Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 8 от 11 ПърваПърва ... 678910 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 71 до 80 от общо 101
  1. #71
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    И съвсем не е за начинаещи, съдейки по моя опит, че почнах от абсолютната нула и почти никой не ми е помагал. Как да прецениш едно семейство силно ли е, слабо ли е, ако за първи път отваряш кошер? Аз майката трудно намирам, пашата си още не знам каква е в района, добивам мед, но не знам малко ли е, много ли е? Лекарства не давам само защото не знам колко и кога. Който си е купил мед от моя, идва да иска още, но не знам каква е причината. И т.н.
    А сега де. Следейки постовете ти оставам с впечатление, че нищо не може да ти се опре, а четейки този ти пост, се чудя. Как? Та ти вече колко време си тук? Не помня колко ти бяха семействата, но до сега трябваше отдавна да си в час. Ааааааа, ще започна да наказвам вече.

  2. #72
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    А сега де. Следейки постовете ти оставам с впечатление, че нищо не може да ти се опре, а четейки този ти пост, се чудя. Как? Та ти вече колко време си тук? Не помня колко ти бяха семействата, но до сега трябваше отдавна да си в час. Ааааааа, ще започна да наказвам вече.
    Море, много точно си описвам положението. Кошерите ги намалих доста и в двата пчелина, като видях колко работа искат, а нямам време. Работя на усет и чак сега, на третата година, имам чувството, че някои неща схващам от пчеларството. То затова и не ги ровя много, есента ги напушвам с амитраз и това ми е третирането. Които оцелеят, напролет отводки. Тия дни си гледах дневника, отварял съм ги всичко на всичко четири пъти тази година, като двата пъти е да извадя мед. Резултата ще се види напролет.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  3. #73
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Море, много точно си описвам положението. Кошерите ги намалих доста и в двата пчелина, като видях колко работа искат, а нямам време. Работя на усет и чак сега, на третата година, имам чувството, че някои неща схващам от пчеларството. То затова и не ги ровя много, есента ги напушвам с амитраз и това ми е третирането. Които оцелеят, напролет отводки. Тия дни си гледах дневника, отварял съм ги всичко на всичко четири пъти тази година, като двата пъти е да извадя мед. Резултата ще се види напролет.
    Учудваш ме за сетен път. Команден пункт направи, камера за замразяване………….какво още, че забравих? Куп неща, а накрая не ходиш при пчелите. Че защо ги гледаш/отглеждаш? Така няма да стане. Вервай ми.

  4. #74
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    ...Че защо ги гледаш/отглеждаш? Така няма да стане. Вервай ми.
    И това съм го писал - първата цел е учебна, за времето след пенсиониране, ако ми е дадено свише да поживея. Втората цел е мързеливо пчеларство, с минимално участие на лекарства. Третата цел е пчелите да са само част от комплексен замисъл, но понеже е мечта засега, ще се въздържа да го споделя. За тогава е хладилната камера, казана за ракия и други разни нещица, които са готови или се правят в момента.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  5. #75
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    И това съм го писал - първата цел е учебна, за времето след пенсиониране, ако ми е дадено свише да поживея. Втората цел е мързеливо пчеларство, с минимално участие на лекарства. Третата цел е пчелите да са само част от комплексен замисъл, но понеже е мечта засега, ще се въздържа да го споделя. За тогава е хладилната камера, казана за ракия и други разни нещица, които са готови или се правят в момента.
    За другите неща - добре. За мързеливото пчеларство ще питаш мен, но трябва и да знаеш за пчелите колкото мен. И друго. Трябва и да ти идва отвътре. Десет пъти от една година ми говориш, че не можеш да различиш майката. Е, хайде, какво толкова сложно има? Това го давам за пример.

  6. #76
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    ...не можеш да различиш майката. Е, хайде, какво толкова сложно има..
    Иска ми се да го правя бързо, за да не се губи време. Мразя да отворя кошер и да ровя из питите една по една, взирайки се подробно от всяка страна, знаейки, че въпреки всичко майката може да не се окаже там. Първо, не ми се държи отворен кошера дълго време, второ, реших, че косвените признаци са ми достатъчни и търсенето, за да видя майката сякаш е губи време. Възприех и методи за отводки, които не изискват намирането и. Е, ще има и брак в работата, но реших, че печалбата от спестения труд е повече от получения брак. Ако искам да работя с повече кошери, икономията на труд е единственият начин да го направя. Но, така ми се иска, само времето ще покаже дали съм прав.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  7. #77
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Иска ми се да го правя бързо, за да не се губи време. Мразя да отворя кошер и да ровя из питите една по една, взирайки се подробно от всяка страна, знаейки, че въпреки всичко майката може да не се окаже там. Първо, не ми се държи отворен кошера дълго време, второ, реших, че косвените признаци са ми достатъчни и търсенето, за да видя майката сякаш е губи време. Възприех и методи за отводки, които не изискват намирането и. Е, ще има и брак в работата, но реших, че печалбата от спестения труд е повече от получения брак. Ако искам да работя с повече кошери, икономията на труд е единственият начин да го направя. Но, така ми се иска, само времето ще покаже дали съм прав.
    Един лесен начин за намиране на майката е да си ги маркираш с флуоресцентни маркери (има такива). После си засветваш питата с фенерче с UV светодиоди и тя ти светва като слънце!
    Само не ми казвай и ти че дядо ти не е правил така!
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  8. #78
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Един лесен начин за намиране на майката е да си ги маркираш с флуоресцентни маркери (има такива). После си засветваш питата с фенерче с UV светодиоди и тя ти светва като слънце!
    Само не ми казвай и ти че дядо ти не е правил така!
    Може да залепим метална пластина, после с магнита. Тя сама идва при пчеларя, няма да се мъчи да я търси я.

  9. #79
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Може да залепим метална пластина, после с магнита. Тя сама идва при пчеларя, няма да се мъчи да я търси я.
    Може и обратното - парченце магнитна лента и после с желязото. Но ще те викаме ти да я отлепяш.
    https://www.magsy.bg/26017-magnetic-tape
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  10. #80
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Може и обратното - парченце магнитна лента и после с желязото. Но ще те викаме ти да я отлепяш.
    https://www.magsy.bg/26017-magnetic-tape
    Неможе обратното! Майката ще се лепне на някой я гвоздей, я разделител, я релса и т.н.

 

 
Страница 8 от 11 ПърваПърва ... 678910 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •