Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 38 от 46 ПърваПърва ... 283637383940 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 371 до 380 от общо 457
  1. #371
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от Алексиев Виж публикацията
    Колеги, тези констатации, собствен жизнен опит ли са?
    http://www.novjivot.info/2014/12/03/...s-pchelarstvo/

  2. #372
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.08.2018
    Мнения
    208
    Еее, на тебе предварително се предавам, за всичко

  3. #373
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.05.2014
    Мнения
    984
    Пчеларски район
    русе
    При нас, в Русенско, всеки втори-трети джандарин е пчеларин...жената имаше вземане-даване с един квартален, имал 150 кошера във Вятовско, имам приятели гранични-джандари, имали и те колеги пчелари.....може и да са био-джандари!!

  4. #374
    Заслужил Автор
    Регистриран
    16.02.2018
    Мнения
    236
    Изчетох почти всички теми които ме интересуваха във форума и стигнах до заключението,че тук са останали форумци с които не е трябвало дори да кореспондирам(няколко изключения има).
    Къде трябва да пиша,че желая да бъда отписан от форума?
    Ще влизам в него като гост понякога да за посмея на някои от бисерите ви.

  5. #375
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,026
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от вдраев Виж публикацията
    Изчетох почти всички теми които ме интересуваха във форума и стигнах до заключението,че тук са останали форумци с които не е трябвало дори да кореспондирам(няколко изключения има).
    Къде трябва да пиша,че желая да бъда отписан от форума?
    Ще влизам в него като гост понякога да за посмея на някои от бисерите ви.
    Вече го написа, но за разлика от теб тук в екипа/ в случая аз/ не се палим чак толкова и не виждам защо да те отписвам. Това е твоя воля дали ще пишеш или не. Сега да обясня. Мислиш си, че някой се е нахвърлил върху теб. Не е така. Нахвърлиха се на начина на работа, на системата. Дали личността е Иван, Драган, Петкан е все едно. Затуй, че никой не упреква теб. Упреква се системата. Дори ти каза, че съм искал да ти се случи лошо, че съм ти мислил лошото. Не, казам, че е възможен такъв сценарий. Какво правим тогава? Ти си мислиш, че си хванал вече късмета, затворил си го в един чувал и той ще ти робува вечно. Е, не. Тогава ще се върнеш на думите ми и ще видиш нещата от друг ъгъл. Както и да е. Никой няма да те отписва. Чувствай се пълноправен член на форума. Можеш да ни се надсмиваш колкото искаш, но виждайки нещата от друг ъгъл и ние сме ти се усмихвали. И последното което ще кажа. Не мога да приема, че в мед, в който има отрова/ кумафос, амитраз/ е БИО и оттам нататък да има субсидиране. Колкото и на теб да ти се струва реално. Нямам нищо лично към теб. Аз меда си го продавам и знам, че в него няма нищо.

  6. #376
    Заслужил Автор
    Регистриран
    16.02.2018
    Мнения
    236
    Цитат Първоначално публикувано от kando Виж публикацията
    И още един допълнителен.
    На мен на два пъти се опитаха да ми изиграят подобни номера - звънят ми:
    - господине в меда ви антибиотици
    - не, не, няма, в грешка сте нещо
    - господине ние не можем да оспорим резултатите от лабораторните анализи, но това не означава, че се отказваме да ви вземем меда ...
    (тука ги прекъсвам)
    - мисля, че не ме чухте добре, нека повторя: в моя мед няма антибиотици и вероятно имате някаква грешка в процедурата.
    - господине разбирам ви, но не е в моята компетенция да коментирам въпроса, ако желаете можем да ви вземем меда, но на малко по- ниска цена.
    - не, нищо не разбирате най- добре да разговарям със шефа ви.

    След около час шефчето ми звъни:
    - те антибиотиците са в нормите, така че не се притеснявай, ще ти вземем меда, както сме се разбрали първоначално.
    - а бе човек ти български разбираш ли, като ти казвам, че нямам никакви антибиотици в меда или трябва да превеждам, че няма да получиш от мен никакъв мед, независимо от цената, докато в меда ми има антибиотици, пък били и те в някакви си допустими норми, така че ти си решавай, не аз, щото аз съм решил: ако имаш интерес да ми купиш меда, можеш да го купиш само и единствено при условието, че е без абсолютно никакви антибиотици и тази ми позиция не подлежи на преразглеждане.

    След още един час (някой от персонала):
    - извиняваме се господине, станала е грешка в меда ви няма антибиотици, ако желаете утре .....
    И нататък е ясно.

    Не трябва да се подвеждате на такива тарикатлъци - е естествено, ако работата ви е чиста. :Д Ще му продам аз мед с антибиотици разбираш ли, макар и на вече договорената цена, а после? - айде тръгна мълвата, колегата крие, че използва антибиотици. Е няма да стане, сори. Аз си скъсвам задника от бачкане братче да спазвам хиляда и едно условия, къде са тръгнали номерца с антибиотици да ми въртят? Най- напред, ако реша да не играя на чисто, няма да се занимавам с пчели.

    п.п. инак да призная от тази тема разбрах, защо понякога така ненадейно, неочаквано и припряно ми цъфват разни изкупвачи, и голям зор да ми вземат меда, та снасят с 50% над обичайната цена - що мед от моя е заминал за био ........ ма инак имало било в меда ми антибиотици: има бе, има, нефтени залежи даже има, само да цоцате вашта семка.
    Когато изпаднеш в ей такава ситуация покани ме да разговаряме ама по телефона не тук.Писах защо се получи така,ама вие и това не сте разбрали-искат големите производители на мед да им клекнем и ще го постигнат навярно.Мислиш ли,че правят проби на пчелар с 10-15тенекии?Ами тя пробата само е 200евро.Има толкова много за писане,но няма смисъл,това са го разбрали доста пчелари и вече ги няма тук.Тук ти си царя с още няколко други випове и давате присъди без да се замислите от де са тия факти,как са взети и куп други неща.Моите уточнения ги пропускате(снимах си дори фактурата)и вярвате на изкупвачите.Защо ли?
    Г-н Дончев,ако от Вас зависи моето заличаване от форума,то официално Ви заявявам,че искам това.

  7. #377
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,026
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от вдраев Виж публикацията
    Когато изпаднеш в ей такава ситуация покани ме да разговаряме ама по телефона не тук.Писах защо се получи така,ама вие и това не сте разбрали-искат големите производители на мед да им клекнем и ще го постигнат навярно.Мислиш ли,че правят проби на пчелар с 10-15тенекии?Ами тя пробата само е 200евро.Има толкова много за писане,но няма смисъл,това са го разбрали доста пчелари и вече ги няма тук.Тук ти си царя с още няколко други випове и давате присъди без да се замислите от де са тия факти,как са взети и куп други неща.Моите уточнения ги пропускате(снимах си дори фактурата)и вярвате на изкупвачите.Защо ли?
    Г-н Дончев,ако от Вас зависи моето заличаване от форума,то официално Ви заявявам,че искам това.
    В случая от мен зависи, но не виждам защо да го правя. Пиши, какво ти пречи? Едни изразяват една гледна точка, други друга. Така ще стигнем да същината на въпроса. Ако смяташ, че това което е вярно, то давай да ги разкрием тогава тези манипулации. Така като ти залича акаунта ще остане само едната страна и както казваш ще бъдем постоянно манипулирани. Давай силни аргументи, и ако са верни ще имаш подкрепа. Вярвай ми и няма да е повърхностна. Сърдиш се на Апитрейд, но те излизат и отговарят, а какъв е отговора, вие си преценете. Не започват с „ г- н Дончев, затрийте ни акаунта, че Драев не ни вярва” или нещо от сорта. Та чакам аргументи, а не рев/ плач. Хванал си се на хорото, играй го докрай. Евала, че имаш силите за да се противопоставиш, което другите и не направиха. Затова и няма да залича акаунта ти. Категорично.

  8. #378
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    Цитат Първоначално публикувано от вдраев Виж публикацията
    ..Писах защо се получи така,ама вие и това не сте разбрали..
    Вярно е - аз не те разбрах защо се е получило така. Преди да ти вземат меда вземат проби, ако пробите не са наред, няма да ти вземат меда => пробите са били ок, меда натоварен, след време се оказва, че меда не е ок. Не разбирам как се е стигнало до тук, но на мен да ми се случи същия сценарий, могат само да ми пръднат на оная работа - след като са ми взели меда, те могат да си говорят каквото си искат, но факта е, че резултата от пробите е наред: от тук насетне какво има да ме занимават, какво има да се обяснявам? Каквото и да са объркали със взетите проби, и със сетне изкупения мед - ми те са си го объркали, да не съм аз, че да ми леят крокодилски сълзи?

    Да го кажа по друг начин, че все ще има колеги, които не знаят - не е проблем на пчеларя, че износителя не си е направил труда да провери новите норми в ЕС, които са влезли от тази година. Тази подробност естествено Апитрейд ще я премълчат, но така или инак причината в случая не са пчеларите - баш шуробадженаците са направили гафа и вината си е изцяло тяхна. Прочее - тяхна е и вината производители със 500- 700, че и повече кошера да свият до 200-250 семейства, при тези цени на практика няма как да спазваш технологичните изисквания и да излезеш на печалба със 700 семейства, защото разликата в разходите спрямо 200 не е три пъти, а десет пъти. Така, че големите производители са клекнали отдавна - колкото по- голям производител си, толкова повече трябва да нарушаваш правилната практика: големия производител няма друг избор освен да тъпче с инверт, да ползва антибиотици и какви ли не химиии за борба с акара .... или да свие производството, както направиха много колеги, с които се познавам.
    "Най-мързеливата система е най-печеливша." - Димитър Павлов

  9. #379
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от kando Виж публикацията
    Прочее - тяхна е и вината производители със 500- 700, че и повече кошера да свият до 200-250 семейства, при тези цени на практика няма как да спазваш технологичните изисквания и да излезеш на печалба със 700 семейства, защото разликата в разходите спрямо 200 не е три пъти, а десет пъти. Така, че големите производители са клекнали отдавна - колкото по- голям производител си, толкова повече трябва да нарушаваш правилната практика: големия производител няма друг избор освен да тъпче с инверт, да ползва антибиотици и какви ли не химиии за борба с акара .... или да свие производството, както направиха много колеги, с които се познавам.

    Баси теорията, горките едри пчелари. Бахти сиромасите, че не можели да изкарат без инверт и без да нарушават правилата.

    Не да свие производство ами да си продава кошерите.

  10. #380
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от kando Виж публикацията
    ...при тези цени на практика няма как да спазваш технологичните изисквания и да излезеш на печалба със 700 семейства, защото разликата в разходите спрямо 200 не е три пъти, а десет пъти...
    Логично е. Някак си мога да си представя да се справям с 200 кошера, ако това ми е единствената работа /като при това е много работа/. Но с три пъти повече кошери става само с наемна работна ръка, която не се знае колко е съзнателна - чупи техника, претупва работата и т.н. И ефектът от мащаба бързо се нулира и отива в червеното. Това Матеев май го разбра със закъснение. Единственият начин е да се измисли някаква рационализация, спестяваща много труд - сиропи, лекарства. Аз работя по въпроса с електронизацията, но никак не съм сигурен, че ще излезе нещо. То ще излезе, но може да се окажат единствено натрупани експериментални данни, въз основа на които някой да си направи научната разработка.
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

 

 
Страница 38 от 46 ПърваПърва ... 283637383940 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •