Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 16 ПърваПърва 1234513 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 151
  1. #21
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Умирам да чуя мнение от начинаещ пчелар. Няма да ти търсим доказателства.
    Добре. Смятам, а и tarty гледам, потвърждава, че професионалното пчеларство /което всъщност е и отрасъла/ в момента се преструктурира /уедрява/, едновременно нагласяйки се към политиката на субсидии в сектора. Това предизвиква подем в броя на кошерите, което вероятно ще доведе и до някакво, макар и непропорционално повишение на количеството на продукцията. Освен това големите в бранша ще пробият лесно и на външните пазари, повличайки постепенно вътрешната цена нагоре. Един вид - по някакъв начин отрасъла е в подем. Въпроса е дали апибалона ще се спука като дотком балона преди години или това ще се закрепи като тенденция. Останалото животновъдство отдавна върви по този път и фермите станаха фабрики.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  2. #22
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    ...фирмата има към 2 000 кошера и не знам да ли въобще ще купува от пчеларите или ще си внася от вънка мед и да си го бърка с техния.
    Ако в Европа ожесточат изискванията към вноса на мед, което може и да стане, китайския мед ще си намали доста дела. Тогава, щат или не, износителите ще разчитат в по-голяма степен на вътрешното производство. Ако и самото то успее да произвежда с по-ниска себестойност, ще има "светло бъдеще". А мегдан за понижаване на себестойността на меда има.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  3. #23
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Пчеларството от три години е в тотален подем. Масово се появяват нови и нови пчелини и пчелари. В магазините за пчеларски инвентар оборотите са с пъти по-големи. Добре че на повечето начинаещи не има се получава и си нямат и идея колко много труд в под жаркото слънце трябва за да получат ЕВЕНТУАЛНО резултат.

  4. #24
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    ...Добре че на повечето начинаещи не има се получава и си нямат и идея колко много труд в под жаркото слънце трябва за да получат ЕВЕНТУАЛНО резултат.
    Точно поради това отглеждам абсолютно сам, без помощници, 50 кошера в единия пчелин. Това е моя начин да добия реална представа за количеството и спецификата на влагания труд. Как го съчетавам с работата, от която си вадя хляба, аз си знам. Но това ми позволява да мисля върху проблема с намаляването на трудоемкостта по съвсем различен начин, не като несведущ теоретик.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  5. #25
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    И усвояването на ТИЯ пари до какво ще доведе в крайна сметка? От няколко години усилено усвояваме. Би трябвало да има напредък. А има ли? Ако няма защо тогава ги усвояваме?
    Парите се усвояват предимно от лакомия, а не за това за което са предвидени. Та усвояването ще доведе и вече доведе до увеличаване броя на пчеларите и семействата, но това не считам за подем. Това са пчелари еднодневки, утре когато ги няма парите и тях няма да ги има в съсловието, по скоро от безхаберието си, ще оставят куп проблеми за останалите.

  6. #26
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Парите се усвояват предимно от лакомия, а не за това за което са предвидени. Та усвояването ще доведе и вече доведе до увеличаване броя на пчеларите и семействата, но това не считам за подем. Това са пчелари еднодневки, утре когато ги няма парите и тях няма да ги има в съсловието, по скоро от безхаберието си, ще оставят куп проблеми за останалите.
    Тогава идва последния ми въпрос който винаги отбягваме. Той не е само към теб.

  7. #27
    Автор
    Регистриран
    17.11.2010
    Мнения
    110
    За какви субсидии пишете?!!!!Питам,защото наистина съм явно много изостанал.
    П.П. Освен ако нямате в предвид НПП.

  8. #28
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    ... Това са пчелари еднодневки, утре когато ги няма парите и тях няма да ги има в съсловието, по скоро от безхаберието си, ще оставят куп проблеми за останалите.
    Тоест, според теб балонът ще се спука и на финала сектора ще остане на по-ниско ниво от това, което е било преди да започне изкуственото надуване чрез субсидии. Аз също мисля, че ще има такива сътресения, но като щяло отрасъла ще се закрепи на по-високо и по-професионално ниво. Тоест - напредък има и пак ще има след известни сътресения.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  9. #29
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Тоест, според теб балонът ще се спука и на финала сектора ще остане на по-ниско ниво от това, което е било преди да започне изкуственото надуване чрез субсидии. Аз също мисля, че ще има такива сътресения, но като щяло отрасъла ще се закрепи на по-високо и по-професионално ниво. Тоест - напредък има и пак ще има след известни сътресения.
    Не, просто ще си остане в същото положение.

  10. #30
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    Тогава идва последния ми въпрос който винаги отбягваме. Той не е само към теб.
    Е все пак не е луд този, който яде баницата, а този който му я дава.

 

 
Страница 3 от 16 ПърваПърва 1234513 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •