Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 5 от 15 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 41 до 50 от общо 149
  1. #41
    Заслужил Автор
    Регистриран
    04.05.2012
    Мнения
    337

    ПЧЕЛНИ ВЪЛЦИ

    Дължината им е около 4-5 см.Извършват нападение над пчелите предимно на поилката или водоема наблизо.Колониите им варират от 500 до 1000 броя и като ше цапне,виждаш звезди посред бял ден...
    Модератор
    Колега,прочети как се качват снимки във форума.Първата ти я поправих,но тази я трия.Качи си я по правилния начин!

  2. #42
    Заслужил Автор
    Регистриран
    04.05.2012
    Мнения
    337

    Re: ПЧЕЛНИ ВЪЛЦИ

    Цитат Първоначално публикувано от Farar
    Дължината им е около 4-5 см.Извършват нападение над пчелите предимно на поилката или водоема наблизо.Колониите им варират от 500 до 1000 броя и като ше цапне,виждаш звезди посред бял ден...
    Модератор
    Колега,прочети как се качват снимки във форума.Първата ти я поправих,но тази я трия.Качи си я по правилния начин!
    Няма проблем!Щом така си решил!?Тя не ми трябва,пуснах я за начинаещите!Вече втора снимка ми триеш!Не мога да го намеря това за снимките.Би ли ме улеснил?

  3. #43

  4. #44
    Наблюдател
    Регистриран
    06.07.2011
    Мнения
    38
    Пчеларски район
    Благоевград

    Re: ГНЕЗДО НА ПЧЕЛНИ ВЪЛЦИ

    Цитат Първоначално публикувано от Farar
    А това какво е

  5. #45
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.01.2012
    Мнения
    267
    Пчеларски район
    Шумен

    Пчелояди.

    Здравейте колеги.Не знам как е при вас но при мен от няколко години има ята от по 30 тина пчелояда които томозят пчеличките ми.От няколко дни ги дебна с въздушна пушка и успях да убия 5-6,но на тяхно място май се появиха други.
    Имате ли подобни проблеми и как се справяте ?

  6. #46
    Потребител
    Регистриран
    01.01.2012
    Мнения
    85
    Пчеларски район
    Североизточен
    В глобален мащаб няма толкова произведени патрони за да ги изтребиш wink; Обърни внимание на местата подходящи за гнездене в близост до пчелина.

  7. #47
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.05.2011
    Мнения
    282
    Ще пробвам едни аудио-записи на ястреби соколи ,но за резултата ще пиша по късно.

  8. #48
    Потребител
    Регистриран
    27.02.2011
    Мнения
    50
    Здравейте колеги. Днес ходих до пчелина и беше ужас имаше много пчелояди (над 10), който летяха много ниско до кошерите. Мисля да сложа плашило, дали ще има ефект?

  9. #49
    Заслужил Автор
    Регистриран
    04.05.2012
    Мнения
    337

    Re: ГНЕЗДО НА ПЧЕЛНИ ВЪЛЦИ

    Цитат Първоначално публикувано от rikolinik
    Цитат Първоначално публикувано от Farar
    А това какво е
    Това е гнездо на пчелни вълци.Кошера беше в края на пчелина ми празен.Един ден решихме да го прибираме и като наизкачаха тия гадинки отвътре,така ни надупчиха,че боли с дни.После ги удошихме със сяра и ги преброихме.Бяха между 550-600 броя
    1000 пчелари - 1000 технологии

  10. #50
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.01.2012
    Мнения
    267
    Пчеларски район
    Шумен
    Цитат Първоначално публикувано от estabien6
    Ще пробвам едни аудио-записи на ястреби соколи ,но за резултата ще пиша по късно.
    Според мен ефекта може да се прояви на 100 тина метра около пчелина докъдето се чува звука,но в деиствителност ползата няма да е голяма,защото съм забелязал че пчелоядите застават на около двеста триста метра от пчелина кадето има най голям поток летящи пчели и там си хапват на воля.Като се замисля че един пчелояд изяжда до 200 пчели на ден,представете си какво би направило едно ято от 30 или повече пчелояда.
    С въздушна пушка се убиват трудно,понеже те предимно пикират във въздуха и рядко кацат.С ловджииска пушка със ситни съчми резултата би бил друг,но няма как да се разгърмя понеже пчелина ми е в село.

 

 
Страница 5 от 15 ПърваПърва ... 34567 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •