Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПоследна
Резултати от 1 до 10 от общо 232

Преглед на хибрид режима

  1. #1
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата

    Субсидии - за или против

    Необходими ли са субсидии в пчеларството? Каква роля имат и кой трябва да ги получава? Ако ли не. Защо?

    Моля постовете ви да бъдат към темата, а не като отговори към мен. Аз само пускам темата.

  2. #2
    Я дай дефиниция на думата "субсидии".

    Ако става въпрос за проекти ( от рода на Сапард) за изграждане на пчелин или пчеларска база с обурудване, които задължително да са за юридически лица с определен капацитет и задължение проека да съществува поне 5 години. Да има и определен брой наети работници съм за.

    Но за раздаване на пари на (калпак) кошер или всевъзможни други, деминимис и т.н. съм твърдо против. Защото това води само до подържането на някакви живи бройки и нищо повече. Няма реална селекция, не се гонят по-добри резултати, не се бракуват болните и недъгавите, само заради едните пари. Това вреди на целия сектор.

  3. #3
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Юрий Цветков Виж публикацията
    Я дай дефиниция на думата "субсидии".
    Всеки може да си извади определението от интернет и да си интерпретира върху него както си иска.

  4. #4
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от Юрий Цветков Виж публикацията
    Я дай дефиниция на думата "субсидии".

    Ако става въпрос за проекти ( от рода на Сапард) за изграждане на пчелин или пчеларска база с обурудване, които задължително да са за юридически лица с определен капацитет и задължение проека да съществува поне 5 години. Да има и определен брой наети работници съм за.


    Но за раздаване на пари на (калпак) кошер или всевъзможни други, деминимис и т.н. съм твърдо против. Защото това води само до подържането на някакви живи бройки и нищо повече. Няма реална селекция, не се гонят по-добри резултати, не се бракуват болните и недъгавите, само заради едните пари. Това вреди на целия сектор.
    След седем страници изписани с общи приказки и декларации от вида "Аз съм за субсидиите" и "Аз съм против субсидиите" трябва да се върнем тук. И някой да се заеме с анализа за какви субсидии през този програмен период става дума, каква е тяхната цел и смисъл, от къде идват парите и какъв ефект се преследва с тяхното даване от страна на държавата. Вземете и анализирайте НПП точка по точка. Там е зарито кучето. Директни субсидии от ЕС за пчеларството НЯМА. Има ПРСР, но това е друга бира. Де минимис не е субсидия, а помощ от държавата за покриване на определени загуби.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  5. #5
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Гледате ли, гледате ли НОВА ТВ? Как се раздават субсидии?

  6. #6
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Гледате ли, гледате ли НОВА ТВ? Как се раздават субсидии?
    Тюю, изпуснах. Що не ми прати "стреличка"? В нета го има https://nova.bg/news/view/2017/10/15...0%D1%80%D0%B8/

  7. #7
    Да гледах. Ами няма нищо незаконно.

  8. #8
    Наблюдател
    Регистриран
    18.11.2014
    Мнения
    10
    Пчеларски район
    Сакар
    Субсидиите изкривяват пазара и са предпоставка за корупция.Най ефективен способ за подпомагане на даден отрасъл е минималната изкупна цена,но затова е нужна силна ДЪРЖАВА.

  9. #9
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от panto Виж публикацията
    .....Най ефективен способ за подпомагане на даден отрасъл е минималната изкупна цена,но затова е нужна силна ДЪРЖАВА.
    Накой замисля ли се какво означава това?
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  10. #10
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Накой замисля ли се какво означава това?
    Носталгия и мечти.

 

 
Страница 1 от 3 123 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •