Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 15 от 16 ПърваПърва ... 513141516 ПоследнаПоследна
Резултати от 141 до 150 от общо 151
  1. #141
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Бат Петьо работя по 16 часа на ден? Още ли?
    Бат Тянко , не си ме разбрал .
    Друга ми е мисълта .

  2. #142
    Понеже темата за БИО пчеларството беше заключена, ще копирам тук отговора ми към г-н Кожухаров:

    Г-н Кожухаров, не твърдя че в световен мащаб няма добри специалисти, вероятно и в България. Просто искам да узная кои са те.
    Аз не съм против така нареченото био пчеларство. Убеден сън, че само заради "хартията" която струва пари, а и въобще за ради разходите да се изпълнят определени норми и изисквания, цената на добитите продукти от такъв пчелин би трябвало да е по-висока с минимум 30-50 %. Но не приемам, злоупотребите които реално се случват и за които говорят колегите. Не гледам в канчето на другите и не ме интересува лично. Въпроса е принципен. А лично за мен пчеларството си остава просто хоби.

  3. #143
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Юрий Цветков Виж публикацията
    Понеже темата за БИО пчеларството беше заключена, ще копирам тук отговора ми към г-н Кожухаров:

    Г-н Кожухаров, не твърдя че в световен мащаб няма добри специалисти, вероятно и в България. Просто искам да узная кои са те.
    Аз не съм против така нареченото био пчеларство. Убеден сън, че само заради "хартията" която струва пари, а и въобще за ради разходите да се изпълнят определени норми и изисквания, цената на добитите продукти от такъв пчелин би трябвало да е по-висока с минимум 30-50 %. Но не приемам, злоупотребите които реално се случват и за които говорят колегите. Не гледам в канчето на другите и не ме интересува лично. Въпроса е принципен. А лично за мен пчеларството си остава просто хоби.
    Ха, ха....100%.

  4. #144
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.05.2013
    Мнения
    784
    Пчеларски район
    Карлово,Своге,Храбърско
    В подем или упадък, това е въпроса!? Много колеги, забелязвам че са се приоринтирали към производство-продажба на отводки. Според тях добива на мед е несигурен, пари не дават, а отводката стават и със захар!
    Кошера е един био организам-"тяло" което за да го "разбереш", трябва да му направиш дисекция,"пластична операция", на определено време. Съмнявам се, че разни електронни джажи ще облекчат труда на пчеларя!

  5. #145
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от Вълчан Виж публикацията
    .......
    Кошера е един био организам-"тяло" което за да го "разбереш", трябва да му направиш дисекция,"пластична операция", на определено време. Съмнявам се, че разни електронни джажи ще облекчат труда на пчеларя!
    Това за тялото е много добра аналогия!!! Но дисекция се прави на вече мъртво тяло. На един жив организъм се прави диагностика и се прилага лечение. В съвременната диагностика участват страшно много електронни прибори, като се почне от електрокардиографа и се стигне до ядрено-магнитния резонанс. В лечението на вече диагностицирания пациент също участват куп електронни джаджи. Като се почне от физиотерапията и се стигне до купищата апаратура в реанимацията, които поддържат пациента жив. Та искате ли доктора да ви диагностицира само с дървената слушалка "ухо-пациент" и да ви лекува само с чайчета, аспирин и хинин?
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  6. #146
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Това за тялото е много добра аналогия!!! Но дисекция се прави на вече мъртво тяло. На един жив организъм се прави диагностика и се прилага лечение. В съвременната диагностика участват страшно много електронни прибори, като се почне от електрокардиографа и се стигне до ядрено-магнитния резонанс. В лечението на вече диагностицирания пациент също участват куп електронни джаджи. Като се почне от физиотерапията и се стигне до купищата апаратура в реанимацията, които поддържат пациента жив. Та искате ли доктора да ви диагностицира само с дървената слушалка "ухо-пациент" и да ви лекува само с чайчета, аспирин и хинин?
    И всичко това да ни вземат парите, поне съвременната медицина е такава.

  7. #147
    Заслужил Автор
    Регистриран
    12.07.2013
    Мнения
    216
    Пишете по темата навреме, че към края на март няма да е актуална.
    Богохулство е да мислиш, че нещо е случайно.
    Да хапнем да пийнем, другото е лъжа.
    Живота свършва, парите не.

  8. #148
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Бай Благо /Добрутрото/ казваше,,че като стигнем дъното тогава разбираме до къде сме потънали и ,че има два начина после да изплуваме или да се удавим.

  9. #149
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    И всичко това да ни вземат парите, поне съвременната медицина е такава.
    А вие вземате ли пари за меда?
    Този пост е редактиран от tsc1; 14.09.2017 в 13:59.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  10. #150
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.07.2016
    Мнения
    207
    Пчеларски район
    Любимец
    Искам да съм в упадък ама тези моите жилещи не та не, в подем ще си. Така и не можах да ги науча тез мойте ципокрили да кацат и на нЕБио растения. Летят, летят, и само на биорапица и биослънчаглед. Викам им абе вижте кво, аз не съм био, не ми трябва био, ходете на небиото. А пък те- не ние ще те направим био, да видиш хаир от нас. И сега не знам какво да ги правя.

 

 
Страница 15 от 16 ПърваПърва ... 513141516 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •