Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 21 от 45 ПърваПърва ... 11192021222331 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 201 до 210 от общо 444
  1. #201
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    950
    Точно това не си написал! Как една майка ще осемени 18 (осемнадесет) ДБ плодникови пити? Ето това е интересното...

  2. #202
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    Аз съм виждал такива. Най- плодовитата която съм имал поддържаше пило на 18 ДБ, а като би могло да се приравни най-много за 16 ДБ рамки. Всички майки от тази линия просто бяха неподходящи за 10 ДБ, че и за 12-така - тези които не умрат от глад през зимата, напролет не могат да се узаптят и хващат първия клон. А тогава още нямаше рапица....

    Та ако някой има сведения от къде все още мога да се сдобия с такива пчели, нека пише на лични.
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  3. #203
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    950
    Вероятно от гуруто на колегата Кандо, чиято фундаментална мисъл той гордо е сложил в "подписа" си!
    Working....

  4. #204
    Потребител
    Регистриран
    04.01.2011
    Мнения
    58

    ДО Дони

    Ти кажи откъде можем да се сдобием с такива майки? Ти си имал такива. Откъде си ги взел тогава ?

  5. #205
    Модератор
    Регистриран
    06.10.2010
    Мнения
    2,300
    Пчеларски район
    Орестиада, Гърция
    От бащата на Кисови. Apis "rodopica" - жълта
    There is a danger that by placing too much emphasis on external uniformity, we may lose the much more important objective of performance.

  6. #206
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    Цитат Първоначално публикувано от vanHanegem
    Точно това не си написал! Как една майка ще осемени 18 (осемнадесет) ДБ плодникови пити? Ето това е интересното...
    http://pchelari.com/forum/viewtopic....r=asc&start=90

    написал съм го, но не съм го обяснявал в подробности - а как може, ми на може, само не разбрах какъв ти беше проблема да питаш без да натегаш ..... ако не можеше щях да гледам целогодишно по две майки, те така може.

    Та ще чуя ли най-сетне колко от вас гледат тримайчини семейства и изкарват въпросните добиви или ...... по-добре да си говорим за стачки, за пчеларски организации, неправдите в държавата, субсидиите и т.н. , защото парите, цените, данъците, със скъсаните галоши.
    "Най-мързеливата система е най-печеливша." - Димитър Павлов

  7. #207
    VIP Автор
    Регистриран
    31.12.2010
    Мнения
    1,885
    Е, нали знаеш, че никой. Тук-таме някой ако има двумайчини за идеята и това е. Ти изключваш ли възможността в оня лежак да са работили две майки ?

  8. #208
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    Цитат Първоначално публикувано от jordanov
    Ти изключваш ли възможността в оня лежак да са работили две майки ?
    кой лежак имаш в предвид? - в описания от Sandokan опит, се споменава и лежак с две майки, който според резултатите е по-неефективен от лежак с три майки.

    А ако питаш за описания от мене - разбира се, че изключвам такава възможност, тъй като аз отнемам едната майка. Едно и също нещо правя с няколко лежака, вече станаха мисля, че 4-и години - и миналата година не беше само един с толкова пило, за сега съм останал с впечатлението, че зависи много от рапицовата паша, колкото е по-дажна рапицата, толкова по-силно ще се развие семейството. Разбира се, това се отнася и за всички останали методи, и системи на отглеждане, но в случая според мен фактора "рапицова паша" може да окаже влияние от +/- 2 пити с пило (визирайки конкретно пилото, като ориентир) т.е. при много слаба или никаква рапица, пилото може да е под дори 15 рамки, да е на не повече от 14 пити, при добра и силна паша от рапица, допускам, че семейството може да се развие, дори над 18 рамки. Фактически точно 18 пити с пило все още не съм имал, 17 съм стигал, а 16 рамки след изминалата година съм ги приел, като нормално развитие, но все пак има някои неща, за доизкусуряване, като основното от тях е именно майките, тъй като в момента, дори за селекция не мога толкова да говоря, защото наблягам повече на бройка, та камо ли за качествени, породисти, селектирани майки.
    "Най-мързеливата система е най-печеливша." - Димитър Павлов

  9. #209

    лежак

    Здравейте,колеги,набавил съм материал ама пред мен стои дилемата 24 или 36 рамков лежак,с или без магазин.Моля дайте съвет.

  10. #210
    Май и моите бръмбари ще станат на крака.С или без магазин

 

 
Страница 21 от 45 ПърваПърва ... 11192021222331 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •