Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 42 от 46 ПърваПърва ... 324041424344 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 411 до 420 от общо 457
  1. #411
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от Апитрейд Пловдив Виж публикацията
    Точно така, миналата година е рекордна за вноса - 2278 тона. Това е 19,3% от добитите за годината в България 11807 тона според статистиката на МЗХГ:
    http://www.mzh.government.bg/media/f...shoney2017.pdf

    Системата на НСИ дава възможност и за справки от коя страна е извършен вносът.

    Поздрави
    Проверих Китай и Украйна - горе долу 1:1. Не ми достигат още 1000 тона. Ако сте правили справка, кои са останалите, че не е удобно търсенето в тази таблица или аз не съм и хванал цаката?
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  2. #412
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от Калеко Алеко Виж публикацията
    За Испания сте прави, но да не забравяме,че те са най-големия производител на мед в Европа.
    С уважение:
    Точно големите производители диктуват цената, малките само се ослушват.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  3. #413
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Тъъй, след много писане за и против и т.н., какво може да се направи, за да можем да живеем по-спокойно пчеларите? Имам предвид това, да вземаме по-читава цена за труда си. Какво предлага Апитрейд? За проблема с пробите ясно, какво друго се иска от нас, пчеларите и какво той би направил? Те това е важно, другото е дрън, дрън ярина.

  4. #414
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Тъъй, след много писане за и против и т.н., какво може да се направи, за да можем да живеем по-спокойно пчеларите? Имам предвид това, да вземаме по-читава цена за труда си. Какво предлага Апитрейд? За проблема с пробите ясно, какво друго се иска от нас, пчеларите и какво той би направил? Те това е важно, другото е дрън, дрън ярина.
    Мога ли аз да кажа? Нищо. Пчеларите трябва да са луди, че някой хей така ще започне да им раздава пари, а Апитрейд едва ли ще очаква, че пчеларите/част/ ще спрат да правят каквото си знаят.

  5. #415
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Мога ли аз да кажа? Нищо. Пчеларите трябва да са луди, че някой хей така ще започне да им раздава пари, а Апитрейд едва ли ще очаква, че пчеларите/част/ ще спрат да правят каквото си знаят.
    Е..., разбира се, че може, все пак ти си от генарилитета. Ама биваше да не бързаш с мнението си.

  6. #416
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.11.2014
    Мнения
    545
    Пчеларски район
    с.Близнаци, Община Хитрино, Област Шумен
    Сектор Пчеларство си загива бавно и в агония. Винаги ще се намери по евтин пчелен мед от страни с евтин труд, включително и биосертифициран. В момента най-евтин е меда от Виетнам и Индия. Аз съм биосертифицирал трайни насаждения, и познавам добре проблемите. МЗХ създаде това положение с биото и няма никакво желание и намерение да подобри нещо. Бог да го прости Българското Пчеларство, това го писах и преди две години, когато г-н Апитрейд ни информира за рисин технологията.

  7. #417
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Ама биваше да не бързаш с мнението си.
    И щооо?

  8. #418
    Заслужил Автор
    Регистриран
    28.11.2013
    Мнения
    209
    Цитат Първоначално публикувано от koragroup Виж публикацията
    Браси лайката... Вместо деминимис, да искаме да забранят вноса на мед в България... или поне за страни извън ЕС.... И Тръмп и Путин да ни се разсърдят ще го преживеем...
    Страните извън ЕС са само част от проблема.

    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Проверих Китай и Украйна - горе долу 1:1. Не ми достигат още 1000 тона. Ако сте правили справка, кои са останалите, че не е удобно търсенето в тази таблица или аз не съм и хванал цаката?
    Във връзка с горното - наравно с изброените от Вас, има една голяма Европейска страна, която по принцип изкупува мед от България. От известно време е започнала и значителен внос.

    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Тъъй, след много писане за и против и т.н., какво може да се направи, за да можем да живеем по-спокойно пчеларите? Имам предвид това, да вземаме по-читава цена за труда си. Какво предлага Апитрейд? За проблема с пробите ясно, какво друго се иска от нас, пчеларите и какво той би направил? Те това е важно, другото е дрън, дрън ярина.
    Прав сте, това е посоката, в която трябва да се мисли - какво трябва да се случи, за да получи стоката адекватна цена, която отговаря на стандарта на живот в България и позволява на производителите не просто да оцеляват, а да живеят нормално и да разполагат със средства за развитие на този иначе така перспективен семеен бизнес, какъвто е пчеларството. Нека, който желае, да сподели как сам за себе си вижда решението, а ние нашето виждане ще го дадем като се съберат идеи - с коментари и предложения. Ако сега дадем нашата формула, все ще се намерят няколко оплюващи и няма да има градивен диалог, а същите глупости, които виждаме досега.

    Поздрави

  9. #419
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.11.2014
    Мнения
    545
    Пчеларски район
    с.Близнаци, Община Хитрино, Област Шумен
    За да има биопчеларство в БГ, трябва МЗХ да затегне контрола върху дейността на сертифициращите фирми, и съответно се увеличи субсидията на 50 евро на семейство.

  10. #420
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от Апитрейд Пловдив Виж публикацията

    Прав сте, това е посоката, в която трябва да се мисли - какво трябва да се случи, за да получи стоката адекватна цена, която отговаря на стандарта на живот в България и позволява на производителите не просто да оцеляват, а да живеят нормално и да разполагат със средства за развитие на този иначе така перспективен семеен бизнес, какъвто е пчеларството. Нека, който желае, да сподели как сам за себе си вижда решението, а ние нашето виждане ще го дадем като се съберат идеи - с коментари и предложения. Ако сега дадем нашата формула, все ще се намерят няколко оплюващи и няма да има градивен диалог, а същите глупости, които виждаме досега.

    Поздрави
    Ок, ще създам тема, в която ще е необходимо и Апитрейд да вземе активно участие. Съгласен!? (за участието)

 

 
Страница 42 от 46 ПърваПърва ... 324041424344 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 4 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 4 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •