Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 5 123 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 46
  1. #1
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена

    Стратегия на пчелина през 2017 година

    Отварям нова тема с мисълта, че можем да споделим тук каква ни е целта за 2017 и в края на годината да сравним дали сме си изпълнили целите?
    Този пост е редактиран от Трендафил Дончев; 25.03.2017 в 18:08.

  2. #2
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Аз имам 50 семейства останали след зимният мор.Започвам годината с тия бройки .Основната ми цел за годината е да увелича с 50% семействата.
    Следващото което ми е цел стоков мед да ивадя 1,5т-2,0т.Знам че някой може да ми се изсмее сега,но това е моята цел за 2017г.

  3. #3
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Аз имам 50 семейства останали след зимният мор.Започвам годината с тия бройки .Основната ми цел за годината е да увелича с 50% семействата.
    Следващото което ми е цел стоков мед да ивадя 1,5т-2,0т.Знам че някой може да ми се изсмее сега,но това е моята цел за 2017г.
    Не ти ли е много нисък % за възстановяване . Така ще ти трябват 3 години. Какво ще правиш със свободните медови корпуси?

  4. #4
    Почетен Автор
    Регистриран
    06.05.2015
    Мнения
    538
    Пчеларски район
    с.Дебнево,общ.Троян,обл.Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Аз имам 50 семейства останали след зимният мор.Започвам годината с тия бройки .Основната ми цел за годината е да увелича с 50% семействата.
    Следващото което ми е цел стоков мед да ивадя 1,5т-2,0т.Знам че някой може да ми се изсмее сега,но това е моята цел за 2017г.


    Друмев,това ми прозвуча като поговорката : "Хем душата в рая,хем х.я до края"
    Та с други думи,с толкова голямо увеличение на семействата пък и доста голям добив,направо ми звучи супер оптимистично.Не казвам,че е невъзможно,но прекалено оптимистично.
    Искрено ти пожелавам да го постигнеш!

    Успех!

  5. #5
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Аз имам 50 семейства останали след зимният мор.Започвам годината с тия бройки .Основната ми цел за годината е да увелича с 50% семействата.
    Следващото което ми е цел стоков мед да ивадя 1,5т-2,0т.Знам че някой може да ми се изсмее сега,но това е моята цел за 2017г.
    На теория може, на практика също, нооо зависи както от способностите на пчеларя, така и от Господ (природата).

  6. #6
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Намислил съм за тая година да сменя половината майки. Ама всяка нова майка да бъде от нейната си майка. Да не се мешат тамазлъците, един вид да си продължат рода. Старата може да се ползва за помощна, за обединяване...за каквото се наложи. Мисля, че за 50-60-70 кошера е постижимо. А за меда-колкото, толкова.

  7. #7
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    А , търтеите откъде са ?

  8. #8
    VIP Автор
    Регистриран
    06.01.2011
    Мнения
    1,125
    Пчеларски район
    с. Воднянци, обл. Видин
    С оглед на все по ниската цена на меда продадох около 40% от пчелните семейства които имам, целта ми е да ги възстановя и при евентуално добро развитие на нещата да извадя и някакво прилично количество мед - цената му вече не ме вълнува толкова....

  9. #9
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Умения има малко знанията куцат,но нали за това сте тук да помагате.А иначе летвата е ниска на това което съм си задал за 2017г.От научетеното тук мога да дам 2 примера как мога да го постигна.Лесен и труден.Лесния 1300-1500лв за 25 отвотки по пчеларската и 3 т инверт,но до колкото се познавам ще избера вторият вариян всеки го знае него/работа работа и пак работа/

  10. #10
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Оставам с впечатление, че за доста колеги т.н. ПРОЦЕНТ им е като казачока.

    Та ето да сте на ясно. http://mobaltarnovo.com/smetka/percents.html

 

 
Страница 1 от 5 123 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •