Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 11 ПърваПърва 12345 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 104
  1. #21
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.09.2016
    Мнения
    315
    Пчеларски район
    Стара Загора,Чирпан
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    По някаква странна причина, която не съм се интересувал каква е, набухват сметаната с райски газ. А янките упояват пчелите с въглероден диоксид /колега от форума ме "светна"/. Нищо не казвам засега, опитите предстоят, за резултата после.
    Въглероден диоксид съм ползва за упояване на пчелни майки с цел изкуственно осеменяване,упоява ги без проблем но трябва самия газ да мине през вода и тогава към пчелите,аз ползвах един буткан с два шлауха единия който е входа е на дъното под водата а другия изходния е горе на капачката извън водата.

  2. #22
    Заслужил Автор
    Регистриран
    01.01.2013
    Мнения
    286
    Цитат Първоначално публикувано от demonj Виж публикацията
    Въглероден диоксид съм ползва за упояване на пчелни майки с цел изкуственно осеменяване,упоява ги без проблем но трябва самия газ да мине през вода и тогава към пчелите,аз ползвах един буткан с два шлауха единия който е входа е на дъното под водата а другия изходния е горе на капачката извън водата.
    Кое налага филтрирането на въглеродният диоксид? Явно водата трябва да "улови" нещо, но какво е то?

  3. #23
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.09.2016
    Мнения
    315
    Пчеларски район
    Стара Загора,Чирпан
    Незнам какво точно трябва да улови но всички стендове за инструментално осеменяване имат такива водни филтри,та и аз ползвах такъв.

  4. #24
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от Камен Крумов Виж публикацията
    Кое налага филтрирането на!!, въглеродният диоксид? Явно водата трябва да "улови" нещо, но какво е то?
    Ха сега де! Къде отидоха химиците на форума?Имаше ги много преди.
    Там където има Ди сигурно има и моно.А моното е отровно,значи трябва да го фаним някак си.А водата излиза универсума.
    Тъй си мисла ази,с простия си акъл,я.Учените ша са изпразнат по въпроса по-надълбоко.

  5. #25
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Аз сега не разбрах... от три страници празни приказки (ще ме извиняват почетните автори)...

    Паля пушалката, сипвам един "патрон" смляна на прах амониева селитра, напушвам, като гледам аз да не се напуша и пчеличките изпадат в амок. И после нищо не помнят. Така ли? Не се бъзикам, наистина ме интересува. И като изключим "крилата, перата, ноктите и люспите" някакви други добавки има ли във вълшебния прашец?
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  6. #26
    Заслужил Автор
    Регистриран
    22.03.2014
    Мнения
    295
    Пчеларски район
    Ямболски
    Само Севдо ги знае съставките.Става с Амониева селитра,изпробвано е.Миналата година бях оставил в един стар кошер ,маломедни пити с кристализирал и разпечатан мед на който не му обръщаха изобщо внимание.Но след като свърши за момента пашата ,го натиснаха.Беше на стотина метра от пчелина,и реших да си направя екперимент.Запалих пушалката ,и след като се разгоря му сипах 1С.Л. Амониева селитра,и ги напуших и беше на кома ,както вика Севдо.Сметох ги и ги изсипах в 1 отводка.Дали останаха там не знам ,но се получи ефекта/ На кома/ на бате ти Севдо.

  7. #27
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от koragroup Виж публикацията
    Аз сега не разбрах... от три страници празни приказки (ще ме извиняват почетните автори)...

    Паля пушалката, сипвам един "патрон" смляна на прах амониева селитра, напушвам, като гледам аз да не се напуша и пчеличките изпадат в амок. И после нищо не помнят. Така ли?
    Така е в общи линии с добавка–пушалката е напалена с дървени въглища,а не с нормалните димилници които използваме.Да има жар.И много внимавай ти да не започнеш да забравяш защо си я запалил.Не е за подценяване .

  8. #28
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.11.2011
    Мнения
    314
    Пчеларски район
    Русе
    И аз съм го правил 3-4 пъти по различни поводи. Действа и ако някога ми се наложи пак бих ползвал нетода. Разпалвам парчера дърво в пушалката докато се разгори и да има жар, сипвам около една супена лъжица амониева селитра и действам. Имай предвид, че веднага се възпламенява и трябва да действаш бързо, гледай да не идем на кома и ти.
    п.п. сега като се замисля май слагам малко повече от една лъжица и не я меля.

  9. #29
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от n.kostadinov Виж публикацията
    като се замисля май слагам малко повече от една лъжица и не я меля.
    Ефекта е един и същ, но когато се смели става по - ситна и по този начин покрива, и по - голяма част от въглените. Трябва обаче да се действа по - бързо, защото и действието и става по за кратко когато е смляна.

  10. #30
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Ей, изядохте "хляба" на човека. Цял сериал засне къде 40 серии да отвори пазар на вълшебния прах, вие селитра, та селитра. А стига де.

 

 
Страница 3 от 11 ПърваПърва 12345 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 4 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 4 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •