Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 7 от 46 ПърваПърва ... 5678917 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 61 до 70 от общо 457
  1. #61
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от Апитрейд Пловдив Виж публикацията
    Здравейте,

    Темата БИО пчеларство и БИО мед в България е доста обширна. Съгласно законодателството, Министерството трябва да поддържа база данни с имената и сертификатите на всички оператори в обхвата на контрол - можете да го видите на адрес:
    http://bioregister.mzh.government.bg/front/operators

    По някаква причина, доста от операторите не присъстват там (качването информацията е задължение на съответното контролиращо лице)...


    Поздрави

    Това абсолютно не е вярно!!! - задължението не сертифициращите организацие е в три дневен срок да подадат съответната информация към отдела отговарящ за поддържането на регистъра към МЗХГ.
    Качването на сертификатите е задължение на МЗХГ, и съответният отдел.

  2. #62
    Заслужил Автор
    Регистриран
    28.11.2013
    Мнения
    209
    Г-н Мутафов,

    Виждам, че сте ми редактирали мнението:
    Този пост е редактиран от Искрен Мутафов; Днес в 10:25. Причина: Злоупотреба с лични данни, и опит за уронване престижа на колеги

    Моля, върнете мнението в първоначалния му вид - няма злоупотреба с лични данни, нито опит за уронване на престиж, тъй като:
    1. Съгласно законодателството на ЕС и страната, тези данни са публични.
    2. Въпреки това сме премахнали имената на пчеларите, номера на сертификатите и т.н.

    Важната информация там е друга - единия очаква добив от 7200 кг биологичен мед от 120 семейства, а другия - 5000 кг от 124 семейства. Всичко това сертифициращите лица с поразителна прилика в имената, адресите и форматирането на документите, са проверили и удостоверили с подписи. Който иска да задълбае повече, може да погледне къде се намират населените места в Google Earth и как кореспондират с изискването за 3-километровия радиус, записано в законодателството.

    Редакция:

    Предишното мнение бе скоропостижно изтрито.

    Щом според г-н Искрен Мутафов сертификатите, които са взети от публичния биорегистър и които качих с изтрити имена на оператори и подизпълнители в изтритото предишно мнение са злоупотреба с лични данни и уронване на престижа на колеги, просто ще изпратя линкове към тях в самия публичен регистър. Ако има засегнати - да се обърнат към Мутафов.

    1. http://bioregister.mzh.government.bg...php?file=21079

    2. http://bioregister.mzh.government.bg...php?file=21684

    Поздрави



    Благодаря.

  3. #63
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Искрен Мутафов Виж публикацията
    Не, ти не просто си казваш мнението, а всячески с десетки еднотипни постове се опитваш да го НАТРАПВАШ.
    Като си такъв голям радетел за справедливост - ами поведи хорото на един ефективен протест срещу много по-големите, важни и истински безобразия в държавата, а ние ще те последваме!!!

    ...а, не тука само да бълваш срещу клетите колеги които с неистови усилия се опитват да изпълняват хилядите изисквания на регламентите, а също и срещу сертифициращите организации, борещи се деситилетия наред да защитят интересите на бранша и високото качество на продукцията!!!
    Мутафов, знаеш ли колко ме интересува кой колко пари взел и кой не? Ха, ха....ти какво си мислиш, че ако ми паднат лесни пари ще им се церимоня? Даа, но аз не съм толкова гладен, не съм умрял за трохи. Искам да кажа други неща в ЕДНОТИПНИТЕ си постове за разлика от твоите тип пословици и поговорки и сбъркан словоред. Темата е пусната за да се разисква БИО пчеларството, а не на модератора начина на писане. Това което казвам е мое мнение по въпроса. А това какъв ми е изказа, начина ми на писане не е тема за обсъждане. Аз не БЪЛВАМ, аз пиша това което виждам, а и не само аз. Затуй, че се съсредочете върху темата, а не върху образа на модератора. Ха, ха...и аз не се харесвам и теб не харесвам, но се налага да търпя и себе си и теб. Ха, ха...и много други докато теб те нямаше. „Клетите пчелари”....ееее, голям защитник, но само за определен кръг.

  4. #64
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от Пламен Керчев Виж публикацията
    Държавата дава едни пари на част от хората, говоря общо, изпълняват определени условия и ги вземат. Другата част, бих казал, тези които само критикуват, обвиняват, вечно са недоволни, обвиняват първата група хора. Защо, каква е тяхната вина. Виновни са за това, че са си направили труда да кандидатстват или, че другите не са кандидатствали.
    И последно, като те спре катаджията не те води на полигона да види как караш а ти иска книжката.
    Темата взе да поема в посока, която моето разбиране за ситуацията в сектора не възприема, да не кажа приемам за абсурдна. Затова спирам да пиша.
    Внимавайте само да не се удавите в басейна с омраза, който така усърдно пълните в момента.
    Добре де свидетелството за управление не кара колата, ама сертификата продава меда. Аз пък не мога да разбера от какво толкова се притеснявате, щом всичко ви "чисто" и изпълнявате точно изписаните правила. Плюели сме, не, просто говорим самата истина. Ако всички пчелари кандидатстват и ги сертифицират, то всичкия мед ще е био. Тогава обаче не само ние, ами цяла Европа ще рече: Брех, то в България само гори и пасища, няма зърнопроизводство, а се дават пари за такова.
    Хайде стига де, то вярно, че нападението е най-добрата защита, ама не ни изкарвайте и нас виновни, че даваме гласност на някои машинации. Тия пари, които са взети неправомерно и се върнат, ще има за други, които искат по някакъв начин съвестно да съградят нещо от нулата, а не да трупат колкото се може повече.

  5. #65
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Искам и аз да се намеся в темата с моето мнение по въпроса.

    По принцип не съм влизал във форума от 1 месец, но днес няколко човека ми запалиха телефона във връзка с тази тема, като те разбира се поддържаха различни гледни точки и ме караха да направя ЦЕНЗУРА в една или друга посока - от пълна защита на БИО-то до неговото тотално отричане. И разбира се ме караха да трия постинги на един или друг човек или дори да изтрия цялата тема.

    Моето мнение по въпроса е следното:
    1. Никой няма право да прави ЦЕНЗУРА във форума с цел защита на личните си интереси, пък било той да е и Supеr Moderator. В тази връзка възстанових няколко изтрити постинга, които не нарушават правилата на форума.
    2. Всеки има право на мнение по въпроса, пък било то и да е грешно. Все пак това е само едно мнение, и ние не сме съдии да преценяваме неговия текст.
    3. Никой няма право да обижда никого, дори и да е Super Moderator. Ако такова нещо се случи, сезирайте ме да се намеся лично.

    По въпроса с БИО-то. Грешно е да се твърди, че всички BIO пчелари са мошеници. Ако някой го направи това, неговите постинги наистина ще бъдат изтрити. Сред БИО пчеларите има както мошеници, така и коректни и съвестни пчелари, които наистина изпълняват всички БИО изисквания и наистина получават БИО мед. Но нима това не е така и сред неБИО пчеларите? Нима сред тях няма както мошеници, така и съвестни хора? Нима това не е така и във всички останали браншове, а дори и в целия живот, в който се налага честните хора да съжителстват с изявени МОШЕНИЦИ?

    Във връзка с това ще ви помоля много внимателно да прецизирате текста на мненията си, като избягвате употребата на каквато и да били ГЕНЕРАЛИЗАЦИЯ от типа ВСИЧКИ или НИКОЙ. Темата е чувствителна и неправилната употреба на думи може да обиди една или друга група от хора (пчелари), така че пишете малко по-внимателно. Ако не го правите това, постинга ви може да бъде класифициран като ОБИДЕН и да бъде изтрит от някой от модераторите.

    ПС: Публикуването на линкове към някакво публично съдържание в интернет НЕ Е НАРУШЕНИЕ НА ПРАВИЛАТА НА ФОРУМА, така че моля модераторите да не трият такива постинги.

  6. #66
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.11.2014
    Мнения
    546
    Пчеларски район
    с.Близнаци, Община Хитрино, Област Шумен
    Положението ако не беше трагично с биопчеларството нямаше да има такава конфронтация. А няма нужда от нея. Колегите които са се сертифицирали са поели много тежки ангажименти, голяма част от тях не са подготвени за това. Те имат нужда от помощ , а не от изолиране и затваряне на проблемите им. Тях трябва да обсъждаме и дискутираме в подобна тема за био. От моите лични контакти с биоколеги разбирам за два сериозни проблема - високата смъртост и ниските добиви. Субсидиите и високата цена на био меда при някой от тях едва им стигат да вържат бюджета си. Какво като е висока цената като няма какво да продадеш.
    Аз лично не бих се сертифицирал като био, дървените сандъци са като хладилник зимата и като пещ лятото. С полистиролните имаш добив който ти компенсира едни биосубсидии. В личен разговор с биоколега за добивите тази пролет от рапица и акация, разбрах че нищо не е извадил, като му казах че имам общо 3 т добив почна да преглъща трудно. Сам стигна до извода че тупа топката на едно място и трябва да се замисли сериозно дали да продължава с биото. Има смъртност, прови отводки да пълни бройката, отслабва семействата, ниски добиви, порочен кръг за съжаление.

  7. #67
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    Цитат Първоначално публикувано от Апитрейд Пловдив Виж публикацията
    ......Важната информация там е друга - единия очаква добив от 7200 кг биологичен мед от 120 семейства, а другия - 5000 кг от 124 семейства. Всичко това сертифициращите лица с поразителна прилика в имената, адресите и форматирането на документите, са проверили и удостоверили с подписи. Който иска да задълбае повече, може да погледне къде се намират населените места в Google Earth и как кореспондират с изискването за 3-километровия радиус, записано в законодателството.......
    Това с очаквания добив на мед нищо не значи, нито пък е повод за някакви съмнения. Всеки има големи първоначални очаквания за какъвто и да било бизнес, но после реалноста го кара да кацне на земята.

  8. #68
    Наблюдател
    Регистриран
    18.11.2014
    Мнения
    10
    Пчеларски район
    Сакар
    Според това,което виждам от Google Earth,прогнозите за добива са реални,та там има поне 3 паши...... и липса на необработваема площ...

  9. #69
    Заслужил Автор
    Регистриран
    28.11.2013
    Мнения
    209
    Цитат Първоначално публикувано от Mateev Виж публикацията
    Това с очаквания добив на мед нищо не значи, нито пък е повод за някакви съмнения. Всеки има големи първоначални очаквания за какъвто и да било бизнес, но после реалноста го кара да кацне на земята.
    Здравейте,

    Средният добив от пчелно семейство за 2016 г., съгласно официалната статистика на МЗХГ, е 16.7 кг. На този фон, сертифициращите лица вписват очаквани добиви от 40 или дори 60 кг в конкретния пример. Това означава, че в обхвата на съответния документ, операторът без проблем може да реализира цитираните количества мед като биологичен - дали ги е добил той или с помощ от приятел е работа на контролиращите органи да следят. Аз просто давам нагледен пример - форумът е пчеларски и потребителите сами могат да си направят изводите. Вие сам имахте случай, описан тук, с неуспешна продажба на конвенционалния Ви мед, тъй като според купувача той не отговаря на изискванията за биологичен. Предварително заявените нереални очаквани добиви отварят тъкмо тази възможност - конвенционален мед, който на анализ е ОК, да бъде превърнат в биологичен от някой по веригата.

    Разбира се, има и коректни биологични производители и именно поради тази причина от този сезон ние също започнахме да изкупуваме такъв мед - на реалната пазарна цена за истински биологичен продукт.


    Поздрави

  10. #70
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от Георги Куров Виж публикацията
    Положението ако не беше трагично с биопчеларството нямаше да има такава конфронтация. А няма нужда от нея. Колегите които са се сертифицирали са поели много тежки ангажименти, голяма част от тях не са подготвени за това. Те имат нужда от помощ , а не от изолиране и затваряне на проблемите им. Тях трябва да обсъждаме и дискутираме в подобна тема за био. От моите лични контакти с биоколеги разбирам за два сериозни проблема - високата смъртост и ниските добиви. Субсидиите и високата цена на био меда при някой от тях едва им стигат да вържат бюджета си. Какво като е висока цената като няма какво да продадеш.
    Аз лично не бих се сертифицирал като био, дървените сандъци са като хладилник зимата и като пещ лятото. С полистиролните имаш добив който ти компенсира едни биосубсидии. В личен разговор с биоколега за добивите тази пролет от рапица и акация, разбрах че нищо не е извадил, като му казах че имам общо 3 т добив почна да преглъща трудно. Сам стигна до извода че тупа топката на едно място и трябва да се замисли сериозно дали да продължава с биото. Има смъртност, прови отводки да пълни бройката, отслабва семействата, ниски добиви, порочен кръг за съжаление.
    Като имат трудности да споделят, а не да отричат за порочни практики и да се мъчат да ги прикрият, чрез заличаване на постове. Или е по-лесно да врътнат през лев конвеционалния мед, за да си възстановят, част от загубите които търпят. Никой не излезе да каже, да вярно е, има такава практика, борим се с тия колеги, за да не се опорочава биопчеларството. Когато ние го кажем на всеуслошание, сме завистници.

 

 
Страница 7 от 46 ПърваПърва ... 5678917 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 6 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 6 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •