Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123
Резултати от 21 до 30 от общо 30
  1. #21
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Май не е редно точно в темата на колегата, да му разваляте бизнеса.

  2. #22
    Заслужил Автор
    Регистриран
    22.03.2014
    Мнения
    295
    Пчеларски район
    Ямболски
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Май не е редно точно в темата на колегата, да му разваляте бизнеса.
    Чак пък да му развалим бизнеса, много не ми се вярва.Нали за това се споделят мнения и опит тука.

  3. #23
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от M.Milkov Виж публикацията
    Чак пък да му развалим бизнеса, много не ми се вярва.Нали за това се споделят мнения и опит тука.
    Не че ми е работа, но според мен-по-добре пишете в темата за "нозематоза".

  4. #24
    Заслужил Автор
    Регистриран
    13.01.2013
    Мнения
    429
    Пчеларски район
    Carpati
    Цитат Първоначално публикувано от freelancer_bg Виж публикацията
    Не, не е това рецептата на комбинацията от етерични масла, които предлагам.

  5. #25
    Наблюдател
    Регистриран
    16.09.2015
    Мнения
    27
    Привет на всички интересуващи се от Нозематрол R. Първо искам да направя едно важно уточнение а то е, че не правя реклама от лична финансова изгода.Използвах Нозематрол R есента чрез напръскване на около 50 бр. пч. с-ва и тогава обещах да дам отзиви впоследствие. Смъртност 1 бр. добро зимуване, поръчвам Нозематрол R за да третирам отново с него. Засега съм много доволен.Успех на всички!
    Едно е да желаеш.Второ е да можеш.Трето е да го направиш.

  6. #26
    Заслужил Автор
    Регистриран
    31.01.2012
    Мнения
    481
    Пчеларски район
    Южен централен
    Не съм третирал и нямам загуби и признаци. Мисля че не бива да го отдаваш само на "чудотворното" въздействие на препаратите.

  7. #27
    Заслужил Автор
    Регистриран
    03.01.2016
    Мнения
    337
    Пчеларски район
    Павликени
    Здравейте,в края на септември третирах с Нозематрол R два пъти чрез напръскване 1 към 10 в дестилирана вода ,по 5 мл на междурамие.Семействата иззимиха нормално с около 3% зимна смъртност.Признаци за нозематоза няма.В момента има бурно развитие и нарастване на пилото.Засега съм доволен от препарата.Смятам,че трябва да се тества и при дълга и студена зима като 2016-2017г.

  8. #28
    Автор
    Регистриран
    17.10.2012
    Мнения
    136
    Пчеларски район
    Троян
    Като ползвател на препарата-използвах го с напръскване върху рамките:нямам оплаквания,ниска смъртност,бурно развитие на повечето семейства/имам някой и друг слабак/,нямам диерични петна по рамките.
    Не съм наблюдавал странични ефекти,подходящ е за био пчелини.Дали от него или от меката зима,но съм доволен от резултата.
    Нямам причини за негативни отзиви,препоръчвам и благодаря ,че бях от тестовите пчелари.Благодарности на колегата и желая успех на него и препарата.
    Майки има - сандъци няма. Сандъци има - пчели няма. Пчели има - рамки няма, рамки има - пило няма, пило има - място няма, място има - средства няма, средства има - време няма.... Егати занаята
    Solaris60

  9. #29
    Наблюдател
    Регистриран
    10.04.2014
    Мнения
    1
    Пчеларски район
    Ловеч
    Аз също съм от колегите ,получили препарата.Подадох необходимата доза във сиропа ,чрез подхранване през есента.Доволен съм от третирането и бих го използвал отново.Пожелавам здраве и ползотворна година на всички колеги.

  10. #30
    Автор
    Регистриран
    18.03.2015
    Мнения
    141
    Малко сухо като статистика но да дам отзив и аз .
    Даден на 43 семейства в сиропа август и септември (22 основни и 21 отводки) мъртви 9бр.(3 основни и 6 отводки)
    Средната смъртност на пчелите ми тази година е около 10%.
    Уточнявам че от отводките имаше много слаби и умишлено ги оставих да вида резултата . Освен с този препарат за нозема третирах с подъбиче , йод и лугов разтвор ,както и с мравчена к-на за акар (която също намаля нозематозните спори).
    Препарата мога да го ползвам за напред , като добавка към другите който ползвам след обявяване на цената и съставките .

 

 
Страница 3 от 3 ПърваПърва 123

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •