Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 45 от 46 ПърваПърва ... 3543444546 ПоследнаПоследна
Резултати от 441 до 450 от общо 457
  1. #441
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    Можело ли да има истинско био пчеларство? Може! Само че, преди да го има трябва да се намери начин да се контролират всички земеделци с какво аджеба си пръскат насажденията. ..
    "2. Район за пчеларстване
    пчелинът да бъде в район на екологично земеделие или необитаван район. Да се избягва възможността за събиране на пчелни продукти от райони третирани с пестициди и изкуствени торове;
    районът за пчеларстване да обхваща най-малко радиус от 3 км; "



    В радиус до 3 км от месторазположението на пчелина,
    източниците на нектар и полен трябва да се състоят от
    произведени по биологичен начин растения или растения с
    диворастящ произход


    Това как ти се струва?

  2. #442
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Едната гледна точка /тази на Апитрейд/ горе-долу се оформи. Искането е да се сертифицират за био само тези пчелини, които наистина отговарят на условията. След това да им се записват прогнозни добиви не повече от средностатистическите за района. Дотук къде е лошото? Може и Драев да каже някоя приказка, нищо, че е сърдит сега.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  3. #443
    Заслужил Автор
    Регистриран
    28.11.2013
    Мнения
    209
    Цитат Първоначално публикувано от georgi rumenov Виж публикацията
    Не крия че съм био и подизпълнител ,много хора във форума са такива така ,че ако искате да ме засегнете засягане и другите.Относно добива ми тази година е точно 37кг мога да го докажа ,района ми е такъв ,че добива се движи между 30-45 кг и това също мога да го докажа и според вас какъв очакван добив да дам 15 кг. За цената също сте в грешка продадох го за средна цена 6лв което също мога да докажа.И тъй като ви одговорих честно,вие одговорете дали до сега в практиката си като изкупвачи не сте попаднали на некачествен(с антибиотици или сулфонамиди) конвенционален мед и какво направихте тогава писахте ли писмо до ЕС ?Защо действате за сходни проблеми по различен начин ?Кажете същото така какво целите с този донос (това което сте писали не е уведомително писмо)какво трябва да стане след евентуална проверка от европа кого трябва да накажат и как това наказание, ще подпомогне родните био производители ?Далеч съм от мисълта ,че не чакате някакви облаги от тези ваши деяния,но оставам с надеждата,че ще обясните тука на всички как ще ни помогнете с този донос!
    Здравейте,

    Няма нищо лошо в това, че сте биологичен пчелар, подизпълнител и т.н. Вече казах, че може да сте напълно изряден и всички бихме се радвали това да е така. Относно добивите - Вие знаете най-добре, но ако ще го доказвате с договор за продажба на биологичен мед на преработвателя, на когото сте подизпълнител, за количество, което съвпада с вписания добив в сертификата - няма нужда, вярваме Ви.

    Относно цената: продал сте на средна цена 6 лв / кг - нищо лошо. На каква цена продадохте биологичния си мед предходните години - 2017, 2016, 2015? С две думи преди ние да започнем да изкупуваме биологичен мед - каква цена получавахте тогава за букет, акация, липа и т.н.?

    На въпроса относно антибиотиците -разбира се, че сме попадали. Това обаче става много рядко, така показва практиката в последните години. Случват се няколко такива проби на няколкостотин анализирани годишно. По-голям проблем са фалшификациите, за съжаление, както и пестицидите и остатъците от ветеринарно-медицински препарати, но тук говорим за конвенционален мед. Когато концентрацията превишава законовите норми (за конвенционална продукция има допустими лимити и именно там е разликата с биологичната), отказваме да купим меда. Когато става дума за осъзнато действие като фалшификация или антибиотик - поставяме го в списък от пчелари, с които не желаем да работим. По принцип хората, които са направили нещо нередно, си имат едно на ум и търсят реализация към купувач, който товари без проби. Защо за това не сме сигнализирали Европейските институции - защото мащабът на проблема е пренебрежимо малък на общия фон.

    Материалът, който сме подготвили и изпратили до компетентните органи не е донос, защото доносът е нещо скрито, тайно, анонимно. Ние сме си написали името и сме се подписали под изложеното. Това е становище по проект за промяна на националното законодателство и сигнал за нередности, на които сме се натъкнали в работата. Освен нас, тези нередности са видели още одиторите от Европейската комисия и тези от Сметната палата и са написали съответните доклади. Ние просто сме дали детайли и сме посочили няколко конкретни примера, за да аргументираме твърденията си.

    Какво очакваме да стане - очакваме компетентните власти да вземат мерки и да наложат ред в сектор биологично пчеларство в България. Видно е, че контролът, който държавата упражнява над контролиращите лица, до момента не е достатъчен и в резултат на това по една или друга причина някои от тях допускат пропуски в работата си. Въвеждането на ред в сектора ще предотврати скорошното избухване на скандал сред индустрията и потребителите в Европа - хората, които плащат за произвежданата от Вас и преработвана от нас продукция. Ако това се случи, ние няма да има какво да правим произвеждания от Вас мед, ще ни намалеят приходите и с две думи - ще изгубим пари. Това се случи и с пчеларите - без значение биологични или не, тъй като няма да имат пазар за продукцията си и в най-добрия случай ще са принудени да я продават на безценица. Дано така е ясно и за вас, макар че в последните дни, а и в самия материал, ясно сме обяснили какви са целите ни. Жалко е, че много хора са ощетени и / или заплашени от тази ситуация - конвенционалните пчелари, биологичните пчелари, контролиращите лица, които съвестно си вършат работата, но никой досега не предприе мерки. Налага се един пазарен субект, какъвто сме ние, да вършим тази работа и съответно да оберем известни негативи, но това е добре обмислено решение от наша страна и никак не ни притеснява.

    Поздрави

  4. #444
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Чанко, поспри се малко, ще изкараш всичките арендатори биологични.

  5. #445
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    "2. Район за пчеларстване
    пчелинът да бъде в район на екологично земеделие или необитаван район. Да се избягва възможността за събиране на пчелни продукти от райони третирани с пестициди и изкуствени торове;
    районът за пчеларстване да обхваща най-малко радиус от 3 км; "



    В радиус до 3 км от месторазположението на пчелина,
    източниците на нектар и полен трябва да се състоят от
    произведени по биологичен начин растения или растения с
    диворастящ произход


    Това как ти се струва?
    Ей там е работата, че никак не се връзват нещата за територията на майка България. Къде са блели тогава сертифициращите фирми, чак сега започнаха да следят за това правило. Къде са бляли и още блеят контролиращите лица? Преди можело, днес не. Айде де! Това отдавна го обсъждахме и тогава някои колеги изразиха мнение, че имало и био култури. Да, има но за разлика от пчелините, биото при земеделските култури е в пъти по-малко, което ще рече, че пак не се връзват нещата. Е за това негодуваме конвенционалните пчелари. Два пчелина с една ограда, единия можело да стане био, другия не. Защо? Отговор: Защото не се бил усетил навреме. Как ви се струва логиката колеги? При условие, че цитираното от колегата правило не е от вчера. Та ако отговаря на горното условие, един био пчелар ще изкара тия добиви, ама на куково лято. Ей, вие да не мислите, че сме първокласници в пчеларството?

  6. #446
    Заслужил Автор
    Регистриран
    02.09.2016
    Мнения
    361
    Много интересна и полезна дискусия върви, и има защо. Общо взето страните, които се очертават са ясни. Всеки е заел страната в зависимост от философията си и практиката, която я олицетворява. Пък онези, които се спотайват, по-добре изобщо да оставят настрани от живота си пчеларството. Ако човек разгледа дискусията, която върви от скоро, може да си направи чудесен извод за пчеларството в БГ, ами пълен батак е и най-вече заради скапаните държавни органи, дето не си вършат работата. А кажете, че ако имаше стриктен контрол, този разговор изобщо нямаше да се състои, а щеше да е на ниво единствено цената в предвид на това, че медът от България е един от най-качествените в света. И сега, заради скапаните държавни чиновници, се карат производители и изкупвачи. Като доста от нещата у нас, които целят именно окончателно съсипване и малкото останали добри неща от икономиката ни чрез старата римска максима "разделяй и владей".

    Апитрейд Пловдив, до момента не сте ми купували меда, но заради инициативата и искреността от ваша страна за възраждане на българското пчеларство, шапка ви свалям и ви казвам, че ако всички собственици на бизнес у Бг-то бяха като вас, България щеше да цъфне и да върже! Честно, така мисля, и мисля, че всички пчелари, с които работите, а и останалите знайни и незнайни за вас, трябва да ви благодарят! Аз лично, защото защитавате българското пчеларство, ви благодаря!

    Апитрейд, доколкото разбирам, имате лостове и по-нагоре. А сега, окончателно докажете, че мислите наистина за пчеларството у нас. Хвърлям камък към вас и ви предизвиквам да лобирате пред законодателя да бъде тотално забранен вноса на пчелен мед у нас, каквито рестрикции за внос има съседната ни Турция от дълги години и някои наши пчелари внасят нелегално там, а простите турци били луди за мед от рапица щото бил бял. Сами разбирате, че подобна забрана буквално ще възроди българското пчеларство. За целта станете инициатор даже на някакво идейно движение и популяризирайте създаването на такава забрана даже и в мас медиите. Ако издигнете подобна инициатива, всички пчелари ще ви боготворят и станете в тяхно лице образец за бизнесмени и мениджъри.

    Не знам, какви нерви имате, да четене негативи спрямо вас, ама поне имате разбирането, че са изписани от хора, които не само не са наясно с нещата, ами и не знаят, за какво са на този свят. И за търпението ви свалям шапка! Така се прави бизнес, с уважение към инакомислещия и стремеж към по-добро!

    Има много още какво да кажа, но е за ЛС или за телефон.

  7. #447
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Ей там е работата, че никак не се връзват нещата за територията на майка България. Къде са блели тогава сертифициращите фирми, чак сега започнаха да следят за това правило. Къде са бляли и още блеят контролиращите лица? Преди можело, днес не. Айде де! Това отдавна го обсъждахме и тогава някои колеги изразиха мнение, че имало и био култури. Да, има но за разлика от пчелините, биото при земеделските култури е в пъти по-малко, което ще рече, че пак не се връзват нещата. Е за това негодуваме конвенционалните пчелари. Два пчелина с една ограда, единия можело да стане био, другия не. Защо? Отговор: Защото не се бил усетил навреме. Как ви се струва логиката колеги? При условие, че цитираното от колегата правило не е от вчера. Та ако отговаря на горното условие, един био пчелар ще изкара тия добиви, ама на куково лято. Ей, вие да не мислите, че сме първокласници в пчеларството?
    Да не искаш да четеш от новия си съфорумец ( откъде Варна ), какъв голям тъпанар си.

  8. #448
    Здрасти! Ами по същият начин действате и с биото които има сертификат а меда не договаря на био просто спирате да работи с него и толкова .Но да се плюе по родното и то в такъв момент в които се обсъжда бюджета за селското стопанство на ЕС за години напред,не смятам ,че ще е във някаква полза за бг пчеларство.Много по-добре щеше да е ако бяхте поели някаква инициатива за нуждата от субсидирането на сектора,и напишете писмо до МЗХ и ЕС,със сигурност тогава ,щяхте да имате основание да твърдите ,че искате сектора да върви напред.Относно тези планувани добиви и аз съм против защото малко бие на комунизма(петилетка за три)но не съм го измислил аз .Според мен и сертицирането е излишно но и това не го решавам аз.Трябва според мен за биомед да се смята този мед
    които договаря на дадени критерий без значение дали този който го произвежда е сертифициран или не .Нямам никакви лоши намерения за вашта фирма, лично за нас(пчеларите)по изгодно да има повече като вас (купувачи)за да вървим напред в една конкурентна среда ,както и за вас обратно надявам се.А за цените 2017 липа-6.90лв акация-10лв букет -6.70лв за 2016-15 не ги помня но бяха пак там някъде(не ми се рови сега в документите),аз знам какво продавам знам и качеството на това което продавам.Успех ви желая!

  9. #449
    Заслужил Автор
    Регистриран
    24.03.2017
    Мнения
    226
    Цитат Първоначално публикувано от smsi-h Виж публикацията
    ...може да си направи чудесен извод за пчеларството в БГ, ами пълен батак е и най-вече заради скапаните държавни органи, дето не си вършат работата. А кажете, че ако имаше стриктен контрол, този разговор изобщо нямаше да се състои, а щеше да е на ниво единствено цената в предвид на това, че медът от България е един от най-качествените в света. И сега, заради скапаните държавни чиновници, се карат производители и изкупвачи
    Лайка, който съм ти дала е за частта от поста ти свързана с Апитрейд. С цитираната част не съм съгласна.
    Значи за далаверите с биомед вината е в контролиращите органи? Сериозно? А къде остава персоналната вина на далавераджиите "биопчелари", които са в основата на проблема? Защо в България никога няма персонална вина? Аз, ако убия някого и не ме хванат, значи няма да съм виновна за убийството, вината ще е на полицията, че не ме е хванала? Така излиза според твоите разсъждения.
    И тези приказки за лудия и баницата... никога не съм го разбирала това. Значи щом има възможност за далавера, келепир - вътре съм. Ами моралния компас къде остана? Представата за редно и нередно къде остана? Да, дава се възможност да се регистрира някой като био, ама като четеш условията и виждаш, че не отговаряш на тях къде се буташ. Защо изобщо подаваш документи за био като знаеш, че не си.
    Ей това ми прави впечатление на мен. Как лесно оправдавате тези, които ядат баницата. Щото трябва да си луд, за да не я ядеш. Едно време Царя бил казал, че българина има нужда от смяна на чипа. Ами, прав е бил.

  10. #450
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Sylvie Виж публикацията
    Лайка, който съм ти дала е за частта от поста ти свързана с Апитрейд. С цитираната част не съм съгласна.
    Значи за далаверите с биомед вината е в контролиращите органи? Сериозно? А къде остава персоналната вина на далавераджиите "биопчелари", които са в основата на проблема? Защо в България никога няма персонална вина? Аз, ако убия някого и не ме хванат, значи няма да съм виновна за убийството, вината ще е на полицията, че не ме е хванала? Така излиза според твоите разсъждения.
    И тези приказки за лудия и баницата... никога не съм го разбирала това. Значи щом има възможност за далавера, келепир - вътре съм. Ами моралния компас къде остана? Представата за редно и нередно къде остана? Да, дава се възможност да се регистрира някой като био, ама като четеш условията и виждаш, че не отговаряш на тях къде се буташ. Защо изобщо подаваш документи за био като знаеш, че не си.
    Ей това ми прави впечатление на мен. Как лесно оправдавате тези, които ядат баницата. Щото трябва да си луд, за да не я ядеш. Едно време Царя бил казал, че българина има нужда от смяна на чипа. Ами, прав е бил.
    Браво Силве.

 

 
Страница 45 от 46 ПърваПърва ... 3543444546 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •