Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 4 от 15 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 31 до 40 от общо 149
  1. #31
    По повод нападенията на кълвачи, ето какво ми препоръча един орнитолог:

    Най безотказният и безболезнен метод е поставянето на препарирана хищна птица.
    Обезателно обаче дневна, а не нощна защото те са обект на атаки от врановите и ще я повредят.
    Но може пък да се сложи в кафез или нещо подобно.

  2. #32
    Потребител
    Регистриран
    05.09.2011
    Мнения
    67
    А какво ще кажете за лястовиците?

  3. #33
    В менюто на лястовиците попадат и пчели, но те са ограничен брой. А като се има предвид, колко други насекоми (основно вредители по селскостопанските култури) унищожават, то лястовиците са много полезни птици и и не бива да се предприемат мерки срещу тях.

  4. #34
    Потребител
    Регистриран
    05.09.2011
    Мнения
    67
    Никой не говори за мерки против лястовиците.Просто ги наблюдавам тия дни,как летят над пчелина и как се снишават между кошерите.Прави ми впечатление,че не отказват пчели от менюто си.

  5. #35
    Потребител
    Регистриран
    12.01.2012
    Мнения
    62
    При мен няма по- голям консуматор и вредител от лястовиците. Цели семейства се хранят над пчелина ми и най лошото е, че ако се размахаш или тропаш, тогава всички други птици биха си тръгнали, а лястовицата те отсвирва и сякаш и се отваря още апетита.

  6. #36
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.05.2011
    Мнения
    282
    Аз видях на няколко пъти как пчелите преследват лястовиците и последните бягат от тях,
    tongueout;

  7. #37
    Наблюдател
    Регистриран
    05.01.2011
    Мнения
    31
    Знам от стар пчелар че лястовиците ядът само търтей защото не издържали на пчелната отрова, но нямам доказателства за твърдението.

  8. #38
    Потребител
    Регистриран
    04.01.2011
    Мнения
    51
    Цитат Първоначално публикувано от bobmastar
    Знам от стар пчелар че лястовиците ядът само търтей защото не издържали на пчелната отрова, но нямам доказателства за твърдението.
    Да бе да.....я, пчеличка - пропускам....я, пак пчеличка - пак пропускам.....а, търтей - аааммм... :D

  9. #39
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.05.2011
    Мнения
    282
    Пчелоядите пак се появиха.Дали не е заради Виа Понтика? дисковете не помагат

  10. #40
    Заслужил Автор
    Регистриран
    04.05.2012
    Мнения
    337

    ГНЕЗДО НА ПЧЕЛНИ ВЪЛЦИ


 

 
Страница 4 от 15 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •