Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 10 от 11 ПърваПърва ... 891011 ПоследнаПоследна
Резултати от 91 до 100 от общо 101
  1. #91
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Определено,по-добре ще я свършат от нас,но оставени на самотек,година-две може,а сетне...отначало.

  2. #92
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Още не съм стигнал до етапа правене на майки. Нека първо да видя дали пчелите ми няма да свършат тази работа по-добре от мене. Пък и в крайна сметка - колкото я свършат, толкова. Ще съм работил по-малко и ще съм изкарал по-малко мед, устройва ме. Проблем ще ми е, ако по моя мързелив метод вземат, че ми измрат пчелите, та да трябва да започвам отначало. Времето ще покаже.
    Мисля си, че един от проблемите ти ще възникне, когато майката не се върне по някакви причини от брачен полет и ти не забележиш това.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  3. #93
    Почетен Автор
    Регистриран
    02.02.2015
    Мнения
    666
    Както писа Дончев без да можеш да направиш адекватна преценка на силата на семейството, без да познаваш медоносите и пашите, и без правилна преценка на обемите, би търпял големи загуби, знам че имаше някаква идея за електроника в кошера, не знам колко ще ти върши работа, все си мисля че ще трябва по некой преглед, но Адекватен

  4. #94
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Мисля си, че един от проблемите ти ще възникне, когато майката не се върне по някакви причини от брачен полет и ти не забележиш това.
    Това,какво общо има с маркирането?
    Окраската на месните пчели е такава,че да може да им осигури известна маскировка от птиците.Затова,за предпочитане е майката да бъде маркирана след оплождането.

  5. #95
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    Това,какво общо има с маркирането?
    Окраската на месните пчели е такава,че да може да им осигури известна маскировка от птиците.Затова,за предпочитане е майката да бъде маркирана след оплождането.
    Точно това, което и ти казваш! Да провериш дали майката се е върнала след оплождането и тогава да я маркираш. Може ли това да се пропусне?!?
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  6. #96
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Точно това, което и ти казваш! Да провериш дали майката се е върнала след оплождането и тогава да я маркираш. Може ли това да се пропусне?!?
    Естествено.

  7. #97
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от barkov1982 Виж публикацията
    Както писа Дончев без да можеш да направиш адекватна преценка на силата на семейството, без да познаваш медоносите и пашите, и без правилна преценка на обемите, би търпял големи загуби, знам че имаше някаква идея за електроника в кошера, не знам колко ще ти върши работа, все си мисля че ще трябва по некой преглед, но Адекватен
    Е, ще се преглеждаме от време на време, няма как, целта е да е възможно най-рядко. А това за електрониката е замисъл, който още не знам дали ще мога да реализирам. Нещото е прекалено мащабно, за да се направи със собствени средства. Работя по въпроса. Засега е разрешен един важен проблем - теглото на кошерите и следенето му в реално време на голям брой кошери.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  8. #98
    Наблюдател
    Регистриран
    25.09.2016
    Мнения
    25
    Пчеларски район
    ТЕНЕРИФЕ
    Как се справяш със следенето в реално време,че аз имам огромен проблем.Благодаря предварително.

  9. #99
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от elbulgaro Виж публикацията
    Как се справяш със следенето в реално време,че аз имам огромен проблем.Благодаря предварително.
    Използвам готов продукт на българска фирма - хардуер и софтуер, създадени специално за целта. Засега съм на радиовръзка с експерименталните кошери, но е планирано да е GPRS.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  10. #100
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от elbulgaro Виж публикацията
    Как се справяш със следенето в реално време,че аз имам огромен проблем.Благодаря предварително.
    Опиши ако не е фирмена тайна как е организирана системата ти и в какво се състои проблема. Ако е твърде специфично може и на ЛС.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

 

 
Страница 10 от 11 ПърваПърва ... 891011 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •