Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 8 от 46 ПърваПърва ... 67891018 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 71 до 80 от общо 457
  1. #71
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Имаме колеги-пчелари, които са КРАДЦИ НА КОШЕРИ. Казваме го това на всеослушание и ги заклеймяваме, но какво от това? Нима кражбите са намалели? Бас ловя, че тука във форума също има крадци на кошери, които в момента четат този постинг и се подсмихват под мустак.

    Лъжата с данъците към държавата? Нима това е допустимо да криеш данъци? Бас ловя, че във форума има пчелари, които го правят това, и се подсмихват под мустак.

    Нерегистрираните пчелари, които извършват дейност напук на една камара закони и наредби - нима това е допустимо? Да, ама седят във форума, пишат мнения, правят се на прекарани от държавата и се подсмихват под мустак.

    Нелицензираните производители на майки и отводки - нима това е допустимо? Да ама седят във форума, правят се на ощипани булки, публикуват незаконни обяви, и се подсмихват под мустак

    Да продължавам ли?

    АМАН ОТ ТАРИКАТИ, които се правят на вода ненапита, а пък после претенциите им големи. Та и с БИО-то е същото ...... И аз предлагам вместо да гледаме в чуждата паница (камбанарийка), първо да си въведем ред в собствената.

  2. #72
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.07.2011
    Мнения
    675
    Според мен има едно грешно тълкуване на понятията. Говорим за БИОЛОГИЧНО ОТГЛЕЖДАНЕ НА ПЧЕЛИ (с всичките му там изисквания), и БИОЛОГИЧЕН МЕД, като това че пчелите се отглеждат биологично не превръща автоматично добития мед в биологичен. Пример: не може да има биологичен мед от рапица или слънчоглед. Това са култури които се третират многократно с препарати, част от които влиза в кошера. За да се каже че един мед е био най-добре и справедливо би било да се доказва с анализ. За съжаление много пчелари добиват био мед и без да са сертифицирани, като това че нямат хартийката ги приравнява към конвенционалните, като на тях и търсят същото качество на меда каквото докарват био сертифицираните, и това разбира се ги дразни. Ако меда се заплащаше според качеството нямаше да ги има този род проблеми. Иначе като обществена тайна е че в България на документи всичко до докарваме отлично а на практика е пълен батак ( не визирам само пчеларството, а навсякъде където за да получиш някакви пари трябва да представиш някакви документи).

  3. #73
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    То няма лошо да се купува на качество. Чисто и просто купувача трябва да е информиран кой мед е качествен. А именно тръгва по сергии, маси, и паланки и иска сертификат за качество на съответния мед. Хващам бас, че продавач с пълен набор от изследвания няма да намери. Освен това, съм убеден че и самите пчелари не знаят по какви критерии се определя качествения мед. Щото има такива дето ми обясняват, че видите ли меда не се развалял. Хубуу. Само дето не са и чували за ХМФ? Е, разбира се има и бели лястовици сред колегите , ама те пролет не правят.Та на кратко. Има ли съответния продукт/ мед необходимия анализ за липса на тежки метали, пестициди, инсектициди и т.н. може и да е био, ама на баба Пена и е през ...щото тя с мижавата си пенсийка едвам свързва двата края! А да не казвам колко струва подобно изследване.....и то само за един мед.
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  4. #74
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.07.2011
    Мнения
    675
    Бат Тянко говориш за сергии и пазари, аз имам предвид търговията на едро, където анализа го правят фирмите изкупващи меда. Те търсят био мед и имат начини да преценят кой става и кой не става.

  5. #75
    Автор
    Регистриран
    17.10.2012
    Мнения
    136
    Пчеларски район
    Троян
    Темата май се обърна за или против БИО пчеларството.
    Но проблема не е самото БИО,а парите.
    На всички се увиждат по-високите цени на меда и прословутите 50 лв на кошер "субсидия".Само да поясня ,че това не е субсидия,а компесаторно плащане.То компенсира ниските добиви на БИО пчеларите,защото те по презумция са в неблагоприятни райони(пред,полу и планински),където добивите са ниски и самото пчеларстване не може да надскочи любителското занимание поради малкият добив.
    Поради това се плащат тези 50 лв./без данъка/
    Но, задълженията са тежки и трудно изпълними.
    Само таксата на сертифициращата фирма е 1000 лв, осигуровките 1200 лв.
    И представете си да не храните със захар и инверт тази година.Как ще дигнете семействата като акация нямаше/студено/,рапица нямаме по презумция,липата е отми дъжда, перна ни градушката и резултата е 8 кг от кошер.
    Меда пък замина като подхранване август и началото на този месец,защото глада е голям.
    И какво стана?
    Представете си къде щяхте да сте Вие тази година без слънчогледа?
    Аз да рева ли ,че колегите в полето извадиха на някои места по 50-60 кг мед от слъчогледа пък бил итой на 4.20 ,а аз храня за да ги запазя живи.
    Какво ми пука ,че меда ми е 7 лв, като го няма.
    Който иска да е био-страната ни е такава,че на не повече от 60 км от Вас има подходящо място-идете там и добивайте БИО продукция.
    Винаги на съседа канчето е по-голямо и по-пълно.

  6. #76
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    То няма лошо да се купува на качество. Чисто и просто купувача трябва да е информиран кой мед е качествен. А именно тръгва по сергии, маси, и паланки и иска сертификат за качество на съответния мед. Хващам бас, че продавач с пълен набор от изследвания няма да намери. Освен това, съм убеден че и самите пчелари не знаят по какви критерии се определя качествения мед. Щото има такива дето ми обясняват, че видите ли меда не се развалял. Хубуу. Само дето не са и чували за ХМФ? Е, разбира се има и бели лястовици сред колегите , ама те пролет не правят.Та на кратко. Има ли съответния продукт/ мед необходимия анализ за липса на тежки метали, пестициди, инсектициди и т.н. може и да е био, ама на баба Пена и е през ...щото тя с мижавата си пенсийка едвам свързва двата края! А да не казвам колко струва подобно изследване.....и то само за един мед.
    Бат Тянко , до 1963г в атмосферата са проведени над 463 ядрени и термоядрени взрива и изведнъж след 2007 говорим за БИОпродукти .

  7. #77
    Автор
    Регистриран
    30.08.2011
    Мнения
    116
    Мойто мнение, че е измишльотина БИО МЕД това го измислиха кога са заприказва за ЕВРОПЕЙСКИ СЪЮЗ преди е нямаше тази думичка по правилно е да са казва ЕКОЛОГИЧНИ ПРОДУКТИ придобити в такива раьони

  8. #78
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.05.2016
    Мнения
    313
    Като гледам Русе е най-екологичния район.

  9. #79
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.06.2014
    Мнения
    466
    Пчеларски район
    гр Aприлци
    Цитат Първоначално публикувано от delta.e Виж публикацията
    Бат Тянко , до 1963г в атмосферата са проведени над 463 ядрени и термоядрени взрива и изведнъж след 2007 говорим за БИОпродукти .
    А масовото пръскане с ДДТ, дори в планинските райони.Прочетете "Скалпирана земя" на Антонина Ленкова.Все още лапаме "био"-продуктите на 60-70 години и си вярваме, че има местенце което е недокоснато от човешкото безумие.

  10. #80
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Ванка , това е джакпота .

 

 
Страница 8 от 46 ПърваПърва ... 67891018 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •