Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 26 от 46 ПърваПърва ... 16242526272836 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 251 до 260 от общо 457
  1. #251
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Тъпото е, че прекупвача направи нещо по въпроса, защото пчеларите нещат да си плюят един в друг купичката.

    Е, що пък тъпо. Браво, че някой го прави.

  2. #252
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Тъпото е, че прекупвача направи нещо по въпроса, защото пчеларите нещат да си плюят един в друг купичката.
    Ето, сега пак ще викнете, че ги защитавам, но факт. А това не се знаеше от днес, както се вижда.

    Янчо, за купичките да не говорим, че ще подскочиш до тавана и ще си удариш главата.

  3. #253
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Тъпото е, че прекупвача направи нещо по въпроса, защото пчеларите нещат да си плюят един в друг купичката.
    Дали си прав - незнам. Мога да споделя в тази връзка бегло няколко факта. Когато започнахме да обсъждаме по-усилено въпросите с биото във форума, получих "съвети" по телефона, да сваля оборотите. То тия "съвети", за други са си били жива заплаха. Тук бяхме наричани завистници, с което не мога да се съглася. Винаги ме е било яд на това, че аз дори и да искам, не мога да стана биопроизводител, защото не отговарям на определени критерии, които съществуват от както е узаконено Биопчеларството в България. Да обаче, преди това можело. Е как тъй, преди можело, после - не. Чудна работа.

  4. #254
    Автор
    Регистриран
    05.12.2013
    Мнения
    100
    Пчеларски район
    Стара Загора
    Някой ритна кофата с лайна... Изводи направени от написаното са много. Стряскащият момент е наличието на неоникотиноиди в пробите и то в 'био мед', какво ли може да е в конвенцоиналния. От това идват голяма част от проблемите с развитието на семействата, загуба на майки, лоши добиви, отровен прашец и още и още... А кой от веригата биопроизводители - сертифициращи фирми - преработватели трябва да бъдат съдени за злоупотреби с евро средства, документни измами и още и още....? Кой ще го отнесе?

  5. #255
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от roxterox Виж публикацията
    какво ли може да е в конвенцоиналния?
    Някой сме по изрядни. Дори много изрядни. Казвал съм го и преди. На някои колеги им е по - БИО меда от биото, а други които са в девствени райони - цена няма, ноооо…
    Иначе съм на бабини илачи, колкото и смешно и нереално да се стори на някои.

  6. #256
    Заслужил Автор
    Регистриран
    02.09.2016
    Мнения
    361
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Иначе съм на бабини илачи, колкото и смешно и нереално да се стори на някои.
    Що не създадеш отделна тема по въпроса, че да се обсъжда надълго и нашироко? Мен лично ме интересува всичко, което правиш.

  7. #257
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от smsi-h Виж публикацията
    Що не създадеш отделна тема по въпроса, че да се обсъжда надълго и нашироко? Мен лично ме интересува всичко, което правиш.
    Темите които искате да ги има може сами да си ги създавате. Ако някой не знае как - да пита. Аз, не съм мислил, че начина ми на работа представлява интерес, но и нямам кой знае какви методи на работа, различаващи се от общоприетите, изключвайки някои екстремни манипулации на дадени колеги. Далеч съм от тях. Иначе Благодаря.

  8. #258
    Заслужил Автор
    Регистриран
    16.02.2018
    Мнения
    236
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    "Прилагам сертификационно писмо No. BG-BIO-05-5670-2017-2-EU на биологичен производител Веселин Димитров Драев, издадено от КЛ Лакон ООД (Приложение 8), и протокол No. 12458430003-2 / 23.07.2018 (Приложение 9) за извършен анализ за наличие на неоникотиноиди на партида от 1725 кг биологичен пчелен мед, произведен от г-н Драев в качеството му на подизпълнител. В произведения от г-н Драев биологичен пчелен мед се открива концентрация на Acetamiprid 22 μg/kg и на Thiacloprid - 15μg/kg. Прилагам протокол No. 12458430002-2 / 23.07.2018 (Приложение 10) за извършен анализ на същата партида за замърсяване с активни вещества на препарати за борба с вароатозата, изрично забранени за употреба в биологичното пчеларство. Открива се концентрация от 13 μg/kg Coumaphos. "


    Я, това нашия уважаван съфорумец ли е ? Брях, много кумафос дало това третиране с био методи и нула акари.
    Не ми се рови из форума където публикувах фактура за продаден биомед.Неща да влизам и в спор с вас.Нямате си на представа как ще ни затрият.Вии дет гледате за да препичелите някой лев отгоре след няколко години ще се откажете сами.

  9. #259
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Без да искам да се намесвам по същество в тази дискусия си мисля, че е по-добре тя да се премести в затворена група.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  10. #260
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от вдраев Виж публикацията
    Не ми се рови из форума където публикувах фактура за продаден биомед.Неща да влизам и в спор с вас.Нямате си на представа как ще ни затрият.Вии дет гледате за да препичелите някой лев отгоре след няколко години ще се откажете сами.
    Аз не споря колега. Не сте виновни вие, че се облажихте с баничка, а тези които ви я дадоха. Така или иначе, спомогнахте за затриването на сектора.
    При теб има и друга химия, та би ли дал координати къде ти е пчелина и отговаряш ли на изискванията.

 

 
Страница 26 от 46 ПърваПърва ... 16242526272836 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •