Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 40 от 46 ПърваПърва ... 303839404142 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 391 до 400 от общо 457
  1. #391
    Заслужил Автор
    Регистриран
    28.11.2013
    Мнения
    209
    Цитат Първоначално публикувано от Калеко Алеко Виж публикацията
    Е това вече ми дойде в повече...
    Истинският проблем би настъпил, ако гръмне скандал сред индустрията и потребителите. Според нас, това би довело до рязко спиране на търсенето на български мед въобще. Като износител контантуваме с много от представителите на индустрията в Европа и през последната година и половина получаваме все повече и повече конкретни сигнали, че този момент е много близо.
    Не съм производител,не съм Земеделец,но ми дойде до гуша да слушам,как се позовавате на всякакви "Европейски клаузи". На времето моя дядо запасваше кемера/дано знаете какво е това/слагаше известно количество финикийски средства и търгуваше където имаше "изгода"/израза е негов/. Какво бихте казали,ако от утре НИКОЙ ,ама никой не си предаде меда на Вас или ваши колеги,как бихте обяснили на вашите Европейски контрагенти,че нямате възможност да изпълните Вашите ангажименти?? Моля за адекватен отговор.
    С уважение:
    Калеко
    Ако опасенята ни се сбъднат и това се случи, ситуацията няма да е описаната от Вас, а по-скоро пчеларите ще искат да го продават, а ние няма да искаме да го купуваме, защото няма да има на кого да го продаваме.

    Но да отговоря на въпроса Ви по-директно - ако от утре никой не си продаде меда на нас или наши колеги, ще започнем и ние да набавяме мед от другаде - Европа е един от най-големите пазари за този продукт в света, а България е част от икономическия съюз и имаме по-ниски производствени разходи (все още) от тези в Германия например. Ако и в това спре да има "изгода", както е казвал дядо Ви, ще сменим продукта / индустрията / бизнеса.

    Поздрави

  2. #392
    Заслужил Автор
    Регистриран
    28.11.2013
    Мнения
    209
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    4 дни го чета матетиала поради голямата ми заетост. Изчетох го и не разбрах и за това питах и пак ще попитам защото не ми отговорихте. Знаете ли как се правят статистическите изводи за средния добив от нац. статистика (стъкмистика) и вярвате ли им? Отговаряте че това били чужди препоръки, но вие ги преповтаряте тоест сте съгласни с тях. Ако имам добра акация и добра липа ще извадя двойно на статистическия резултат и ще се наложи да доказвам, че "нямам сестра".
    Не съм био регистриран просто разсъждавам.
    Знаем как се прави статистиката - съгласно утвърдена методология, от хора, на които това им е работата. Ако пчеларите подават неправдоподобни данни, както например се случва със смъртността, вината не е в статистиката. Малко по-горе има данни за добивите в Испания.

    Ако извадите двойно на статистическия резултат биологични акация и липа, не виждам къде е проблема да минете през една проверка преди да си продадете продукцията. Дано сега е по-разбираемо.

    Лека вечер.

  3. #393
    Наблюдател
    Регистриран
    29.09.2018
    Мнения
    36
    Пчеларски район
    Пловдив
    Цитат Първоначално публикувано от Апитрейд Пловдив Виж публикацията
    Ако опасенята ни се сбъднат и това се случи, ситуацията няма да е описаната от Вас, а по-скоро пчеларите ще искат да го продават, а ние няма да искаме да го купуваме, защото няма да има на кого да го продаваме.

    Но да отговоря на въпроса Ви по-директно - ако от утре никой не си продаде меда на нас или наши колеги, ще започнем и ние да набавяме мед от другаде - Европа е един от най-големите пазари за този продукт в света, а България е част от икономическия съюз и имаме по-ниски производствени разходи (все още) от тези в Германия например. Ако и в това спре да има "изгода", както е казвал дядо Ви, ще сменим продукта / индустрията / бизнеса.

    Поздрави
    Благодаря за бързият отговор!
    Относно ситуацията,че престанете да изкупувате продукцията на колегите,остава открит въпроса,как бихте реагирали на ответната реакция на Вашите контрагенти за "Неизпълнени договорни отношения"??
    "Икономическият съюз" е чудесно събирателно,което се ползва успешно от много институции.
    Дядо ми беше много мъдър човек и успешен търговец /лека му пръст/
    За мене лично би било много интересно,да видя следващата ви "Бизнес идея",след загробване на пчеларството и кои ще са следващите "потърпевши".
    С уважение:

  4. #394
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от Апитрейд Пловдив Виж публикацията

    Но да отговоря на въпроса Ви по-директно - ако от утре никой не си продаде меда на нас или наши колеги, ще започнем и ние да набавяме мед от другаде - Европа е един от най-големите пазари за този продукт в света, а България е част от икономическия съюз и имаме по-ниски производствени разходи (все още) от тези в Германия например. Ако и в това спре да има "изгода", както е казвал дядо Ви, ще сменим продукта / индустрията / бизнеса.

    Поздрави
    Да ти кажа честно, аз, а да не кажа и много от нас, това сме го заложили като опция, която с голяма вероятност ще се случи. Има малък процент от колегите, които още са с розовите очила. Причината за този срив в пазарите обаче няма да е само и единствено в био или некоректните конвенционални пчелари, защото всички прежде споменати прибягват до манипулации с меда, заради ниските цени. Цените обаче не са по вина на пчеларите, а по-скоро на външни фактори, както и на изкупуващите фирми, че и държавата, която със своята политика да раздава пари на Сульо и Пульо за развитие на сектора, а то точно обратното -Кьораво и сакато станаха пчелари, 'щото видиш ли се печелело добре, та както и да е. Пчеларския сектор загива! Това дали ще се случи днес или утре или след няколко години - незнам, но в скоро време ще се случи. Обаче ми се струва, че ти сипа бензин върху тлееща жарава. И да поясня какво се случва - Взривно възпламеняване.

  5. #395
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    Цитат Първоначално публикувано от Апитрейд Пловдив Виж публикацията
    Може би целенасочено продължавате да ни атакувате .....
    А може би така ви се иска, а?!
    Разбира се, че е много лесна вашата - мед винаги можете да си вкарвате и изкарвате, а пчеларите да го духат по закон.

    В едно си прав обаче - безсмислено е да споря с вас, както и е безсмислено да ви продавам меда си, че да го смесвате сега с върнатия от Германия ...... естествено нищо няма да кажеш по въпроса, че точно от там е тръгнал целия фал, за пореден път с вашите тънки сметки. Пък да живеят облажените, че да има все някой, който да ви лайква постовете.

    Страшни изедници сте - ма всите. Да сте толкова паралии и да сте така стиснати. Заради "бизнесмени", като вас, вече три милиона човека станаха зад граница. Тръгнал да заплашва, че нямал да ми вземе меда, че щял да се затрие сектора - умрях от страх брачед да знаш. Ми давай, като си толкоз ербап не изкупувайте повече мед от БГ и затрийте сектора - айде да ви видя, като сте толкова отворени и оборотни. Колко сектора затрихте - един в повече, един в по- малко, нали вашия келепир си върви, така че майната им на пчеларите.

    Драги - даже не можеш да предположиш, каква огромна услуга ще ми направите, ако го затриете най- накрая това пчеларство. Тъкмо това чакам от край време - че да си събирам и аз багажа, и от чужбина да влизам във форума само, за да ви псувам. Щото вие го затривате - вие, къде си ходите на банкетчета зад граница, че на хапка пийка да се разберете помежду на какви цени ще изкупувате. В една правова държава фирма, като вашата гледа слънцето през решетки - сещай се сам нататък.

    И нещо последно - ще помоля за в бъдеще да не ми коментирате мненията. Зададох няколко въпроса, вие удобно ги подминахте - от тук насетне нямам разговор с вас, достатъчно ясни сте ми. По- добре концентрирайте усилията си в помощ на лизачите, къде ви лайкват.
    "Най-мързеливата система е най-печеливша." - Димитър Павлов

  6. #396
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Баси теорията, горките едри пчелари. Бахти сиромасите, че не можели да изкарат без инверт и без да нарушават правилата.

    Не да свие производство ами да си продава кошерите.
    Тъй - ти имаш 700 кошера и ги гледаш, като по книга?
    Или имаш колеги със 700 кошера, които работят по книга?

    Или ....?
    "Най-мързеливата система е най-печеливша." - Димитър Павлов

  7. #397
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от kando Виж публикацията
    Тъй - ти имаш 700 кошера и ги гледаш, като по книга?
    Или имаш колеги със 700 кошера, които работят по книга?

    Или ....?
    Да не ти цитирам всички простотии, ама нещо много си афектиран. Що ли -нещо гузен ми се виждаш.

    Аз ли съм им нахулил по 700 кошера, че да ми се жалват тука в твое лице. Ей такива преебавате сектора. Баси, ще прави мушенгии с меда, защото имал много кошери.

  8. #398
    VIP Автор
    Регистриран
    04.01.2012
    Мнения
    2,799
    Цитат Първоначално публикувано от Апитрейд Пловдив Виж публикацията
    Знаем как се прави статистиката - съгласно утвърдена методология, от хора, на които това им е работата. Ако пчеларите подават неправдоподобни данни, както например се случва със смъртността, вината не е в статистиката. Малко по-горе има данни за добивите в Испания.

    Ако извадите двойно на статистическия резултат биологични акация и липа, не виждам къде е проблема да минете през една проверка преди да си продадете продукцията. Дано сега е по-разбираемо.

    Лека вечер.
    Страстите се разпалиха и изчаках утрото което е по мъдро от врчерта.
    Утвърдените технологии за статистически изследвания и техните привърженици чудесно знаят, че има няколко метода за изследване и ще се получат различни резултати, точно заради грешка предизвикана от подаване на грешна информация. Редно ни било за да имаш правдоподобни заключения да имаш максимално истински входни данни. Да ама не. Абсолютно съм сигурен, че ако се вземат данните за износа на мед, приспадне се вноса и се прибави вътрешния пазар и това се раздели на пчелните семейства ще се получи мнооооого различен резултат за среден добив. И кой ще верен тогава, този който се позовава на търговски документи или този от лафене по телефона? Дали ще бъде проблем ако преработеателите изнасяте повече мед от колкото са семействата умножени по средния добив от статистиката да минавате по една пълна данъчна ревизия? Изглежда по същия начин като пчеларя да доказва пред спец проверка че е произвел повече продукция. Загуба на време и нерви и накрая ще излезе че не си заслужавало повишението в добива защото то ти е струвало повече от колкото ти е донесло.
    Както и да е. Сега и да се питаме и убеждаваме няма смисъл. Сигналите и предложенията са внесени и до колкото знам вече има нови правила. Винаги много ме боляло и е много жалко че ние пчеларите и вие изкупвачите не можем да работим с уважение един към друг.

  9. #399
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    ...Винаги много ме боляло и е много жалко че ние пчеларите и вие изкупвачите не можем да работим с уважение един към друг.
    Поне във форумите не става. Някои от по-горните постове са красноречиво доказателство. Срещу всеки логичен аргумент не се излиза с доказателства и примери за опровергаването му, а се бълват огън и жупел по ленински. Колкото и статистики да се посочиха досега във форума за изкупните цени на едро по света, продължават да се цитират какви били цените по магазините из Европа. Никога няма да се стигне до единомислие между хора, които просто мислят по различен начин. Гладният на сития не вярва - народна поговорка /българска/.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  10. #400
    Заслужил Автор
    Регистриран
    28.11.2013
    Мнения
    209
    Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
    Страстите се разпалиха и изчаках утрото което е по мъдро от врчерта.
    Утвърдените технологии за статистически изследвания и техните привърженици чудесно знаят, че има няколко метода за изследване и ще се получат различни резултати, точно заради грешка предизвикана от подаване на грешна информация. Редно ни било за да имаш правдоподобни заключения да имаш максимално истински входни данни. Да ама не. Абсолютно съм сигурен, че ако се вземат данните за износа на мед, приспадне се вноса и се прибави вътрешния пазар и това се раздели на пчелните семейства ще се получи мнооооого различен резултат за среден добив. И кой ще верен тогава, този който се позовава на търговски документи или този от лафене по телефона? Дали ще бъде проблем ако преработеателите изнасяте повече мед от колкото са семействата умножени по средния добив от статистиката да минавате по една пълна данъчна ревизия? Изглежда по същия начин като пчеларя да доказва пред спец проверка че е произвел повече продукция. Загуба на време и нерви и накрая ще излезе че не си заслужавало повишението в добива защото то ти е струвало повече от колкото ти е донесло.
    Както и да е. Сега и да се питаме и убеждаваме няма смисъл. Сигналите и предложенията са внесени и до колкото знам вече има нови правила. Винаги много ме боляло и е много жалко че ние пчеларите и вие изкупвачите не можем да работим с уважение един към друг.
    Здравейте,

    Страстите бушуват само в определени потребители, те си знаят най-добре защо - аз нямам представа.

    Не съм съгласен с мнението Ви, че не можем да работим с уважение един към друг - смятам, че с присъствието си тук, с отговорите на задаваните въпроси и с откритата позиция показваме именно уважение и партньорско отношение към всички вас, без значение с кого работим и с кого не. Привърженици сме на открития подход и ясната комуникация - от години тук отворено публикуваме цени и условия и никога не сме ги променяли в последния момент, след взимане на проба и т.н. Нашият материал бе изпратен единствено до компетентните власти - щом те са решили да го публикуват и да го направят обществено достояние в пълния му вид, значи е законно - все пак МЗХГ разполага със значителен юридически ресурс. Материалът беше публикуван тук от г-н Дончев, а в другия форум от г-н Дамянов - не от нас, и можете да се обърнете към тях с въпроси, ако имате такива, защо това е направено. Ние нямаме против, защото както казах вече няколко пъти - стоим зад изложеното с името си. Ако искахме да манипулираме властите, да изпращаме подвеждаща информация или да мишкуваме под каквато и да било форма, щяхме да го направим през бушон - например някое пчеларско сдружение, да стоим в сянка и да чакаме друг да събира негативите. Или през някоя майка, чието дете се е натровило след консумацията на био мед. Това обаче дълбоко противоречи на нашите разбирания.

    Обратно на темата със статистиката: формулата, която давате, е грешна. Данните за износа са ясни, данните за вноса са също ясни (и много интересни), обяснете ми обаче как ще се прибави вътрешният пазар? Каква част от директните продажби на мед от производител към краен клиент оставят каквато и да било документална следа?

    Методиката е напълно адекватна, както според нас и резултатите, които връща - това е пчеларски форум и всички присъстващи много добре знаят колко е средният годишен добив от пчелно семейство. Той е сходен с този в много други страни по света. Ако, да речем, сте биологичен пчелар със 100 кошера, и постигнете добив от 55 кг (по равно акация, липа и букет) - по цените за биологична продукция това би добило следното цифрово изражение: 7.50 лв средна цена за кг х 100 кошера х 55 кг = 41 250 лв. Не смятам, че плащането на няколкостотин лева за анализ ще развали сметката. А ако имате 300 кошера? А ако са 500?

    Както казах, изрядните не се притесняват от проверки - това е нещо съвсем нормално и то гарантира нормалната среда за работа. Всички искаме да живеем в подредена държава, но институциите са ни враг, а стане ли дума за проверки - скачаме до небето. Така няма да се случат никога нещата. Ако и ние бяхме решили да влезем в играта с био меда, да плащаме по 1 лв. на кг за сертификат, какво щеше да стане със сектора според Вас и колко време би отнело това?

    Поздрави

 

 
Страница 40 от 46 ПърваПърва ... 303839404142 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •