Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 4 от 24 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 31 до 40 от общо 232
  1. #31
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    Да бе, както изсветляват на борсите за плодове и зеленчуци. Бедна ти е фантазията какви фактури се пускат сега за обвързаната подкрепа. И май забравяте, че живеем в България. Мечтаете за някой неща.
    Мисля че бъркаш борса с тържище.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  2. #32
    Заслужил Автор
    Регистриран
    24.10.2011
    Мнения
    252
    Приносът на пчелите за глобалното опрашване се оценява на 265 млрд. евро
    84% от всички култивирани растения в Европа се опрашват от пчели
    Но субсидиите отиват в ЗЪРНОПРОИЗВОДСТВОТО което убива своите източници на високи и качествени добиви. Около 1 000 000 лева предстои да бъдат разплатени на тютюнопроизводителите през идната седмица, след като бъдат преведени 150 000 и.т.н.............





    В световен мащаб три от четири от нашите хранителни култури зависят от опрашители като пчели. В Европа 84% от всички култивирани растения се опрашват от пчели.

    Пчелите и другите опрашители играят огромна роля в предлагането на храни и глобалната икономика. Опрашването засяга както количеството, така и качеството на културите. Не е изненадващо, че неадекватното опрашване на някои култури води до по-ниски добиви.

    Промишленото земеделие заплашва пчелите, като ги лишава от ценни източници на храна и ги излага на токсични химикали. В резултат на това пчелите и другите опрашители са под сериозна заплаха. Това застрашава нашето предлагане на храни и екологичното равновесие. Изводите направете сами. Необходими ли са субсидии в пчеларството? Или по точно имаме ли шанс без субсидии?

  3. #33
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас

  4. #34
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Цитат Първоначално публикувано от valaz Виж публикацията
    Даването на субсидии противоречи на принципите на пазарната икономика, създава предпоставка за бюрокрация и корупция. Образно казано, даването на субсидии означава, да бъдат взети пари от едни хора, за да бъдат дадени на други. Аз съм против субсидиите във всичките им разновидности.
    Колега , аз никога не съм бил против това , че някои пчелари работят по мнайсет схеми .
    Колкото пари са взели , това си е тяхна работа .Халал да е .
    Едно , не съм съгласен с теб - Цяла Европа , да не кажа целият цивилизован Свят дотира своето селско стопанство .

  5. #35
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от delta.e Виж публикацията
    Колкото пари са взели , това си е тяхна работа .Халал да е .
    Защото мислиш, че парите падат от небето или Бойко ги копа в задния двор на МС. Щом и интАлигенцията мисли така О мале, О мале.

  6. #36
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Атанасов и ти се водиш за интелИгент .
    На мен ми писна всяка година да се занимавам с нова документация .
    Защо ли ?
    Защото , няма ясни правила !
    Щом момчета могат да вземат нещо - напред .
    Вземи и ти !
    Бургас и ГЕРБ сте ръка за ръка .

  7. #37
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.09.2016
    Мнения
    315
    Пчеларски район
    Стара Загора,Чирпан
    Категорично съм против всякакъв вид субсидии в пчеларството,поради причината че всякакви измамници и мошенници тръгнаха да пчеларстват преди няколко години заради субсидиите,една минимална продажна цена медът определена от държавата би била от по голяма полза на пчеларя.Също и забрана за внос на чужд мед от Китай и Украйна.

  8. #38
    Заслужил Автор
    Регистриран
    24.10.2011
    Мнения
    252
    Цитат Първоначално публикувано от demonj Виж публикацията
    Категорично съм против всякакъв вид субсидии в пчеларството,поради причината че всякакви измамници и мошенници тръгнаха да пчеларстват преди няколко години заради субсидиите,една минимална продажна цена медът определена от държавата би била от по голяма полза на пчеларя.Също и забрана за внос на чужд мед от Китай и Украйна.
    Живееш в ЕС това което пишеш с минималната цена и забраната за вноса няма как да стане! Давай на татък нещо което ще мине и е възможно да стане.Иначе само да си пишем врели не кипели просто няма смисъл.

  9. #39
    Цитат Първоначално публикувано от Искрен Мутафов Виж публикацията
    Хайде стига само "чесане на езици" - производителите на плодове, зеленчуци, етерично-маслени растения и билки получават СЕП, който според обработваните декари започва от 32лв/дк преминава през 45лв/дк и може да достигне до към 62-62лв... Отделно производителите на плодове, зеленчуци и месо имат обвързана подкрепа - която се дава срещу реализирана продукция(което пък води до мега ъпсурди като фактуриране на хиляди килограми домати например на цена от 1ст/кг - някой, някъде да е видял такава цена по пазари, борси и тържища...?!?) и надхвърля стотици левове на декар, така че производителите на плодове и зеленчуци въобще не са за оплакване - не че им е кой знае колко розово положението, но получават и пари за препарати и торове, производителите на картофи получават средства за закупуване на семена...

    Пчеларството е един от малкото, а може би и единственният сектор на селското стопанство който не получава нито директни плащания, нито обвързана подкрепа за реализирана качественна продукция - защото, ако се субсиди а продукция голяма част от сектора ще излезе на светло, и статистики(МЗХГ стакмистики) цитирани ми от "корифеии" в бранша ще са с различни и доста по реални цифри...
    Искрене, защо тогава през последните години пчелните семейства се увеличиха двоино, а площите с плодове и зеленчуци намаляват?

  10. #40
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от Юрий Цветков Виж публикацията
    Искрене, защо тогава през последните години пчелните семейства се увеличиха двоино, а площите с плодове и зеленчуци намаляват?
    Точно напротив - площите с плодове и зеленчуци са се увеличили поне двойно(според мои наблюдения - ще ти потърся и официална статистика, понеже забелязвам че обичаш да си "контра"). Страшно много на брой големи зърнопроизводители се преориентират с част от стопанствата си към отглеждането на плодове и зеленчуци(и то с хиляди декари).
    Докато пчелните семейства по-скоро са излезли "на светло", по една или друга причина са регистрирани/вписани в регистъра на БАБХ - а, собствениците им са и законово длъжни да ги регистрират, от години доцента(проф. Пламен Петров) твърди, че общият брой на регистрираните и нерегистрираните пчелни семейства в България е над 1 000 000(един милион)!!!

 

 
Страница 4 от 24 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •