Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 24 12311 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 232
  1. #1
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата

    Субсидии - за или против

    Необходими ли са субсидии в пчеларството? Каква роля имат и кой трябва да ги получава? Ако ли не. Защо?

    Моля постовете ви да бъдат към темата, а не като отговори към мен. Аз само пускам темата.

  2. #2
    Я дай дефиниция на думата "субсидии".

    Ако става въпрос за проекти ( от рода на Сапард) за изграждане на пчелин или пчеларска база с обурудване, които задължително да са за юридически лица с определен капацитет и задължение проека да съществува поне 5 години. Да има и определен брой наети работници съм за.

    Но за раздаване на пари на (калпак) кошер или всевъзможни други, деминимис и т.н. съм твърдо против. Защото това води само до подържането на някакви живи бройки и нищо повече. Няма реална селекция, не се гонят по-добри резултати, не се бракуват болните и недъгавите, само заради едните пари. Това вреди на целия сектор.

  3. #3
    Наблюдател
    Регистриран
    18.11.2014
    Мнения
    10
    Пчеларски район
    Сакар
    Субсидиите изкривяват пазара и са предпоставка за корупция.Най ефективен способ за подпомагане на даден отрасъл е минималната изкупна цена,но затова е нужна силна ДЪРЖАВА.

  4. #4
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Аз мисля, че ако някой има нужда от финансова помощ, е добре да има и някой който да дава такава. Това че, пътя към ада е осеян с добри намерения не е тайна за никой. А субсидии нека да получава всеки, който спазва буквата на закона. Такъв сигурно и данъци ще плаща, работна ръка ще наема, и ще движи икономиката на родината.
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  5. #5
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Юрий Цветков Виж публикацията
    Я дай дефиниция на думата "субсидии".
    Всеки може да си извади определението от интернет и да си интерпретира върху него както си иска.

  6. #6
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от panto Виж публикацията
    .....Най ефективен способ за подпомагане на даден отрасъл е минималната изкупна цена,но затова е нужна силна ДЪРЖАВА.
    Накой замисля ли се какво означава това?
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  7. #7
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Накой замисля ли се какво означава това?
    Носталгия и мечти.

  8. #8
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Субсидии за брой пч.семейства - против.
    Подпомагане на килограм продаден законно мед от законен производител - допустимо.

  9. #9
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Субсидии според мен трябва да вземат пчелари с над 200 кошера и повече от един пчелин без странични доходи от друга дейност.А финансова помощ да се дава на всички които са под 100 кошера и само един пчелин без странична доходи от друга дейност.Също финансовата помощ трябва да се от пуска целогодишно на нуждаещите за момента от нея.Примерно 80% смъртност през зимата.Човека си подава документите и тя му се изплаща.Не може да имаш 80% смъртност зимата и да си вземеш помоща септември октомври и то за живи семейства само/разбира се ако си вадиш хляба с пчеларсто/.

  10. #10
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Субсидии според мен трябва да вземат пчелари с над 200 кошера и повече от един пчелин без странични доходи от друга дейност.А финансова помощ да се дава на всички които са под 100 кошера и само един пчелин без странична доходи от друга дейност.Също финансовата помощ трябва да се от пуска целогодишно на нуждаещите за момента от нея.Примерно 80% смъртност през зимата.Човека си подава документите и тя му се изплаща.Не може да имаш 80% смъртност зимата и да си вземеш помоща септември октомври и то за живи семейства само/разбира се ако си вадиш хляба с пчеларсто/.
    Един уточняващ въпрос - от чий джоб трябва да се вземат тези пари?
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

 

 
Страница 1 от 24 12311 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •