Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 32 от 46 ПърваПърва ... 22303132333442 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 311 до 320 от общо 457
  1. #311
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от вдраев Виж публикацията
    Аз с кои думи съм обидил някого
    Аз я повторих няколко пъти и разясних защо. Избрали сме си го - да, но по този начин не вредим на никой, а се стараем от нищото да помогнем, а тези които дърпат субсидии до забрава, вредят на нас, а защо? Всеки знае тези пари от къде идват - от нас. Аз не съм съгласен съвестно да работя, трупам блага, а някой да ми ги взема. Съжалявам.

  2. #312
    Заслужил Автор
    Регистриран
    16.02.2018
    Мнения
    236
    Цитат Първоначално публикувано от tarty Виж публикацията
    Да внимавам защото? И аз съм взел по Млад фермер и винаги съм подкрепял да се кандидатства, но всичко съм инвестирал с стопанството си по бизнес проекта и съм го изградил като бизнес вече, но има граница в съзнанието на човек кое е честно и кое не е, която е много размита. Има си нормативна уредба, която щом си подписал документи, ще трябва да ги спазваш и аз не искам да плащам данъци, но плащам, защото закона ме принуждава. Ти щом прекрачваш закона си закононарушител и има съдебна власт, която ако докаже, че си такъв, значи си такъв. В твое право е да заведеш дело срещу Апитрейд за лъжа, уронване на престижа и какво се сетиш още.
    Ти документа,че съм продал биомед видя ли го.Ако не си пак ще го снимам.Как реши,че прекрачвам закони и съм оакан?
    Ааа да-Апитрейд писа,че съм такъв.На тях трябва да се вярва,щото пробата ми е лоша.В тоя капан всеки може да влезе.Аз влязох защото тонажа ми(сертификата) е апетитен и те ме отстреляха.Те стрелят по едрия дивеч,тия дето имат по тон техния мед е идеален.Сванахте ли за какво пиша?Много още мога да пиша,но няма смисъл-аз ще загубя,щото в сравнение с Апитрейд съм едно нищо.

  3. #313
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от вдраев Виж публикацията
    ...Много още мога да пиша,но няма смисъл-аз ще загубя,щото в сравнение с Апитрейд съм едно нищо.
    Ти пиши, не ни подценявай, и ние се предполага, че можем да разсъждаваме.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  4. #314
    Заслужил Автор
    Регистриран
    16.02.2018
    Мнения
    236
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Аз я повторих няколко пъти и разясних защо. Избрали сме си го - да, но по този начин не вредим на никой, а се стараем от нищото да помогнем, а тези които дърпат субсидии до забрава, вредят на нас, а защо? Всеки знае тези пари от къде идват - от нас. Аз не съм съгласен съвестно да работя, трупам блага, а някой да ми ги взема. Съжалявам.
    Субсидии,до скоро тая дума бе чужда за мнозина.Аз я превеждам така-помощ.Явно други я превеждат-кражба.Държавата дава на предприемчиви хора пари за да ги подпомогнат,но някои виждат в това кражба.Да не би да искате всичко пак да се
    национализира и да има равен старт?
    Стана време за спане.Утре пак.

  5. #315
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от вдраев Виж публикацията
    Субсидии,до скоро тая дума бе чужда за мнозина.Аз я превеждам така-помощ.Явно други я превеждат-кражба.Държавата дава на предприемчиви хора пари за да ги подпомогнат,но някои виждат в това кражба.Да не би да искате всичко пак да се
    национализира и да има равен старт?
    Преди съм го писал и го повтарям. Равен старт - защо не? Примерно. Всички започваме от нулата и вървим напред. Който е кадърен се развива, инвестира, печели, реинвестира. Който не го може - до тук. Но да вземат пари от мен, от друг, от трети и да ги раздават ей така, няма да се съглася никога. Това е ограбване на едни хора за сметка на други. И като се каже БИО мед го правете БИО, а не моя мед да е по БИО от вашия - пълен с кумафос, амитраз и ред елементи от Менделеевата таблица. За какъв БИО мед говорим? Какви са тия количества от кошер БИО мед? Как се получават, като се има предвид, че и годината е слаба от към нектароотделяне/суша/? Тук останалите все пак не сме будали бе майка му стара, че да се връзваме на тези уловки. Това, че си мълчат хората не значи, че са глупави. А и не си мълчат, но никой не ги чува. Има две теми в които постоянно за това се говори и повечето сме против субсидиите.
    И думата субсидия не е чужда за никой. Всички знаят какво е субсидия, но да, за някои е чужда и ще си остане чужда.

  6. #316
    Заслужил Автор
    Регистриран
    16.02.2018
    Мнения
    236
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Преди съм го писал и го повтарям. Равен старт - защо не? Примерно. Всички започваме от нулата и вървим напред. Който е кадърен се развива, инвестира, печели, реинвестира. Който не го може - до тук. Но да вземат пари от мен, от друг, от трети и да ги раздават ей така, няма да се съглася никога. Това е ограбване на едни хора за сметка на други. И като се каже БИО мед го правете БИО, а не моя мед да е по БИО от вашия - пълен с кумафос, амитраз и ред елементи от Менделеевата таблица. За какъв БИО мед говорим? Какви са тия количества от кошер БИО мед? Как се получават, като се има предвид, че и годината е слаба от към нектароотделяне/суша/? Тук останалите все пак не сме будали бе майка му стара, че да се връзваме на тези уловки. Това, че си мълчат хората не значи, че са глупави. А и не си мълчат, но никой не ги чува. Има две теми в които постоянно за това се говори и повечето сме против субсидиите.
    И думата субсидия не е чужда за никой. Всички знаят какво е субсидия, но да, за някои е чужда и ще си остане чужда.
    Легнах да спя ама съня го няма.Отварям форума и чета неща които немога да повярвам,че ги пишете вие.
    Привърженик сте на равния старт.Почвам от нулата,аз дето имам250кошера и колега дето има2кошера ни ги вземат и вървим напред.Впрочем,това за равния старт само за пчеларите ли се отнася?След колко години предлагате пак да има равен старт?
    То тогава ще има други дето ще го искат и все така ще ни изравняват.Парите които ни взема държавата тя ги разпределя и съм доволен,че съм съомял да взема поне малко от тях.
    Някъде бе писано какво е биомед-съвкупност от доста изисквания.Това,че меда ви е много похубав от моя например не го прави био.Това не ви се нрави ама вината е в вас-да сте станали такъв.
    За добивите Апитрейд писа-това са прогнозни добиви.Аз писах че ще изкарам 7,5т.,а извадих4,5т. от250семейства.Къде е оакването ми?
    Всеки пчелар било то био или конвенционален може да бъде манипулиран от изкупвачите.Примери безброй:
    Като вземат проба и ти кажат,че неотговаря ти какво правиш?
    Твоята проба с колко други я месят?
    Как при едни меда е лош,а при други хубав?За пробата става въпрос.
    Този пост е редактиран от вдраев; 18.11.2018 в 06:45.

  7. #317
    Заслужил Автор
    Регистриран
    16.02.2018
    Мнения
    236
    Ще напиша още нещо за равния старт.През 1953г. на дядо му вземат нивите и животните с цел изравняване.Десет години след това той е имал 20кошера,а друг е ходил само на работа.На тия другите кой им е виновен,че не са успели?Фонд земеделие създаде доста програми за насърчаване на хората и според вас само мошенници участват в нея.Няма как да си замълча когато се сблъскам с хора които имат такова виждане.Това че искате да постигнете нещо сам не ви дава основание да пречите на други да се развиват.Лично аз,не се чуствам измамник и мошенник.Смятам се аз за измамен от институциите и ако някъде в работата си не съм изпълнил нещо има си ред и санкции за това.Да се твърди,че равния старт е решението —граничи с идването на бай Тошевото време.

  8. #318
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от вдраев Виж публикацията
    Ще напиша още нещо за равния старт.През 1953г. на дядо му вземат нивите и животните с цел изравняване.Десет години след това той е имал 20кошера,а друг е ходил само на работа.На тия другите кой им е виновен,че не са успели?Фонд земеделие създаде доста програми за насърчаване на хората и според вас само мошенници участват в нея.Няма как да си замълча когато се сблъскам с хора които имат такова виждане.Това че искате да постигнете нещо сам не ви дава основание да пречите на други да се развиват.Лично аз,не се чуствам измамник и мошенник.Смятам се аз за измамен от институциите и ако някъде в работата си не съм изпълнил нещо има си ред и санкции за това.Да се твърди,че равния старт е решението —граничи с идването на бай Тошевото време.
    Колега, не можем да се разберем. Равния старт го разбирам така. Не от типа на бай Тошовото време, а всеки да започне бизнеса си от собствен капитал, от собствени знания, а не майка му счетоводителка, ламя в занаята си и хоп, субсидии на проста тиква в пчеларството. Започвайки така бизнеса си от нулата, постоянно да надграждаш и да ставаш голям. Ти искаш така: строим двамата къщи, ти твоя, а аз моя. Аз чакам заплатата си за да си купя тухли, а на теб през ден ти карат по един тир, ейййй така от някъде си. Кой според теб ще построи къщата си и коя ще е по - хубавата? Та и колкото да съм умен няма как да се меря с това безумие, освен да викна по - високо - Спрете го това безумие.

  9. #319
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от вдраев Виж публикацията
    Как при едни меда е лош,а при други хубав?За пробата става въпрос.
    От Апитрейд точно ти обясни човека как и защо, както и аз ти обяснявам за равния старт, но ти не искаш да го разбереш. Върни се назад в постовете, прочети внимателно, без да се палиш и ще разбереш. А и как да влезем в положението на едната фирма и на другата.? Пример. Едната намира, че в меда има канцерогени и категорично ти го отхвърля. Другата го вижда, но тъй като в преработката има начини да се лавира го приемат. Преработвайки го, те както по - горе се споменава се вкарват "подобрители", вкарва се и много по - качествен мед с високи показатели и така твоя мед се размива до необходимите проценти на годност. Ти доволен с пачката в джоба и те....нали? Ти се сърдиш на първата фирма, че не ти взема меда, а аз се радвам, че не ми трови децата/примерно/. Ти се радваш на втората, че ти е напълнила джоба с пари аз и се сърдя, че трови децата ми. Но случая е децата НИ. Та извода е, че в тази игра печели един/ти/, а губят много/децата/.

  10. #320
    Заслужил Автор
    Регистриран
    16.02.2018
    Мнения
    236
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Колега, не можем да се разберем. Равния старт го разбирам така. Не от типа на бай Тошовото време, а всеки да започне бизнеса си от собствен капитал, от собствени знания, а не майка му счетоводителка, ламя в занаята си и хоп, субсидии на проста тиква в пчеларството. Започвайки така бизнеса си от нулата, постоянно да надграждаш и да ставаш голям. Ти искаш така: строим двамата къщи, ти твоя, а аз моя. Аз чакам заплатата си за да си купя тухли, а на теб през ден ти карат по един тир, ейййй така от някъде си. Кой според теб ще построи къщата си и коя ще е по - хубавата? Та и колкото да съм умен няма как да се меря с това безумие, освен да викна по - високо - Спрете го това безумие.
    Да,няма да се разберем,защото твоето е мечта,а аз живея в действителноста.

 

 
Страница 32 от 46 ПърваПърва ... 22303132333442 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 4 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 4 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •