Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 37
  1. #11
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от evgeniev72 Виж публикацията
    Здравейте,
    Нов съм в форума и имам следния проблем с който не мога да се справя сам и моля за вашите мнения и насоки за решаване то му.Предварително благодаря.
    На 25 04 2020 г. реших да маркирам всички пчелни майки в моите кошери,но на един от тях пчелите веднага убиха майката-това е една друга тема.След това заложиха маточници . Аз унищожих първите запечатени и ги оставих на спокойствие.Появилата се майка нямаше никакви външни забележки и аз изчаках да минат няколко дни (21 дни) след което проверих за прясно пило-такова нямаше.Помислих си-лошо време не се е оплодила и изчаках още една седмица,резултат никакъв-пило няма нито нормално нито търтиево . По същото време една от отводките ми заложи маточници и аз изрязах два полу зрели ,който затворих в два защитни цилиндъра от тези който ползват майко производителите .Премахнах проблемната майка и поставих двата цилиндъра в средата на гнездото и една пита с запечатено пило-да има кой да храни новата майка..След пет дни имах нова майка която пчелите хранеха през отворите на цилиндъра ,сиреч не бяха агресивни към нея и аз я освободих,а другия цилиндър премахнах.Майката беше приета успешно движи се по питата ,пъха глава в килийките ,а около нея една свита от около 8-10 пчели .След 14 дни проверявам проблема същия -пило няма,никакво - нито нормално нито гърбаво.Реших ,че и тази не е излязла да се оплоди -викам си нещо и пречи в този кошер ,а и годината за нас приключва и поръчах оплодена майка . Премахнах пак майката и придадох оплодената. След една седмица гледам майката там , но и от нея никакви яйца.Последно поставих още две пити с преобладаващо запечатено пило и вече се изчерпих. Не знам какво да правя. Някой от по-опитните пчелари може ли да помогне със съвет или някаква информация.
    Във всичките случаи май си избързал.

  2. #12
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Във всичките случаи май си избързал.
    Или е голям карък? Най-добре да отиде попа да му чете за здраве и берекет. А може и курбан да направи. Белким му потръгне с тия майки?
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  3. #13
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Или е голям карък? Най-добре да отиде попа да му чете за здраве и берекет. А може и курбан да направи. Белким му потръгне с тия майки?
    Като броя дните направо си е избързване. Тази година и аз забелязах такова изчакване.

  4. #14
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Като броя дните направо си е избързване. Тази година и аз забелязах такова изчакване.
    Тази година си е баш шашава година - нищо не е както би трябвало. Майки се губят, не ги приемат, мед няма, пчелата "падна" рано, рано. Егати годината. Все е бивало, ама чак толкова каръщина не е бивало.

  5. #15
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Тази година си е баш шашава година - нищо не е както би трябвало. Майки се губят, не ги приемат, мед няма, пчелата "падна" рано, рано. Егати годината. Все е бивало, ама чак толкова каръщина не е бивало.
    Баш тъй си е. На мен ми мирише на есен.
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  6. #16
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Баш тъй си е. На мен ми мирише на есен.
    При нас наблюдавам едни тополи на които вече окапаха листата. Предчувствам яка зима, а и този вулкан за който съобщиха в новините, предполагам ще помогне за такава.

  7. #17
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    ... Предчувствам яка зима, а и този вулкан за който съобщиха в новините, предполагам ще помогне за такава.
    Пепел ти на устата.Мед няма. Захарта скъпа.А ти и студена зима предсказваш.
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  8. #18
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Цитат Първоначално публикувано от зуница Виж публикацията
    Пепел ти на устата.Мед няма. Захарта скъпа.А ти и студена зима предсказваш.
    Мани. Той и ракия няма.
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  9. #19
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    И за всички несгоди,майката е виновна..

  10. #20
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Мани. Той и ракия няма.
    Ракия нямам, но май познавам.

 

 
Страница 2 от 4 ПърваПърва 1234 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •