после
    Г-н Друмев, в написаното от вас в поста /него лаская/ има лека грешка. Сега в момента както е написано вие наистина го ласкаете. Ако искате да не го ласкаете, каквото е и желанието ви, то трябва да го напишете така /не го лаская/ - разделено. За другите 10 - 15 грешки си затварям очите. Моля модераторите след като г-н Друмев си прочете урока, поста(урока) ми да бъде изтрит. Но тъй като е в темата за бърборене, може и да стои. Убавец мамин.

  5. #1105
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Хубаво ми викаше Ачката на дюшека докато минавах покрай него,,Чети колегите редовно и може да изкараш нещо отгоре,, ,ама не го взех на сериозно щото си четеше Некермана и това отгоре не ми се видя сериозно
    Дака нещо май си се пообъркал.Пак не четеш правилно.Не ползвам надуваеми играчки и не чета лъскави книжки.....

  6. #1106
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Дано да приеме думите ви градивно, и не се обиди. Защото аз съм на негова страна. Много хубаво си говори Даката. Само че, трудно му се разбира. Сигурно защото пчеларската година беше тегава, неговия замисъл е тегав? А сигурно му тежат програмите?
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  7. #1107
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Дано да приеме думите ви градивно, и не се обиди. Защото аз съм на негова страна. Много хубаво си говори Даката. Само че, трудно му се разбира. Сигурно защото пчеларската година беше тегава, неговия замисъл е тегав? А сигурно му тежат програмите?


    Много ти благодаря,бат Тянко за моралната подкрепа,а на колегите какво да се сърдято на такива хора мой ли човек да се разсърди за нещо

  8. #1108
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Крайно време е, ние пчеларите да проумеем, че повече мед дава и повече цена! Не да си гледаме в паниците, а да работим заедно. Като продаваме, не да се крием като мишки по паланките? А да се събираме и кооперираме, предлагайки на пазара не по два, три или пет тона. А по двеста и дори триста! Защо не й повече? Ама пуста Бай Ганьовщина! Как не измислиха ваксина за нея!
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  9. #1109
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Ачка убрали гроздаците?

  10. #1110
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Обрах го Дака и вече се бунтува...

 

 
Страница 111 от 800 ПърваПърва ... 1161101109110111112113121161211611 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 17 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 17 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •