Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 11 от 800 ПърваПърва ... 9101112132161111511 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 101 до 110 от общо 7995
  1. #101
    Почетен Автор
    Регистриран
    25.09.2010
    Мнения
    554
    Цитат Първоначално публикувано от vanHanegem
    Всъщност, има един колега който по това време произвежда и майки, но...той е особен случай! Има условия(климатични) и специален инвентар за това...Но това е плод на дългогодишен опит и не малко изпитания, които той не споделя, или пък споделя само при определени обстоятелства - като Чорбич!
    По този повод,мисля да отворим нова тема АЛТЕРНАТИВНО ПЧЕЛАРСТВО точно по технологията на този наш колега.Какво мислите?

  2. #102
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    950
    Цитат Първоначално публикувано от buci59
    Цитат Първоначално публикувано от vanHanegem
    Всъщност, има един колега който по това време произвежда и майки, но...той е особен случай! Има условия(климатични) и специален инвентар за това...Но това е плод на дългогодишен опит и не малко изпитания, които той не споделя, или пък споделя само при определени обстоятелства - като Чорбич!
    По този повод,мисля да отворим нова тема "АЛТЕРНАТИВНО ПЧЕЛАРСТВО" точно по технологията на този наш колега.Какво мислите?
    Не бих казал "алтернативно", защото според мен пчеларството няма алтернатива. По-скоро - "нетрадиционно", но ако вземем предвид успехите Му - то е "авангардно"!!!

  3. #103
    Забранен
    Регистриран
    11.03.2011
    Мнения
    350
    Цитат Първоначално публикувано от borislav aleksandrov
    а кои е колегата
    Как кой е? Та "Той" е най - набиващият се на очи.

  4. #104
    Цеко Сифоня
    Guest
    Не разбрах кой е!!Да не е Петър Стоянов -президента! -преди години пишеше на плакатите му за изборите -ТОЙ Е! :D А кажете да не хвърляме боба.

  5. #105
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    Аз залагам два цента на Христо Стоичков :D - той трябва да Е
    "Най-мързеливата система е най-печеливша." - Димитър Павлов

  6. #106
    Цеко Сифоня
    Guest
    Де кажете бре колеги.....Нов съм у форума и не склащам за кого говорите!!!

  7. #107
    Почетен Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    607
    Казва се Коста Желев .Той одавна спря да пише и си изтри постовете.Действително неговия начин на пчеларстване ако наистина е такъв какъвто го споделяше, е доста нетрадиционен.Поне на мен ми беше трудно да го осмисля.
    Силата присъства там, където работи мисълта.

  8. #108
    Цеко Сифоня
    Guest
    Е това вече е отговор -благодаря Станко !Въпреки че мисленето на колегата може би е нетрадиционно не е трябвало да си трие мненията ,все нещо полезно би могло да се извлече като идея от неговите постове.Макар че съм нов и не съм в час :D (де ми го пишат и Админите) ми навева мисли за друг колега от друг форум с никнейм клобус-сигурно греша,опитвам се да гадая за никовете по начина на разсъждение,може и да греша и както казват -пак да не съм в час :D

  9. #109
    Цеко Сифоня
    Guest
    Благодаря колега -еее най -после да съм в час! Нека се отбележи в протокола :D .Въпреки че и аз понякога съм влизал в спор с въпросния колега когото уважавам много не смятам че трябва да си трие постовете а да сподели своя опит,то все ще има някой де не е разбрал някого.От колко години не е излизала нова книга и всички пчелари пеем по ноти ?Точно такива колеги мислещи различно биха могли да дадат нова тема на размисъл и да променим стереотипите които ни изградиха като пчелари а защо не да постигнем и по-високо ниво?Колегата споменава бегло за система кошер който мен живо ме интересува -но уви всичките ми опити да подразбера нещо и както и да въртя нещата остават безузпешни.Че нали за това са форумите ,да споделиш и да научиш нещо ново -иначе си остава празно бърборене като тема.Не трябва да бъдем егоисти-както казва един мой приятел-аз само чета форумите......

  10. #110
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    252
    Прав си колега Цеко , такае , няма новаторство и дори забелязвам , че в отговор на запитвания се цитират правила и практики от литературата , а не личен опит ! Другото , което забелязвам е , че нестандартното се отминава или пренебрегва - вместо дасе изяснява , дискотира и ........ знаели човек от , коя туфа ще излезе заек ! А има много практики , които предлагат по-леки варианти за работа с пчелите , но нали някои с 200 кошера е казал , че .... нестава , значи нестава ! Приематлисе нещата по този начин - няма развитие и по-лошото е , че това се предава на младите "неси прави опити , че губиш време и пари , то вече е измислено ..... " Повечето от нас са любители и жалко за проявения мързел относно мислене , експериментиране и т.н. Колеги , от така наречените "професионалисти" нечакаите прогрес , те нямат време за "глупости" !В действителност теса наи-големия консуматор на готовия изпитан продукт , а не негов създател ! Споделяики тези мисли не визирам никого и несъм с намерение да обиждам , просто мее яд , че всичко се обръща в пари - навсяка цена ! Затова непревръщайте хобито в професия , зада несе лишавате от удоволствието от него !
    Невсичко с две бузи е лице !

 

 
Страница 11 от 800 ПърваПърва ... 9101112132161111511 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 5 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 5 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •