Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 37
  1. #21
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    И за всички несгоди,майката е виновна..
    Все трябва да има някой виновен. Обикновено не е бащата?
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  2. #22
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Ракия нямам, но май познавам.
    Познаваш- няма спор. Аз бих изчакал две седмици. Преди категорично да отпиша някоя майка.
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  3. #23
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    Пепел ти на устата.Мед няма. Захарта скъпа.А ти и студена зима предсказваш.
    Точно така е, но наистина ще ядем ......нали? Трябва да се подготвим добре, че тези кекави семейства едва ли ще изкарат. Надявахме се на туй онуй, но накрая.....нищо. Семействата са слаби от към пчели и запаси. Предполагам, че вирусите ще са ги полазили също.

  4. #24
    Наблюдател
    Регистриран
    06.08.2019
    Мнения
    6
    Пчеларски район
    Враца
    Да наистина в литературата са описани случай при които майките са започнали да осеменяват чак от 30 до 40 ден след раждането си.След този период трябва да бъдат сменени.И при двата случая в който смених майките изчаках първия път 28 дни,а втория 14 дни.Преди да придам последната (вече закупена) майка гледам в кошера заложен и един маточник . На какво яйце са го заложили след като в цялото гнездо нямаше никакво пило не знам,но аз го унищожих и придадох майката.Дали има някаква причина вътре в самото семейство ,която да ограничава майката да осеменява питите?Дали трябва стимулирам майката с подхранване макар ,че сега по време на пашата те не приемат сиропа който им давам?Дали старите пчели (анатомични търтовки ) който са останали в кошера и пречат ,унищожават яйцата и не я подхранват правилно ? Да прави сте, че може би съм избързал ,но стъпвайки на казаното в литературата и поведението на другите млади майки в пчелина ми предприех тези действия. Какво друго освен да чакам мога да направя ?Споделете вашите " за " и " против " тези мой притеснения.Благодаря.

  5. #25
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    От кога ги броиш тия 28 дни?
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  6. #26
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    От кога ги броиш тия 28 дни?
    Може би 16+12.

  7. #27
    Наблюдател
    Регистриран
    06.08.2019
    Мнения
    6
    Пчеларски район
    Враца
    Както написах още в първия си пост “Появилатасе майка нямаше никакви външни забележкии аз изчаках да минат няколко дни (21 дни)след което проверих за прясно пило-такованямаше.Помислих си-лошо време не се еоплодила и изчаках още една седмица,резултатникакъв-пило няма нито нормално нитотъртиево"Сиреч от излюпването 21+7.

  8. #28
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от evgeniev72 Виж публикацията
    Както написах още в първия си пост “Появилатасе майка нямаше никакви външни забележкии аз изчаках да минат няколко дни (21 дни)след което проверих за прясно пило-такованямаше.Помислих си-лошо време не се еоплодила и изчаках още една седмица,резултатникакъв-пило няма нито нормално нитотъртиево"Сиреч от излюпването 21+7.
    А може ли да си се объркал?
    Прикачени миниатюри Прикачени миниатюри 500x500_46789755_1908237072558722_8963505800819507200_n.jpg‎  

  9. #29
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    А може ли да си се объркал?
    Май ги е вадил точно пред старта.

  10. #30
    Наблюдател
    Регистриран
    06.08.2019
    Мнения
    6
    Пчеларски район
    Враца
    Сигурен съм в дните . Лошото е ,че нещата не се нормализират и при втората майка същия проблем ,но само че 14 дни след излюпване то ѝ .Затова закупих и придадох оплодена и заложих и две пити с преобладаващо запечатено пило.Защо не се получават нещата в това пчелно семейство и какво още може да се направи освен изчакването ? Да ли не виждам неща който са специфични за тази ситуация?

 

 
Страница 3 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •