Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 6 от 46 ПърваПърва ... 4567816 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 51 до 60 от общо 457
  1. #51
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Това отдавна го написах, но в друга тема и пак ще го повторя, когато далаверата с евросредствата свърши, тогава и пчеларите значително ще намалеят, пропорционално на увеличаването им от 2007г. насам Дано сме живи, да видим дали сме познали.
    Тя работата няма да върви все така. В един ден и най - големите балъци раздаващи пари ще се сетят най - сетне, че не такъв е начина - не е такъв в България и кранчето ще се врътне. Ще започне обратния цикъл - връщане на пари. Вече бях свидетел на краварски скандал с кютеци и след това и проверки. Интересно е, че при сигнал действат веднага.

  2. #52
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Тя работата няма да върви все така. В един ден и най - големите балъци раздаващи пари ще се сетят най - сетне, че не такъв е начина - не е такъв в България и кранчето ще се врътне. Ще започне обратния цикъл - връщане на пари. Вече бях свидетел на краварски скандал с кютеци и след това и проверки. Интересно е, че при сигнал действат веднага.
    Както се казва, може и да се самосезират.
    Тогава колега Агро, ще останат наистина тия, които са спазвали правилата и на тях мога шапка да им сваля и ще го направя, но дотогава, ще ме извиняват, но са потенциални м......ци, и нека не ни обвиняват в завистници.

  3. #53
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Уважаеми господин СУПЕР модератор, подразни ме факта, че коригирате мой мост #36, заличихте абзац със забележка "опит за клевета". Това не е клевета, това си е самата истина, на която съм жив свидетел, без да съм се възползвал от това. Да, дадено Ви е право да го правите(корекцията), но как установихте, че е опит за клевета или манипулация. Бях решил да престана със съжденията си по темата, но това Ваше действие ме провокира. Пак мога да повторя - това което написах си е живата далавера и моля не се правете, че не знаете за такава практика. Цензурата става май сериозна.
    Да се сипят недоказани твърдения по нечий адрес(особенно на голяма група от хора и фирми) си е жива клевета!!!
    За цензора може да ревеш, ако окастря темата или направо я пратя на "резервната скамейка", въпреки че и тогава няма да е цензура, а просто пресичане на словоблудството по адрес на колеги и други субекти свързани с бранша...

  4. #54
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Както казах и по - горе няма такова нещо като конфронтиране. Значи взимаме една хартийка и тя ни осигурява изкупуването на меда на по - висока цена?
    Точно това което пишеш "една хартийка" - си е конфронтирането, това че всячески се опитваш да омаловажиш нечии усилия, в много случай полагани повече от десетилетие!!!


    Все едно някой да вземе да търси сметка на Искрен защо аджеба защитава другата страна.
    Ааа, аз по-горе казах, че е ЗА БАЛАНС...

  5. #55
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Искрен Мутафов Виж публикацията
    или направо я пратя на "резервната скамейка"...
    С правото на администратор ли?

  6. #56
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.07.2011
    Мнения
    473
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Както казах и по - горе няма такова нещо като конфронтиране. Значи взимаме една хартийка и тя ни осигурява изкупуването на меда на по - висока цена? Така ли? Дали обаче си заслужаваме тази цена? Другите като нямат тези хартийки те трева ли пасат? Да, те трябва да си мълчат и да си дават меда за жълти стотинки. Така честно ли е към тях? Или всички да хукнем към ЛАКОМ...сори МАКОМ и да си набавим хартийките. Ами то като имаме всички тез хартийки защо тогава да се делим? А след като имаме тези хартийки меда ни наистина ли ни е БИО? Или вече си е БИО?

    За правата на модератора: Приемам го за "Нищо лично" иначе, ако се замисля май ми се търси сметка на начина на изказване и набеждаване за неспазване на правата. А това се наказва с БАН.
    В момента има две страни в спора и всяка е права за себе си, но толерантни ли са една към друга или има някакво прецакване? Това се търси. Всяка има право да даде мнението си по въпроса без да засяга съответната страна, а не да търси сметка на модератора. И той е пчелар и пълноправен участник във форума. Все едно някой да вземе да търси сметка на Искрен защо аджеба защитава другата страна.
    Г-н Дончев, по тази логика защо трябва да караме курсове за водачи на МПС, като можем да управляваме автомобил. Да пълни джобовете на инструкторите, та ние управляваме по добре от тези които имат свидетелства. Сетих се за поговорката за орела, рака и щуката. Е това е в българското пчеларство. Жалко за всички нас.

  7. #57
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Пламен Керчев Виж публикацията
    Г-н Дончев, по тази логика защо трябва да караме курсове за водачи на МПС, като можем да управляваме автомобил. Да пълни джобовете на инструкторите, та ние управляваме по добре от тези които имат свидетелства. Сетих се за поговорката за орела, рака и щуката. Е това е в българското пчеларство. Жалко за всички нас.
    Искаме да се обединим. Кога ще стане това? Ами никога. И аз ли съм виновен за това? Конфронтирам ги? Че едните прецакват другите? Значи да си набием главите в пясъка и да се правим, че всичко е розово. Сто пъти съм го казал, че така с даване пари на едни, а на други не, ще има конфронтации. Не ги създавам аз, а питам до кога ще се раздават пари в България ей така? Аз не съм сляп, не съм ПРОСТ, не съм и глупак да стоя и да го гледам това. Не го правя за себе си. На мен пари не ми трябват. И колкото да прикриваме, че срещу тези пари се прави нещо ще излезе, че не се прави нищо. В по голямата част от хората „усвоили” тези пари. В един момент може да повлекат и тези които наистина си вършат работата. А примера ти как да го коментирам? Има хора без книжки и дипломи, а се справят по - добре от такива със. Природни диаманти или изкусни фалшификати? Та обединение на кукуво лято. Иначе да го кажа в стил ала Мутафов. С поговорка. Кучетата си лаят, кервана си върви. Просто си казвам мнението по въпроса, а кой взел кой не, изобщо не ме интересува. А, че това не е изгодно на някой си е друг въпрос. Който е изряден няма за какво да се тревожи, че нещо ще загуби. Дори трябва поощряване.

  8. #58
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.07.2011
    Мнения
    473
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Искаме да се обединим. Кога ще стане това? Ами никога. И аз ли съм виновен за това? Конфронтирам ги? Че едните прецакват другите? Значи да си набием главите в пясъка и да се правим, че всичко е розово. Сто пъти съм го казал, че така с даване пари на едни, а на други не, ще има конфронтации. Не ги създавам аз, а питам до кога ще се раздават пари в България ей така? Аз не съм сляп, не съм ПРОСТ, не съм и глупак да стоя и да го гледам това. Не го правя за себе си. На мен пари не ми трябват. И колкото да прикриваме, че срещу тези пари се прави нещо ще излезе, че не се прави нищо. В по голямата част от хората „усвоили” тези пари. В един момент може да повлекат и тези които наистина си вършат работата. А примера ти как да го коментирам? Има хора без книжки и дипломи, а се справят по - добре от такива със. Природни диаманти или изкусни фалшификати? Та обединение на кукуво лято.
    Държавата дава едни пари на част от хората, говоря общо, изпълняват определени условия и ги вземат. Другата част, бих казал, тези които само критикуват, обвиняват, вечно са недоволни, обвиняват първата група хора. Защо, каква е тяхната вина. Виновни са за това, че са си направили труда да кандидатстват или, че другите не са кандидатствали.
    И последно, като те спре катаджията не те води на полигона да види как караш а ти иска книжката.
    Темата взе да поема в посока, която моето разбиране за ситуацията в сектора не възприема, да не кажа приемам за абсурдна. Затова спирам да пиша.
    Внимавайте само да не се удавите в басейна с омраза, който така усърдно пълните в момента.

  9. #59
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Просто си казвам мнението по въпроса, а кой взел кой не, изобщо не ме интересува....
    Не, ти не просто си казваш мнението, а всячески с десетки еднотипни постове се опитваш да го НАТРАПВАШ.
    Като си такъв голям радетел за справедливост - ами поведи хорото на един ефективен протест срещу много по-големите, важни и истински безобразия в държавата, а ние ще те последваме!!!

    ...а, не тука само да бълваш срещу клетите колеги които с неистови усилия се опитват да изпълняват хилядите изисквания на регламентите, а също и срещу сертифициращите организации, борещи се деситилетия наред да защитят интересите на бранша и високото качество на продукцията!!!

  10. #60
    Заслужил Автор
    Регистриран
    28.11.2013
    Мнения
    209
    Цитат Първоначално публикувано от Искрен Мутафов Виж публикацията

    ...а, не тука само да бълваш срещу клетите колеги които с неистови усилия се опитват да изпълняват хилядите изисквания на регламентите, а също и срещу сертифициращите организации, борещи се деситилетия наред да защитят интересите на бранша и високото качество на продукцията!!!

    Здравейте,

    Темата БИО пчеларство и БИО мед в България е доста обширна. Съгласно законодателството, Министерството трябва да поддържа база данни с имената и сертификатите на всички оператори в обхвата на контрол - можете да го видите на адрес:
    http://bioregister.mzh.government.bg/front/operators

    По някаква причина, доста от операторите не присъстват там (качването информацията е задължение на съответното контролиращо лице), но ако човек отдели малко време, може с очите си да се убеди как сертифициращите организации (и по-конкретно някои от тях, които държат огромния дял от сертификациите в пчеларството) се борят десетилетия наред да защитят интересите на бранша и високото качество на продукцията.

    Поздрави
    Този пост е редактиран от Искрен Мутафов; 13.09.2017 в 09:25. Причина: Злоупотреба с лични данни, и опит за уронване престижа на колеги

 

 
Страница 6 от 46 ПърваПърва ... 4567816 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •