Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 35 от 45 ПърваПърва ... 253334353637 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 341 до 350 от общо 444
  1. #341
    При едноразовото разширяване, изградените рамки и ВО се поставят през една.
    "Колкото повече,толкова повече". - Мечо Пух

  2. #342
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Гледай си лежаци и до всеки от тях по една отводка .
    Преди главната паша направи налитане на работна муха .

  3. #343
    Благодаря за съвета.
    "Колкото повече,толкова повече". - Мечо Пух

  4. #344
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от delta.e Виж публикацията
    От няколко години ми се върти една идея и тази година ще я направя с лежаци .
    При нормални условия Слънчо , ще ми дадат повече от Дадан-Блат .
    Толкова години четене из форумите, сини, зелени, пенбени, не видях някой да каже - не - може и да не се изкара мед по тази и тази причина. Всеки изкарва и то все повече и повече. За да се изкара повечко мед са необходими добре развити семейства, но дали всички ще са такива? Метеорологичните условия да са подходящи, а такива ли са винаги? В зависимост от тях ще се развие добра или лоша паша. Един градус да е по ниска температурата и сбогом паша - примерно. Системата кошери не е от особено значение, тъй като всяка една е направена така, че да задоволи изискванията, стига пчеларя да е с необходимия опит и знания, а и да е на пчелина си. Та дали ще е лежак или стърчак все тая. Няма ли условията - чакай мед.

  5. #345
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Цитат Първоначално публикувано от solaris60 Виж публикацията
    Толкова години четене из форумите, сини, зелени, пенбени, не видях някой да каже - не - може и да не се изкара мед по тази и тази причина. Всеки изкарва и то все повече и повече. За да се изкара повечко мед са необходими добре развити семейства, но дали всички ще са такива? Метеорологичните условия да са подходящи, а такива ли са винаги? В зависимост от тях ще се развие добра или лоша паша. Един градус да е по ниска температурата и сбогом паша - примерно. Системата кошери не е от особено значение, тъй като всяка една е направена така, че да задоволи изискванията, стига пчеларя да е с необходимия опит и знания, а и да е на пчелина си. Та дали ще е лежак или стърчак все тая. Няма ли условията - чакай мед.
    Слънчо и един градус да е по-висока температурата , като няма влага пак нищо няма да извадиш .
    Аз , съм доволен от моето разположениена кошерите , защото постоянно има влажност на въздуха.

  6. #346
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от delta.e Виж публикацията
    Гледай си лежаци и до всеки от тях по една отводка .
    Преди главната паша направи налитане на работна муха .
    Е не си прав!Имам само два–24 р.и 28 р.Основно ги използвам за запасните майки/4 и 5 отделения/На малкия съм направил магазин,затова преди рапицата отнемам 2 от резерваците и ги правя отделни с–ва.След рапицата са пълноценни с–ва.Слагам му магазина и му гледам сеира.След рапицата го оставям на 1 майка.Не му трябва отводка,нито налитане за следващите паши/2/.Със големия си тренирам гол рой,пак по време на рапицата.Малкия мислех да го префасонирам за топло подреждане,но колегата Лежаков престана да пише.А имах питане,та затова се отложиха нещата с топлото.На есен отново запасняк.На пролет –медовик.Така че,вземи и си направи 1 лежаче,ей тъй,само за проба.Няма да съжаляваш.Все пак сме хоби,а не супер–професионалисти.

  7. #347
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от delta.e Виж публикацията
    Слънчо и един градус да е по-висока температурата , като няма влага пак нищо няма да извадиш .
    Аз , съм доволен от моето разположениена кошерите , защото постоянно има влажност на въздуха.
    Аз не съм изброил всички фактори които ще опорочат по някакъв начин пашата за да могат и други колеги да кажат по някой. Както ти в момента.

  8. #348
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    И аз не съм ги упоменал .

  9. #349
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Цитат Първоначално публикувано от Гогол Виж публикацията
    Е не си прав!Имам само два–24 р.и 28 р.Основно ги използвам за запасните майки/4 и 5 отделения/На малкия съм направил магазин,затова преди рапицата отнемам 2 от резерваците и ги правя отделни с–ва.След рапицата са пълноценни с–ва.Слагам му магазина и му гледам сеира.След рапицата го оставям на 1 майка.Не му трябва отводка,нито налитане за следващите паши/2/.Със големия си тренирам гол рой,пак по време на рапицата.Малкия мислех да го префасонирам за топло подреждане,но колегата Лежаков престана да пише.А имах питане,та затова се отложиха нещата с топлото.На есен отново запасняк.На пролет –медовик.Така че,вземи и си направи 1 лежаче,ей тъй,само за проба.Няма да съжаляваш.Все пак сме хоби,а не супер–професионалисти.
    Гогол , де ме хвърли с 28 рамков . Моята идея е за 18-19 .

  10. #350
    VIP Автор
    Регистриран
    24.10.2014
    Мнения
    3,350
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от delta.e Виж публикацията
    И аз не съм ги упоменал .
    Ако отговаряш на мой пост, то по - горе виждам, че си упоменал един градус по - висока температура, което си е фактор и влага, което си е основен и много важен фактор.

 

 
Страница 35 от 45 ПърваПърва ... 253334353637 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 7 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 7 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •