Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 11 от 15 ПърваПърва ... 910111213 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 101 до 110 от общо 149
  1. #101
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията



    Пчелояда, глътнал пчелата с кукичката ще я усети, но когато е вече късно, а опита да се откачи ще го остави там да виси за страх на останалите.
    Мисля си, че този метод ще подейства.
    Идеята може да се пробва, но пчелояда пикира, хваща пчелата,издига се нагоре, зависва за миг и тогава я гълта.Може би с по-дълъг повод.Наблюдавах ги и моментното задържане във въздуха е подходящо за стрелба.Незнам дали ще е достатъчно за прицелване.Става въпрос за пневматична пушка.Тези дни ще пробвам.Понеже кацаха по кошерите, ми дойде идея за хранилка с пчели, обработени с някаква отрова.Дайте идея за подходяща.

  2. #102
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Идеята може да се пробва, но пчелояда пикира, хваща пчелата,издига се нагоре, зависва за миг и тогава я гълта.Може би с по-дълъг повод.Наблюдавах ги и моментното задържане във въздуха е подходящо за стрелба.Незнам дали ще е достатъчно за прицелване.Става въпрос за пневматична пушка.Тези дни ще пробвам.Понеже кацаха по кошерите, ми дойде идея за хранилка с пчели, обработени с някаква отрова.Дайте идея за подходяща.
    Да, това с отровата ми беше другата идея, но реших да не я развивам за сега. Току виж ни налазили разни "природозащитни организации".
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  3. #103
    Потребител
    Регистриран
    05.04.2015
    Мнения
    72
    Пчеларски район
    Хасково
    Отива се до рибарски магазин и се копува рибарска мреща.Да не е ситна а от най едрите.Мрежата я разпъвате над определена площ или над целия пчелин зависи колко е голям или се инсталира на всеки кошер поотделно.Пчелите си летят спокойно ама пилетата.....после иска чистене ама ако имате котарак или друго хищно животно осигурявате и храна,а за ловните дратхари примамки )

  4. #104
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от zurkelai Виж публикацията
    Отива се до рибарски магазин и се копува рибарска мреща.Да не е ситна а от най едрите.Мрежата я разпъвате над определена площ или над целия пчелин зависи колко е голям или се инсталира на всеки кошер поотделно.Пчелите си летят спокойно ама пилетата.....
    Колега, прозвуча ми, като " ори, мели-яж".Дай малко подробности за системата.Мрежата : око, капрон, найлон ??

  5. #105
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Странджа
    Може да се пробва с живи търтеи.Достатъчно силни са за да политат от време на време.За закачане - секундно лепило.
    Който управлява знанието,управлява всичко!
    "С пари можеш да си купиш къща,но не можеш да създадеш дом,с пари можеш да имаш компания,но не и приятели,с пари можеш да си купиш лекарства,но не и здраве!" - китайска поговорка...
    "Повечето хора не искат свобода, защото е отговорност, а те се страхуват от нея" Зигмунд Фройд

  6. #106
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Такова съоръжение ми се ще на мен.Ако някой е правил ,да помага. https://www.youtube.com/watch?v=W2QlSmxWoGQ

  7. #107
    Автор
    Регистриран
    08.12.2011
    Мнения
    124
    Към tsc1 ,а какво представлява това което предлагаш в първият си пост?
    Дай някаква информация,като за хора които не разбират от електроника.

  8. #108
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от grand_pn Виж публикацията
    Към tsc1 ,а какво представлява това което предлагаш в първият си пост?
    Дай някаква информация,като за хора които не разбират от електроника.
    Комбинация от PIR датчик, източник на светлина с блиц ефект и източник на звук, имитиращ гърмежи. Захранва се с батерии. Ако ми кажете от каква граблива птица се плаши тая птичка, мога да променя звука.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  9. #109
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Комбинация от PIR датчик, източник на светлина с блиц ефект и източник на звук, имитиращ гърмежи. Захранва се с батерии. Ако ми кажете от каква граблива птица се плаши тая птичка, мога да променя звука.
    Хвърлях доста мощни пиратки, но май не се трогват много.Във фейса има клип на Кисов, със запис на крясъци от различни птици.Твърди се, че ги отпъжда.

  10. #110
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Хвърлях доста мощни пиратки, но май не се трогват много.Във фейса има клип на Кисов, със запис на крясъци от различни птици.Твърди се, че ги отпъжда.
    Имаш ли линк?
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

 

 
Страница 11 от 15 ПърваПърва ... 910111213 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •