Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 30 от 46 ПърваПърва ... 20282930313240 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 291 до 300 от общо 457
  1. #291
    Заслужил Автор
    Регистриран
    16.02.2018
    Мнения
    236
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Много неясно, много под сурдинка. Какво ще кажеш за това?

    "След 2014 г. подкрепата за биопроизводството се обособи в отделна Мярка 11, а плащанията за био пчеларство бяха диференцирани и нараснаха с най-голям процент, в сравнение с другите направления. Помощта за едно пчелно семейство в преход стана 35 евро, а за вече сертифицирано – 25 евро. Така едно стопанство от 125 кошера в преход – колкото е горната граница, за да се класифицира то като малко, може да получи 4 375 евро единствено по мярка 11 без значение колко мед ще произведе."
    Какъв сурдник?Дават първата година 70лв и после по 50лв. ,ако отговаряш на определениизисквания.Това е писано от колега,ама не го четете ли ,какво ли?
    Молбата ми ще изпълниш ли?
    После дават четири години по 50лв.

  2. #292
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от вдраев Виж публикацията
    Какъв сурдник?Дават първата година 70лв и после по 50лв. ,ако отговаряш на определениизисквания.Това е писано от колега,ама не го четете ли ,какво ли?
    Молбата ми ще изпълниш ли?
    После дават четири години по 50лв.
    Бела си хванах с теб. Каква ти е молбата, да ти кажа къде пчеларствам. Нали ти писах, че не съм био, но щом ще те стопли --20км. западно от Бургас.

  3. #293
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Бела си хванах с теб. Каква ти е молбата, да ти кажа къде пчеларствам. Нали ти писах, че не съм био, но щом ще те стопли --20км. западно от Бургас.
    А сега, само Друмев да не прочете, че ще нареди капани околовръс.

  4. #294
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.05.2014
    Мнения
    984
    Пчеларски район
    русе
    Еми западно ще е, няма да е източно!!!...В една нова схема/далавера, независимо каква, печелят единствено първите, които се усетят, останалите и особено последните - лапат мухите, и най-вече плащат осигуровки за този, който клати дърветата...със сигурност имаме един печеливш - Държавата, която създава едни пързалки, на които се мятат много хора, после обаче Държавата полека-лека променя правилата на играта в свой собствен интерес обикновено.....затова не си ли от първите в една врътка/далавера, по-добре не се хващай изобщо.

  5. #295
    Заслужил Автор
    Регистриран
    16.02.2018
    Мнения
    236
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Бела си хванах с теб. Каква ти е молбата, да ти кажа къде пчеларствам. Нали ти писах, че не съм био, но щом ще те стопли --20км. западно от Бургас.
    Не съм и предполагал,че е на запад.В село ли е,имаш ли комшии,тайна ли е къде е точно,щото ти от мен това искаше и аз го дадох.Сигурно щом съм биопчелар трябва ти да ми знаеш координатите,а ти щом си конвенционален може да ги криеш.Меда де си продаде?Данък колко лева внесе от продажба?Все въпроси на които мога открито да отговоря,ама тук пишештите надали ще отговорят.
    Чакам нападките ви с нетърпение,ама ви моля-престанете,ние не сме ви врагове,не ни мразете,защото и ние сме като вас.
    Имали сме възможност да станем био-възползвали сме се.

  6. #296
    Заслужил Автор
    Регистриран
    16.02.2018
    Мнения
    236
    Ставайте до дет е време ЗП и излесте на светло,защото скоро ще определят референтна година и някои ще духат супата
    Сами сте си виновни,че неизползвате субсидиите,та и роптаете дет ги дават.Социализма е в миналото,сменете чипа,нечакайте държавата да мисли за вас.

  7. #297
    Наблюдател
    Регистриран
    03.10.2014
    Мнения
    31
    Пчеларски район
    Dupnica oblast Kustendil
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Без да искам да се намесвам по същество в тази дискусия си мисля, че е по-добре тя да се премести в затворена група.
    Защо?..........

  8. #298
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от вдраев Виж публикацията
    нечакайте държавата да мисли за вас.
    Кой го казва? Ха, ха...точно всички тези които не са около държавната маса, не очакваме тя да мисли за нас. Ние знаем, че тя не мисли и сами се справяме. За разлика от вас. Не го разбирам това: има възможност да се взема - вземаме - колкото и да не е правилно. Е не всички сме такива, макар и да можем.

  9. #299
    VIP Автор
    Регистриран
    06.03.2014
    Мнения
    2,255
    Пчеларски район
    Приморско
    Цитат Първоначално публикувано от вдраев Виж публикацията
    Имали сме възможност да станем био-възползвали сме се.
    Едно е да се възползваш, а съвсем друго да се омацаш.
    п-п Извинявам се за предишната дума, но поста не ми е лично към теб, а към всичките нередовни био производители.

  10. #300
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    Цитат Първоначално публикувано от roxterox Виж публикацията
    Някой ритна кофата с лайна... Изводи направени от написаното са много. Стряскащият момент е наличието на неоникотиноиди в пробите и то в 'био мед', какво ли може да е в конвенцоиналния. От това идват голяма част от проблемите с развитието на семействата, загуба на майки, лоши добиви, отровен прашец и още и още...
    Е те тези факти с неоникотиноидите ме плашат мене - кошерите ни са станали, като химически складове, после що пчелите мрат, бягат, пилото майката, редица аномалии.
    "Най-мързеливата система е най-печеливша." - Димитър Павлов

 

 
Страница 30 от 46 ПърваПърва ... 20282930313240 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •