Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 11 от 24 ПърваПърва ... 91011121321 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 101 до 110 от общо 232
  1. #101
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    А ние не лъжем ли също за пчелините си само и само да изкараме някой кирлив лев.Хората се цанят и знаят как да се цанят.По времето на БСП в София имаше ценоразпис за длъжност 20к лв беше шеф на данъчно.

  2. #102
    Заслужил Автор
    Регистриран
    24.10.2011
    Мнения
    252
    Аз съм твърдо за субсидии и то от поне 100лв на семейство но да не надхвърлят 50 000лв на стопанство с референтна дата разбира се която да важи за 5год.Също така да имаме право на пасища или гори както имат останалите зс. При някои водещите полукълба са защитени с череп,а при други-с гащи

  3. #103
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от cecko96_1 Виж публикацията
    Аз съм твърдо за субсидии и то от поне 100лв на семейство но да не надхвърлят 50 000лв на стопанство с референтна дата разбира се която да важи за 5год.Също така да имаме право на пасища или гори както имат останалите зс. При някои водещите полукълба са защитени с череп,а при други-с гащи
    Първото нещо, което роди моето полукълбо в анцунга е, че мед няма да произвеждам при 100лв. на семейство.

  4. #104
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от cecko96_1 Виж публикацията
    Аз съм твърдо за субсидии и то от поне 100лв на семейство но да не надхвърлят 50 000лв на стопанство с референтна дата разбира се която да важи за 5год.Също така да имаме право на пасища или гори както имат останалите зс. При някои водещите полукълба са защитени с череп,а при други-с гащи
    Минимум 100лв на семейство, може и повече - да искаме поне €60-€70, пък колкото дадат!!!

    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Първото нещо, което роди моето полукълбо в анцунга е, че мед няма да произвеждам при 100лв. на семейство.
    100лв на семейство, но срещу реализирана продукция да кажем примерно за 150 или 200лв на семейство - нарича се ОБВЪРЗАНА ПОДКРЕПА!!!

  5. #105
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Искрен Мутафов Виж публикацията
    100лв на семейство, но срещу реализирана продукция да кажем примерно за 150 или 200лв на семейство - нарича се ОБВЪРЗАНА ПОДКРЕПА!!!
    Тогава ще четем не за "суджук" и "кум" гейт, а за "пчела" и "мед"-гейт.

  6. #106
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    То повечето си докарват по 100 лв от кошер, а някой и по малко, язък отидоха им субсидийте. Като се замисля, ако найстина се дадът тия пари пчеларите ще започнат да вадят по 30 кг минимум(демек ще изписват продаден мед, а реално не са произвели толкова, ще стигнем първо място в света по добив на кошер, както сме сега с биото), а колко захар ще има вътре не се знае.

  7. #107
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Ако има тия пари куцо и кьораво ще сложи кошер.Копуваш за 50лв кошер и го обявяваш за субсидия 100лв/егувам се/.Ако има субсидия трябва да се дава само при сключен договор с изкупвач за следващата година.Така изкупвачите ще си вържат гащите за следващата година, а ние ще се омажем по брадата.

  8. #108
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Ако има тия пари куцо и кьораво ще сложи кошер.Копуваш за 50лв кошер и го обявяваш за субсидия 100лв/егувам се/.Ако има субсидия трябва да се дава само при сключен договор с изкупвач за следващата година.Така изкупвачите ще си вържат гащите за следващата година, а ние ще се омажем по брадата.
    Я преди да се окапеш, се замисли, на ли искаше да продаваш дирекно в европа, а кой там ще ти подпише договор за една година напред хихиххи

  9. #109
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Абе аз да вържа стотето лева пък чужбина ще почака.Веднага инвенстирам за ново 200 бр.10к лв ще ми останат бонус.

  10. #110
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Абе аз да вържа стотето лева пък чужбина ще почака.Веднага инвенстирам за ново 200 бр.10к лв ще ми останат бонус.
    Тогава няма да можеш да продаваш тенекията на черно по 7 лв, а при повече кошери, по голямо количество, тогава ще търсиш големите фирми, но тогава цената ще е паднала на 1 лев килото и няма и да го купуват, защото ще има много. Тогава как ще им падаш на колене за листа хартийка показващ договор с фирма, за да вземеш субсидията.

 

 
Страница 11 от 24 ПърваПърва ... 91011121321 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •