Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 5 123 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 43
  1. #1
    Наблюдател
    Регистриран
    28.11.2011
    Мнения
    2

    РАЗСТОЯНИЕ ОТ ПЧЕЛИН ДО ПЧЕЛИН...?

    Колеги,някой може ли да ми каже,какво трябва да бъде разстоянието от пчелин до пчелин и ако е възможно да ми изпратите линк на закона или да го публикувате във форума?
    Благодаря ви предварително...!!!

  2. #2
    Заслужил Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    281
    До колкото се сещам ограничение има само, когато ти дават право на позване на общински терен т.е в радиус от два километра и половина да няма друг регистриран пчелин и то в случаите, когато няма масиви от медонос.В закона не е указано, колко трябва да е разтоянието от пчелин до пчелин,щом терена е твоя собственост.

  3. #3
    Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    132
    Ограничението не е само за пчелини за елитни и племенни майки. Кметът също може да откаже да регистрира нов пчелин, ако в населеното място има вече определен брой регистрирани пчелни семейства.
    Тодор Тодоров

  4. #4
    Автор
    Регистриран
    18.11.2010
    Мнения
    111
    Цитат Първоначално публикувано от ттитто
    Ограничението не е само за пчелини за елитни и племенни майки. Кметът също може да откаже да регистрира нов пчелин, ако в населеното място има вече определен брой регистрирани пчелни семейства.
    Скоро си регистрирах пчелина във Ветеринарната служба, трябва ли да се регистрира и в кметството.

  5. #5
    Почетен Автор
    Регистриран
    25.09.2010
    Мнения
    554
    Да,трябва.

  6. #6
    Заслужил Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    281
    Цитат Първоначално публикувано от ттитто
    Ограничението не е само за пчелини за елитни и племенни майки. Кметът също може да откаже да регистрира нов пчелин, ако в населеното място има вече определен брой регистрирани пчелни семейства.
    За елитните майки не споря и съм съгласен, че има ограничение.

    Кмета въз основа на кой член от закона би направил това ограничение освен ако няма регистриран пчелин за елитни майки?
    Посочете ми текста в които е указано, че при пренаселване от пчели има ограничения.

  7. #7
    Nic 59
    Guest
    http://www.google.bg/url?sa=t&rct=j&...RDD4CA&cad=rja

    Ако няма друго общинско ограничение на основата на този закон се определят броя кошери.

    Може да съм пропуснал дали го има на сайта. Няма да е лошо да го има за постоянно.

  8. #8
    Заслужил Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    281
    Съгласен съм, но това Общинско ограничение трябва да е базирано пак на този закон.

    Няма как да измислят нови закони, защото ако е обратното досега да са ни изгонили от населените места.

  9. #9

  10. #10
    Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    132
    Кмета въз основа на кой член от закона би направил това ограничение освен ако няма регистриран пчелин за елитни майки?
    Наистина съм останал с грешно впечатление преди време като съм чел закона. Регистрацията може да бъде отказана от кмета само ако искаш да ползваш общинска земя и вече има регистрирани 50 кошера в радиус от 2,5 км. (чл. 12 и чл. 13 от ЗП)

    Ако искаш временно да разположиш подвижен пчелин регистриран на друго място, кметът пак може да те отреже.

 

 
Страница 1 от 5 123 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •