Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 12 от 15 ПърваПърва ... 21011121314 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 111 до 120 от общо 149
  1. #111
    Заслужил Автор
    Регистриран
    29.04.2015
    Мнения
    340
    Идеята за куки наредени на тънко влакно си струва да се пробва. Мрежи около пчелина не вярвам да
    свършат работата. Мислили сме с колеги да хвърлим мрежи на брега с дупките където гнездят. Не забравяйте, че по някаква причина са защитени и ако се намаляват трябва да не бие много на очи.

  2. #112
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Имаш ли линк?

    Незнам как да го копирам.В група Пчелин-Kaloian Kisov --вчера 08,46.

  3. #113
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от ves Виж публикацията
    Идеята за куки наредени на тънко влакно си струва да се пробва. Мрежи около пчелина не вярвам да
    свършат работата.
    И с мрежа си струва да се пробва.На третият ден/от борбата ми с пчелоядите/ ходих да купя мрежа,но нямаше това,което търсих.Да не съм валат купих една финна, но бяла на цвят.Викам си: поне ще ги плаши.Лошо я опънах, освен това вместо -1,8 дълбочина/височина/ се оказа -0,5м.Много бързо и свикнаха, но най-интересното е, че три пъти видях как се блъска пчелояд в нея.Оказа се, че съм я направил, като батут.Блъска се и -нищо.Трябва да е направена по определен начин.

  4. #114
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    И с мрежа си струва да се пробва.На третият ден/от борбата ми с пчелоядите/ ходих да купя мрежа,но нямаше това,което търсих.Да не съм валат купих една финна, но бяла на цвят.Викам си: поне ще ги плаши.Лошо я опънах, освен това вместо -1,8 дълбочина/височина/ се оказа -0,5м.Много бързо и свикнаха, но най-интересното е, че три пъти видях как се блъска пчелояд в нея.Оказа се, че съм я направил, като батут.Блъска се и -нищо.Трябва да е направена по определен начин.
    Според мен не трябва да е опъната въобще, а да виси свободно. Така като се удари птицата тя се увива около нея и в опита си да се измъкне се заплита повече.
    А в група Пчелин не влизам по принцип. Напуснах я заради няколко особено неприятни особи, със самочувствието, че са хванали Господ за шлифера.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  5. #115
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Аз я закъсах с врабчетата. От няколко дни студено, ту вали, ту спира и от отводките излита по някоя пчела през около минута време. Почти пред всеки кошер по едно врабче и наднича в прелката, чака. Щом се покаже пчела, веднага я грабва. Гоня ги, а те - градски врабчета, преместват се през два кошера и пак се нагласят на прелката. Ако ги изтровя с нещо, ще изпопадат из двора и може да се отровят кучетата. А отводките без паша, гладни, само това им трябва. Чакам да видя като се стопли и летят пчели масово, дали ще смеят да обикалят прелките.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  6. #116
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Представям си днес на спокойствие, как са си хапнали.Снимка0287.jpg

  7. #117
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Пиратка в дупката за гнездене....

  8. #118
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    Пиратка в дупката за гнездене....
    Знаеш ли я къде е? Че май нямат навика да си оставят визитка с адрес и телефон за връзка...
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  9. #119
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Естествено там,където е достъпна.Иначе ако не Я знаеш,мога да ти Я покажа.

  10. #120
    Наблюдател
    Регистриран
    30.12.2011
    Мнения
    27
    Пчеларски район
    община Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Знаеш ли я къде е? Че май нямат навика да си оставят визитка с адрес и телефон за връзка...
    По високите брегове на реките, изоставени отрити мини, високи склонове. Пиратките вършат работа, ако може да се стигне дупката.

 

 
Страница 12 от 15 ПърваПърва ... 21011121314 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •