Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 24 от 45 ПърваПърва ... 14222324252634 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 231 до 240 от общо 444
  1. #231
    Потребител
    Регистриран
    11.12.2010
    Мнения
    84

  2. #232
    Колегата Георги Славов може само да се гордее с новата придобивка.Кошера е прекрасен.За наклона на прелките е абсолютно прав.

    Поздравления колега.
    "Колкото повече,толкова повече". - Мечо Пух

  3. #233
    Напуснал
    Регистриран
    26.10.2012
    Мнения
    38
    Цитат Първоначално публикувано от Георги Славов
    Цитат Първоначално публикувано от vanHanegem
    То в този кош(ер) няма идея, а ти питаш за прилетните дъсчици. Това е някаква пошла екстравагантност - в село само аз имам такива сандъци, сам си ги правя и съм...пич!
    Благодаря за мнението
    аз също си ги правя сам
    но не си позволявам да плюя на ляво и дясно
    да си жив и здрав
    Остави го "vanHanegem"тои още от стария форум проявява селски обноски,можеби защото гледа пчелите на село wink;

  4. #234
    Наблюдател
    Регистриран
    27.05.2013
    Мнения
    20
    Цитат Първоначално публикувано от dvidenov
    Здравейте,Dvidenov,
    Интересува ме приемате ли поръчки за изработка на тези лежаци?? Колко рамкови са, и каква би била цената при поръчка от 100 бр.
    Благодаря предварително!

  5. #235
    Забранен
    Регистриран
    30.04.2013
    Мнения
    415
    До колегата Лежаков.
    Разгледах как зазимявате пчелите в лежак, и как ги развивате през пролетта. Имам няколко въпроса на който се надявам да ми отговорите. Ползвате ли мрежесто дъно или някакви замрежени отвори на дъното при зазимяването? Имате ли проблем с влагата през зимата? Каква е вентилацията през лятото, само през прелките ли е, и как работите с тях през годината /доколкото разбирам дъното на лежака е стационарно, или може би греша/.
    Предварително благодаря за отговора.

  6. #236
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.05.2013
    Мнения
    784
    Пчеларски район
    Карлово,Своге,Храбърско
    Колега, Лежаков, изчетох темата, но снимки на вашете кошери не видях, бяхте обещали! Имам 16р. лежак с два магазина, гледах го по технологията на Георгиев (споменат по напред). Изводи: Плодници не достатъчни за една майка, ханемановата решетка пречи за събиране на меда, в магазина!

  7. #237
    Здравейте колега slavi 13,
    лежаците ми нямат мрежесто дъно и не им трябва.През зимата, отворените странични прелки осигуряват необходимата вентилация и няма условия за задържане на влага.
    През лятото, отварям и четрите предни прелки /страничните са затворени/.Поради дебелината на стените на кошерите /40-45мм./ не съм виждал пчели на прелката, които да вентилират.
    "Колкото повече,толкова повече". - Мечо Пух

  8. #238
    Колега Вълчан,
    миналата година показах снимки на новите ми лежаци в раздела "Да си покажем кошерите".
    Относно Вашите изводи:
    Лежаците са вид кошери, които със своя обем /над 20 рамки ДБ/ осигуряват необходимите условия за развитието на силни семейства, без опасност от роене.
    Ханемановата решетка не е необходима /задължителна/ при работа с лежаци. При правилно подреждане на рамките, майката снася в единия край на плодника, а пчелите събират мед в другия край.
    Нормалните лежаци са без магазини. Добивите са добри. Работи се леко.
    Имам лежаци с магазини, но проблеми нямам.
    "Колкото повече,толкова повече". - Мечо Пух

  9. #239
    Наблюдател
    Регистриран
    03.06.2013
    Мнения
    3
    Здравейте колеги, имам малък опит с пчелите и неуспехи и успехи. Баща ми има 10 бр ДБ кошера в с Житуша, Радомирско. Интересува ме ако някой може да каже, когато в лежака има 2 семейства или 1 + помощно как се разделят - с плътна преграда, с мрежа, с ханеманова решетка или без преграда - с пити с мед. Две ли се зазимяват или се обединяват преди това. Баща ми разделя ДБ на 2 с плътна преграда, а от горе с ХР, този кошер дава най много мед но личи че им е тясно.

  10. #240
    Разделят се с плътна преграда.Така могат и да се зазимяват.Ханеманови решетки се използват при двумайчино отглеждане.
    "Колкото повече,толкова повече". - Мечо Пух

 

 
Страница 24 от 45 ПърваПърва ... 14222324252634 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •