Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 33 от 46 ПърваПърва ... 23313233343543 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 321 до 330 от общо 457
  1. #321
    Заслужил Автор
    Регистриран
    16.02.2018
    Мнения
    236
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    От Апитрейд точно ти обясни човека как и защо, както и аз ти обяснявам за равния старт, но ти не искаш да го разбереш. Върни се назад в постовете, прочети внимателно, без да се палиш и ще разбереш. А и как да влезем в положението на едната фирма и на другата.? Пример. Едната намира, че в меда има канцерогени и категорично ти го отхвърля. Другата го вижда, но тъй като в преработката има начини да се лавира го приемат. Преработвайки го, те както по - горе се споменава се вкарват "подобрители", вкарва се и много по - качествен мед с високи показатели и така твоя мед се размива до необходимите проценти на годност. Ти доволен с пачката в джоба и те....нали? Ти се сърдиш на първата фирма, че не ти взема меда, а аз се радвам, че не ми трови децата/примерно/. Ти се радваш на втората, че ти е напълнила джоба с пари аз и се сърдя, че трови децата ми. Но случая е децата НИ. Та извода е, че в тази игра печели един/ти/, а губят много/децата/.
    Тук същото се получава-ти ги виждаш така нещата,аз по друг начин.Според теб,меда който е изнесен от България е произведен от други пчелари,но ние обираме парите.Фабриките в чужбина правят изледвания на меда,установяват,че е отровен,ама го взимат,понеже няма от де другаде да вземат.
    Според мен,меда изнесен от България е качествен мед за който приност имат и двете страни-конвенционалните и биопчелари.Само че,вие неможете да вземете по-добра цена за вашия качествен мед и вината е в тия манипулатори.Аз съм бил по-нахдчив и съм разбрал това и съм вложил средства за да си реализирам продукцията на по-висока цена.Сега обаче излиза,че ние сме мошенници,та и да доидат пак ония дето бяха на власт 40год.
    Може да имате тук съмишленици,но в мое лице-имате върл противник.А тия от Апитрейд са богове в манипулациите,още малко ако ги чета и аз ще им повярвам.

  2. #322
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    ..Та и колкото да съм умен няма как да се меря с това безумие, освен да викна по - високо - Спрете го това безумие.
    Безумие ли, за мен си е пладнешки обир. Тази така наречена помощ им се дава , защото пчелите им събират мед само от горски цветя и добива им е 1/4 от на останалите.
    Писал 30кг. добив( даже скромен ) , е как аджеба, като това е непостижимо и за обикновения пчелар.

    пп. Но така ще е : докато битува мисълта, че бойко ги дава парите и те идват от луната.

  3. #323
    Заслужил Автор
    Регистриран
    02.09.2016
    Мнения
    361
    Колеги,

    Чета, чета, чета... и ви се чудя на акълите. Не осъзнавате ли, че абсолютно всички нас системата ни манипулира по много ефективен начин и то така, че изобщо да не схващаме, за какво иде реч. И тъкмо това й е целта, да не осъзнаваме, че сме роби, щото най-добрия роб е тоз, който не съзнава истината, а именно, че е роб.

    Има една истина, дето я повтарям от сума ти години. Махнете парите и всичко ще си дойде на мястото. Не осъзнавате ли, за какво работим, ами за пари? Не осъзнавате ли, за какво се карате, ами пак за пари? Не осъзнавате ли, че основната функция на системата се изразява именно чрез парите и ако ги няма системата няма да съществува, и нещата директно, ала минут, ще си дойдат перфектно по местата?

    Някои индивиди, от тук присъстващите, има доста голямо неосъзнато его и си мислят, че от тях по-големи, по-умни и по-хубави няма, само дето не се имат за супермени, а пък не вдяват, че даже правописа и правоговора им куца доста /ами като не знаеш правописа и не можеш да изкажеш правоговорно и синтактично правилно една мисъл, що се излагаш бе?/. Ама мъдрия народ хубаво го е казал, "от хляба по-голям няма".

    А сега помислете, ако махнем парите, дали ще се карате, дали ще подхождате с отрицателни емоции, дали няма да работите заради удоволствието при общуването с пчелите, дали целите на работата ви няма да бъде единствено най-доброто и идеалното състояние на пчелите без химикали и в съответствие с природните потребности на пчелите? А сега помислете, ако ги няма парите, дали пак няма да работим за хляба?

    Въобще не виждам от създаване на инфарктни състояния и нервозно отношение, няма да живеем 200 години я.

    Аз също, имам много какво да кажа, но използвайки дадения подход на мислене, нарочно не влизам в конфликти, щото искам да живея по-спокойно. Тъкмо затова мисля, че караниците и нападките нямат смисъл. Спорът не решава нещата, той само изяснява позицията на опонента, който твърдо е решен, че няма да отстъпи, както всяко недорасло дете. Спорът никога не решава проблемите, само ги усложнява и извисява на други нива.

    Може да се чудите, защо пиша тези неща. Ами чудете се!

  4. #324
    Заслужил Автор
    Регистриран
    16.02.2018
    Мнения
    236
    Цитат Първоначално публикувано от smsi-h Виж публикацията
    Колеги,

    Чета, чета, чета... и ви се чудя на акълите. Не осъзнавате ли, че абсолютно всички нас системата ни манипулира по много ефективен начин и то така, че изобщо да не схващаме, за какво иде реч. И тъкмо това й е целта, да не осъзнаваме, че сме роби, щото най-добрия роб е тоз, който не съзнава истината, а именно, че е роб.

    Има една истина, дето я повтарям от сума ти години. Махнете парите и всичко ще си дойде на мястото. Не осъзнавате ли, за какво работим, ами за пари? Не осъзнавате ли, за какво се карате, ами пак за пари? Не осъзнавате ли, че основната функция на системата се изразява именно чрез парите и ако ги няма системата няма да съществува, и нещата директно, ала минут, ще си дойдат перфектно по местата?

    Някои индивиди, от тук присъстващите, има доста голямо неосъзнато его и си мислят, че от тях по-големи, по-умни и по-хубави няма, само дето не се имат за супермени, а пък не вдяват, че даже правописа и правоговора им куца доста /ами като не знаеш правописа и не можеш да изкажеш правоговорно и синтактично правилно една мисъл, що се излагаш бе?/. Ама мъдрия народ хубаво го е казал, "от хляба по-голям няма".

    А сега помислете, ако махнем парите, дали ще се карате, дали ще подхождате с отрицателни емоции, дали няма да работите заради удоволствието при общуването с пчелите, дали целите на работата ви няма да бъде единствено най-доброто и идеалното състояние на пчелите без химикали и в съответствие с природните потребности на пчелите? А сега помислете, ако ги няма парите, дали пак няма да работим за хляба?

    Въобще не виждам от създаване на инфарктни състояния и нервозно отношение, няма да живеем 200 години я.

    Аз също, имам много какво да кажа, но използвайки дадения подход на мислене, нарочно не влизам в конфликти, щото искам да живея по-спокойно. Тъкмо затова мисля, че караниците и нападките нямат смисъл. Спорът не решава нещата, той само изяснява позицията на опонента, който твърдо е решен, че няма да отстъпи, както всяко недорасло дете. Спорът никога не решава проблемите, само ги усложнява и извисява на други нива.

    Може да се чудите, защо пиша тези неща. Ами чудете се!
    Като отидеш да пазаруваш в магазина плати с тия мисли и ако ти вървят пред касиерката кажи де е това,та и аз да пазарувам от там.

  5. #325
    Заслужил Автор
    Регистриран
    16.02.2018
    Мнения
    236
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Безумие ли, за мен си е пладнешки обир. Тази така наречена помощ им се дава , защото пчелите им събират мед само от горски цветя и добива им е 1/4 от на останалите.
    Писал 30кг. добив( даже скромен ) , е как аджеба, като това е непостижимо и за обикновения пчелар.

    пп. Но така ще е : докато битува мисълта, че бойко ги дава парите и те идват от луната.
    От луната неидват идват повечето от тях от Европа и ги дават за нещо си,което дори нещете да го прочетете.Аз и да го напиша-ще влезе и излезе през ушите.
    30кила са прогнозен добив.Ти можеш ли да кажеш колко мед ще извадиш догодина и колко ще са ти семействата.Ако непознаеш описваш в дневника си изваденото количество,фактурите за продаден мед и т.н.
    Досега от теб разбрах само че имаш пчелин на запад от Бургас.За мен какво още искаш да знаеш(аз съм биопчелар и трябва да ти кажа всичко за мен,нали?),готов съм да ти споделя още неща,ти само пиши какво те интересува.За теб а и за доста пчелари от тук неможе да се интересуваме,защото те са конвенционални?Или защото вие сте с привилегии?Имате дълъг стаж във форума?

  6. #326
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от вдраев Виж публикацията
    От луната неидват идват повечето от тях от Европа и ги дават за нещо си,което дори нещете да го прочетете.Аз и да го напиша-ще влезе и излезе през ушите.
    30кила са прогнозен добив.Ти можеш ли да кажеш колко мед ще извадиш догодина и колко ще са ти семействата.Ако непознаеш описваш в дневника си изваденото количество,фактурите за продаден мед и т.н.
    Досега от теб разбрах само че имаш пчелин на запад от Бургас.За мен какво още искаш да знаеш(аз съм биопчелар и трябва да ти кажа всичко за мен,нали?),готов съм да ти споделя още неща,ти само пиши какво те интересува.За теб а и за доста пчелари от тук неможе да се интересуваме,защото те са конвенционални?Или защото вие сте с привилегии?Имате дълъг стаж във форума?
    Да, от Европа идват, но и там не ги свалят от луната. Тамошните данъкоплатци ги плащат и едва ли са съгласни някой в БГ да ги присвоява.

    Да сме наясно : писах, че не си виновен ти за това, че си взел пари, а този който ти ги е дал. Не знам защо прие всичко за атака към теб. Няма какво да ми казваш за себе си, защото не ме интересува.
    Хайде със здраве.

  7. #327
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Ами то това за европарите си е точно "пирамида", която в България бе актуална в началото на демокрацията. Колко хора се възползваха? Малко! Колко хора пострадаха - Много!

  8. #328
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.08.2018
    Мнения
    208
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Да, от Европа идват, но и там не ги свалят от луната. Тамошните данъкоплатци ги плащат и едва ли са съгласни някой в БГ да ги присвоява.

    Да сме наясно : писах, че не си виновен ти за това, че си взел пари, а този който ти ги е дал. Не знам защо прие всичко за атака към теб. Няма какво да ми казваш за себе си, защото не ме интересува.
    Хайде със здраве.
    Най сестне хубава новина, харчели сме пари на чужди данъкоплатци...Ама това верно ли е бре..., Че нашите данъци де са тогава? То европейците трябва да са построили комунизЪма тогава а? Ей...доживяхме го

  9. #329
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Алексиев Виж публикацията
    Най сестне хубава новина, харчели сме пари на чужди данъкоплатци...Ама това верно ли е бре..., Че нашите данъци де са тогава? То европейците трябва да са построили комунизЪма тогава а? Ей...доживяхме го

    "Бългapия oпpeдeлeнo e cилнo пeчeлившa oт члeнcтвoтo cи в Eвpoпeйcĸия cъюз. Toвa пoĸaзвa cпpaвĸa нa Mиниcтepcтвo нa финaнcитe, изгoтвeнa зa aгeнция БГHEC.Oт нeя cтaвa яcнo - cтpaнaтa ни e cпeчeлилa 14,7 млpд. лeвa зa oceм гoдини члeнcтвo. Toвa e paзлиĸaтa мeждy внeceнитe cyми и пoлyчeнитe пapи пo eвpoпeйcĸитe пpoгpaми.Oт 2007 гoдинa нacaм Бългapия e внecлa в бюджeтa нa oбщнocттa 6,2 млpд. лв., a e пoлyчилa 20,9 млpд. лв. Πoлyчeнитe cpeдcтвa ca пpeдocтaвeни пo пpeдпpиcъeдинитeлнитe инcтpyмeнти - ФAP, ИCΠA, CAΠAPД, пo eвpoпeйcĸи ĸoxeзиoнни и cтpyĸтypни фoндoвe, пo пpoгpaмaтa зa пoдпoмaгaнe изпълнeниeтo нa Шeнгeнcĸoтo cпopaзyмeниe, пo зeмeдeлcĸия фoнд зa paзвитиe нa ceлcĸитe paйoни и pибapcтвo, пo пpeĸитe плaщaния нa зeмeдeлcĸи пpoизвoдитeли ......."

    https://money.bg/finance/eto-kolko-p...es-dosega.html

    Ако няма какво да пишеш кажи, защото и аз мога да пиша дивотии.

  10. #330
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.08.2018
    Мнения
    208
    Какво да кажа колега. 65 години живея с "дивотии" оправдавани по един или друг начин и всичките за мое добро. Оправях се някак си, като все се надявах да се оправи. Вече ми е все тая, нямам илюзии за нищо. Ако един шеговит коментар, който не е лишен от истина, приемаш за дивотия, моля, заповядай. Разочарован съм, но няма да се разсърдя, такъв е живота.

 

 
Страница 33 от 46 ПърваПърва ... 23313233343543 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •