Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 14 от 15 ПърваПърва ... 412131415 ПоследнаПоследна
Резултати от 131 до 140 от общо 149
  1. #131
    Заслужил Автор
    Регистриран
    04.06.2014
    Мнения
    293
    Пчеларски район
    Русе
    Вчера сутринта беше облачно и около кошерите отново имаше накацали пчелояди. Освен тях имаше врабчета и лястовици, които също чакаха някоя пчела да се покаже и да я изядат. Станах свидетел на нещо интересно - на едно дърво имаше рояк и няколко врабчета се блъсваха в него, за да се разлетят пчелите и после още 5-6 други врабчета отиваха да си похапнат.
    След като се оправи времето - около пчелина вече не се виждаха пчелояди, врабчета и лястовици.
    "Не вярвайте на мнения, а на факти!" Р. Кийосаки

  2. #132
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от gorgi Виж публикацията
    Набелязваш през деня дупките където гнездят. Отиваш вечер с флакон монтажна пяна.И си решаваш проблема.
    Как изстрелваш пяната, ако дупките им са над височината на човешки ръст?
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  3. #133
    Потребител
    Регистриран
    20.09.2011
    Мнения
    80
    Има стълби или се катериш като маймуна.

  4. #134
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от gorgi Виж публикацията
    Има стълби или се катериш като маймуна.
    Наистина си трябват маймунски умения, но е ефикасно, защото повече няма да е заселят там следващата година.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  5. #135
    Потребител
    Регистриран
    20.09.2011
    Мнения
    80
    Аз лично не съм го правил.Но съм виждал цяла стена запушени дупки.Повече там не се заселвали....Така казват.

  6. #136
    Заслужил Автор
    Регистриран
    29.04.2015
    Мнения
    340
    Цитат Първоначално публикувано от gorgi Виж публикацията
    Аз лично не съм го правил.Но съм виждал цяла стена запушени дупки.Повече там не се заселвали....Така казват.
    В интернет четох, че пчелоядите всяка година се връщат и гнездят на същото място. Така наистина че е възможно е ако бъдат изтребени, следващата година да няма полулация. Разбира се с времето ще дойдат, но ако е така, ако ги намаляваме около пчелините, то това би трябвало да доведе до намаляване на популацията и през следващата година.

  7. #137
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Те и китайците преди години изтрепали врабчетата, че им ядяли зърното. Продължението е поучително!
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  8. #138
    Заслужил Автор
    Регистриран
    23.11.2014
    Мнения
    290
    Пчеларски район
    krivodol
    Някой пръскал ли е с нуреле около кошерите против мравки?Пробвах няколко метода но ефект никакъв.

  9. #139
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Странджа
    Цитат Първоначално публикувано от miroslav70 Виж публикацията
    Някой пръскал ли е с нуреле около кошерите против мравки?Пробвах няколко метода но ефект никакъв.
    Колега,ако направиш това е твърде вероятно да натровиш и пчелите.Винаги преди да правите свободни съчинения,вземете да се поровите за информация и след това си правете експерименти.
    Който управлява знанието,управлява всичко!
    "С пари можеш да си купиш къща,но не можеш да създадеш дом,с пари можеш да имаш компания,но не и приятели,с пари можеш да си купиш лекарства,но не и здраве!" - китайска поговорка...
    "Повечето хора не искат свобода, защото е отговорност, а те се страхуват от нея" Зигмунд Фройд

  10. #140
    Заслужил Автор
    Регистриран
    23.11.2014
    Мнения
    290
    Пчеларски район
    krivodol
    Колега,поровил съм се и не правя свободни съчинения.Не уточних че пчелина още не е заселен,кошерите са на позиции и чакат птводки които до като пристигнат ще мине време.Карантинния арок на нурелето е 28 дена,въпросът е до колко ще има ефркт.

 

 
Страница 14 от 15 ПърваПърва ... 412131415 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •