Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 35 от 46 ПърваПърва ... 25333435363745 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 341 до 350 от общо 457
  1. #341
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от ivootur Виж публикацията
    Има една приказка "Кервана си върви, кучетата си лаят". Нали забелязахте, че никой от изброените по-рано от Дончев, освен вдраев не се включи в дискусията. Хората са си оплели кошницата и им дреме на ония. При следващата далавера познайте пак кой ще намаже. Просто така са нещата, едни хора са по разтропани и знаят кога и как да спечелят от положението. След тях следва една голяма част от хора които опитват същото, но те само плащат масрафа. И най-накрая сме ние които ги оплюваме, ама тя далавера отдавна е минала, още когато сме оплювали предишната. Айде наздраве!
    Мислиш ли, че Дончев не ги знае тези неща, а и изобщо всички тънкости на далаверите? Това го е имало, има го и ще го има. Света е така устроен. Въпроса е какъв е процента от далавераджии и отговорни хора? Радвам се, че процента на отговорните е много по - голям. Но да се върнем на темата. До кога ще го има този феномен?

  2. #342
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Колегата се докачил и ти си от обидчивите, но не мога да не взема отношение. И аз съм черноглед и песимист, но ти избиваш на слепота. Я си отвори очите и се огледай. В Бургас например всичко построено през последните години е с 80% еврофинансиране. Така е из цялата страна. Виж колегите колко пари са отнесли за 10-12. И още , и още......
    Що ли се губя, то когато човек не иска да види нещо и ....да го ..... пак......
    пп. А дано разбереш многоточието, много чест твой похват на писане.


    http://www.minfin.bg/bg/883 ---Пак можеш да твориш .........
    Не се впрягай, това беше една от опорните точки на БСП-то, напоследък не я споменават, явно не хваща вече дикиш. Половината пенсионери в квартала това го повтаряха като хипнотизирани и нищо не можеше да ги убеди, че не е вярно. Опитвал съм, не става.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  3. #343
    VIP Автор
    Регистриран
    26.09.2010
    Мнения
    3,743
    Пчеларски район
    Раковски
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Колегата се докачил и ти си от обидчивите, но не мога да не взема отношение. И аз съм черноглед и песимист, но ти избиваш на слепота.
    На широко отворените очи,даже и да..им..го....пак им се привиждат цветя и рози...Еврофинансиране,от джоба на европейците..хи-хи-хи.Опс,верно,че и ние сме европейци....чакай още малко точици.........
    П.П.Малко по темата.Ритането на гърнето с..се очакваше още преди 2 години.Тогава ми предлагаха да купя био пчелин(и) в добричко.И то,предложенията дойдоха от София от НЕ пчелари.И двата пчелина имаха да вземат по още някоко десетки хиляди евра.Още тогава заявих,че няма да влизам в гюбрето.Явно въпросните "колеги" са бързали да натоварят някой друг.

  4. #344
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Ангел Йосифов Виж публикацията
    На широко отворените очи,даже и да..им..го....пак им се привиждат цветя и рози...Еврофинансиране,от джоба на европейците..хи-хи-хи.Опс,верно,че и ние сме европейци....чакай още малко точици.........
    Ето ти материал за още точки. Някъде бях чел, че правиш (ремонтираш ) църкви.
    "Настоятелствата по места усвояват ударно европейски средства
    Над 10 000 храма фигурират в регистъра на вероизповеданията в България. От тях близо 8000 са православни църкви, както и католически, а останалите са синагоги, джамии и други молитвени обекти. Състоянието на много от духовните религиозни средища е лошо, а ремонтите и поддръжката им изискват средства. Основен инструмент за финансиране в последните близо две десетилетия е по Програмата за развитие на селските райони (ПРСР), по която се отпускат средства не само за общински проекти, но и за ремонти на църкви. За миналия програмен период – 2007-2013 г., общата стойност на платените църковни проекти от програмата е 60,8 млн. лв., от които 48,6 млн. лв. са европейски средства, а останалото – държавни пари. Финансирането идва по линия на мярка 322 „Обновяване и развитие на населените места”, която за настоящия програмен период – 2014-2020 г., на ПРСР е фиксирана като подмярка 7.6 „Проучвания и инвестиции, свързани с поддържане, възстановяване и подобряване на културното и природното наследство на селата”. Интересът към парите на Брюксел за църкви и манастири расте главоломно във времето. Първоначално духовниците от самия храм са решавали да кандидатстват за субсидия, като не е било нужно дори да съгласуват това с епархийския съвет. По-късно синодът е поискал от фонд „Земеделие” да въведе това ниво на контрол, за да може ръководството на синода да решава кои храмове в дадена епархия имат спешна нужда от ремонт и реставрация и са с предимство."

  5. #345
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Ето ти материал за още точки. Някъде бях чел, че правиш (ремонтираш ) църкви.
    "Настоятелствата по места усвояват ударно европейски средства
    Над 10 000 храма фигурират в регистъра на вероизповеданията в България. От тях близо 8000 са православни църкви, както и католически, а останалите са синагоги, джамии и други молитвени обекти. Състоянието на много от духовните религиозни средища е лошо, а ремонтите и поддръжката им изискват средства. Основен инструмент за финансиране в последните близо две десетилетия е по Програмата за развитие на селските райони (ПРСР), по която се отпускат средства не само за общински проекти, но и за ремонти на църкви. За миналия програмен период – 2007-2013 г., общата стойност на платените църковни проекти от програмата е 60,8 млн. лв., от които 48,6 млн. лв. са европейски средства, а останалото – държавни пари. Финансирането идва по линия на мярка 322 „Обновяване и развитие на населените места”, която за настоящия програмен период – 2014-2020 г., на ПРСР е фиксирана като подмярка 7.6 „Проучвания и инвестиции, свързани с поддържане, възстановяване и подобряване на културното и природното наследство на селата”. Интересът към парите на Брюксел за църкви и манастири расте главоломно във времето. Първоначално духовниците от самия храм са решавали да кандидатстват за субсидия, като не е било нужно дори да съгласуват това с епархийския съвет. По-късно синодът е поискал от фонд „Земеделие” да въведе това ниво на контрол, за да може ръководството на синода да решава кои храмове в дадена епархия имат спешна нужда от ремонт и реставрация и са с предимство."
    Ха, ха...каква тема се подхвана за която искам много да говоря, но не и е тук мястото.

  6. #346
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    До кога ще го има този феномен?
    Докато баровците на България продължават да ламтят за пари с цената на всичко.
    Нали познавам колеги био пчелари и виждам за какво иде реч - имало програма, чакай да пробвам, не щеш ли одобрили ме .... значи продължаваме. Ставам био пчелар, появява се търговеца е ти шест лева - ми добре, товари.
    Значи до тук имаме редица институции, администрации, комисии, търговци, лаборатории, анализи и не знам си какви още, и изведнъж се оказва, че аз - дето тъкмо тези всичките са ме одобрили - излизам виновен задето именно са ме одобрили ...... WTF. Аз не съм Ахмед Доган, нито Бойко Борисов, за да ме одобравят само заради името - аз съм никой от никъде и имам нищо. Цялата тази история е, като да вдигнат данъците и застраховките, за да накарат хората да си купят хората нови коли, че да не замърсяват въздуха.

    Та за дърпанията, които имат помежду си някои баровци и за издънките, които продължават да правят включително и извън територията на България - извинявам се, ама пчеларя носи последен вина. А относно опитите на разни меко казано съмнителни елементи да създават угодни за далаверите им разпри м/у пчеларите ....... значи толкова много си го просят, че дано да си го изпросят.
    "Най-мързеливата система е най-печеливша." - Димитър Павлов

  7. #347
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.05.2014
    Мнения
    984
    Пчеларски район
    русе
    Горчивата истина е, че ние, българите, не можем да извадим на международния/световния пазар никаква качествена стока, бранд/марка, и всичко опорочаваме, и не само се оакваме, ами се омазваме до ушите в конкретния случай в биоговна - някой да посочи/каже някакъв качествен продукт произведен от нас, българите, който да се е наложил като марка в света?...ние, пчеларите, сме само една малка извадка от целият ни народ, от който нищо не става, както е видно за съжаление!!!!!!!!!!!

  8. #348
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от Илиев Виж публикацията
    Горчивата истина е, че ние, българите, не можем да извадим на международния/световния пазар никаква качествена стока, бранд/марка, и всичко опорочаваме, и не само се оакваме, ами се омазваме до ушите в конкретния случай в биоговна - някой да посочи/каже някакъв качествен продукт произведен от нас, българите, който да се е наложил като марка в света?...ние, пчеларите, сме само една малка извадка от целият ни народ, от който нищо не става, както е видно за съжаление!!!!!!!!!!!
    Сещам се от раз за един - стени за катерене. Българската "Уолтопия" е световен лидер в този сегмент. Сещам се и за производството на матраци, където също сме завоювали достойно място. За розовото масло е ясно. Имаме и няколко софтуерни фирми, които изобщо не са за подценяване. Можем много, но имаме фатални недостатъци, които ни закопават. И най-важния от тях е липсата ни на морал. Някъде сме го изгубили /досещам се кога/ и не знам дали пак ще го намерим.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  9. #349
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Сещам се от раз за един - стени за катерене. Българската "Уолтопия" е световен лидер в този сегмент. Сещам се и за производството на матраци, където също сме завоювали достойно място. За розовото масло е ясно. Имаме и няколко софтуерни фирми, които изобщо не са за подценяване. Можем много, но имаме фатални недостатъци, които ни закопават. И най-важния от тях е липсата ни на морал. Някъде сме го изгубили /досещам се кога/ и не знам дали пак ще го намерим.
    Това е постигнато от отделни хора, а не от цял бранш. Аз се сещам единствено за мановия мед, но не знам дали е прието законово.

  10. #350
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Как пък никой не сети за лактобацилус булгарикус.

 

 
Страница 35 от 46 ПърваПърва ... 25333435363745 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •