Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 15 ПърваПърва 123412 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 149
  1. #11
    Приятелю пробваи с китайски тебишир за мравки- на мен вече две лета ми помага.Надраскваш по краката или около покривната даска и изчезват.Поне при мен имаше ефект .

  2. #12
    Забранен
    Регистриран
    11.03.2011
    Мнения
    350
    Цитат Първоначално публикувано от petkofire
    Колеги,дайте ми съвет как да се отърва от мравки.Пробвах като наръсих сол около кошерите но няма никакъв ефект.Голяма напаст
    Потърси гнездата. И след като ги намериш сипвай гореща вода и хич да не ти се свиди.

  3. #13
    Заслужил Автор
    Регистриран
    07.11.2010
    Мнения
    220
    Младене мерси за съвета,ама незнам какво е това китайски тебешир,я ми разясни малко,че за първи път го чувам

  4. #14
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    315
    Сложи листа от домати , там , където са мравките . Предполагам , че са под капака.Няма да имаш проблеми.
    Постоянно ме преследват умни мисли...но аз съм по-бърз

  5. #15
    Потребител
    Регистриран
    09.10.2010
    Мнения
    59
    Само вътрешната хранилка е спасението. Слагал съм краката на кошера в маш. масло, тебешир, перецин със сол, доматени листа и т.н. и т.н.

  6. #16
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    315
    Под капака! На земята листата каква работа ще вършат ? Горе , там където са мравките...
    Постоянно ме преследват умни мисли...но аз съм по-бърз

  7. #17
    ANIBAL
    Guest
    Здравейте !!!
    Гадовете вече нахално ядат нашите пчели и майки.Вече нищо не ги спира тези мръсни пчелояди!!!!!! next_mad; Изядоха ми хубава майка.Самосменна бе тя.Призовавам всички колеги на упорита борба с пчелоядите!!!Кой с каквото може да ги преследва,
    това не е птица за нашата фауна.Дано изпукат гадовете!!!Така ли няма нещо да ги изтрови и тях.Така ли няма нещо да ги повлече към гибел и загуба.Ястребите и соколите не ги преследват,
    много бързи летци са.Не зная какво ще правя това лято с тях.Ще ме съсипят тотално.Много майки ще убият.Как да не ги убиеш и ти.

  8. #18
    Колеги от прекалено многото изтребване сега на нас ни се връща.При последния си преглед при отваряне на кошера станах свидетел на това как , връбче се спусна на отворения кошер и си отнесе пчела , докато се осазная какво става!
    Такова нещо не ми се бе случвало , не зная дали поради студеното време или поради прекаленото третиране на културите със инсектициди , за тях вече не остава храна и започват да си търсят алтернативно меню.

  9. #19
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    о тази година на пчелина ми е ужас от врабчета - преместих кошерите сега на рапица и от днес гледам вилнеят из цялата нива пчелояди ....... бати проклетията братче.

  10. #20
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    1,507
    Пчеларски район
    гр. Годеч - 780 м нв
    И аз имам проблем с мравките и то големите, но все си мисля, че пчелите ще се справят с тях.

 

 
Страница 2 от 15 ПърваПърва 123412 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •