Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 43
  1. #11
    Заслужил Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    281
    Nic 59 линка към статията които даваш е само журналистическа информация, а каква е точната истина можем само да гадаем.
    Такива Общиски свободни съчинения, както е в Стралджанско предполагам има и другаде, но винаги могат да бъдат атакувани в съда.
    Закона засега е на наша страна.
    От линка, които даваш за Община Шумен се вижда че не са направили нищо по различно, като наредба просто преповтарят закона.

  2. #12
    Nic 59
    Guest
    Не разбирам какво има за гадаене? Общините на основата на закона могат да направят допълнителни ограничения в зависимост от големината на населеното място, наситеноста на даден вид, свободни хранителни ресурси....
    Това са първите линкове които ми попаднаха и ги дадох само да покажа че във различните общини могат да действат различни правила. Провери какви са изискванията във ТВОЯТА община. На писменна молба се отговаря писменно във определен срок като отговора може да бъде оспорен.

  3. #13
    Заслужил Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    281
    Какви допълнителни ограничения могат да направят? Няма такива ''филми'', като допълнителни ограничения, всичко което не е по пчеларския закон е извън закона.
    Дявола не е по-черен от колкото го виждаме.
    Всички наредби се приемат въз основа на някакъв закон и са еднакви за всички Общини.
    Някъде, където правят промени(допълнения)на своя глава и не конкретизирано в закона е не/законоcъобразно, затова казвам,че ако се атакуват в съда ще паднат.
    Друг е въпроса, че си е занимаване и средстава.

    Всъщност на теб каква ти е болката? В смисъл, какво не ти разрешават, но посочи точно за какво иде реч.

  4. #14
    Наблюдател
    Регистриран
    28.11.2011
    Мнения
    2
    Здравейте,благодаря за всички коментари,които сте написали.
    В моята ситуация,аз съм регистриран пчелар и съм по програма "Млад фермер",но в близост до мен (2 км.) се настани друг пчелар,които и той е по същата програмата.
    Аз знам,че от пчелин до пчелин трябва да има 5.5 км.,защото максималният полет на една пчела е 5.8 км.,но не съм сигурен за това и за това Ви попитах.А има и друго,той е искал разрешение от кмета,но ние с него бяхме против настаняването му,но той въпреки това,се настани.Иначе и аз съм чел тези закони,но там никъде не е споменат моят въпрос.
    Ако някой знае към кое учреждение трябва да се обърна,моля да сподели?

  5. #15
    Заслужил Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    281
    Щом пчелина е на собствена земя няма законово основание да му се откаже регистрация.В закона не е указано, какво да е разтоянието между стандартни пчелини.

  6. #16
    Наблюдател
    Регистриран
    17.07.2011
    Мнения
    15
    Според БАБХ (бившето НВМС), която е службата която издава удостоверение за регистрация на пчелен обект , необходими документи са написани в наредба 27 от 2001г. ( ако не се лъжа за годината- пиша по спомен).
    Накратко:
    1. Пчелните сем. трябва да са номерирани
    2. Земята да е собствена ИЛИ договор за наем

    Но в наредбата е описано всичко!
    Няма как директора да откаже регистрация на пчелен обект , ако са предоставени всички документи.

  7. #17
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Само че сега като отидеш да подаваш документите ти искат и едно становище от общинската земеделска служба.Е това становище създава проблемите.

  8. #18
    Цеко Сифоня
    Guest
    Всичко е батак МИТКО ,Наскоро требеше да се проведе събрание на пчеларите от моя регион -познай кой дойде НИКОЙ....н ВРЕМЕТО един такъв гладиатор като тебе ни учереди пчеларска организация -това е ГЕОРГИ ТОДОРОВ -НАПРАВИ всичко безвъзмездно за съжаление живеем в българия и сме виновни че сме пчелари -още ми стоят книжките и фактурите за спомен -това значи колко долу сме като пчелари-аз нема очи да се обадя ...все таки подаревам книжки на начинаещи пчелари -лъжа и сам себе си че съм пчелар -сбъркана работа е това колега..иначе идеята беше супер но хората се ориентираха към кметските места ,ако разбираш=ВСИЧКО ОТИДЕ НА МАЙНАТА МУ ...

  9. #19
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Същият този Георги Тодоров въпреки 92 годишната си възраст в момента е председател на може би най-голямото пчеларско дружество в страната. Той е един от създателите на СБП, които за съжаление беше приватизиран от Михайлов, Челебиева и шайка разбойници подлоги на Ганчо.

  10. #20
    Заслужил Автор
    Регистриран
    29.09.2010
    Мнения
    281
    Цитат Първоначално публикувано от donboneti
    Само че сега като отидеш да подаваш документите ти искат и едно становище от общинската земеделска служба.Е това становище създава проблемите.
    Това становище се базира на някакви законови наредби предполагам.

    Проблеми в какъв смисъл?
    Изглежда чиновниците си нямат работа и умишлено усложняват всичко.

 

 
Страница 2 от 5 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •