Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 36 от 46 ПърваПърва ... 263435363738 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 351 до 360 от общо 457
  1. #351
    VIP Автор
    Регистриран
    01.04.2014
    Мнения
    2,740
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Как пък никой не сети за лактобацилус булгарикус.
    Сещаме се, ама мислех за по-нови работи, д-р Стаменов е отпреди девети. А преди девети тъкмо сме почнали да дърпаме напред, въпреки първата национална катастрофа. Народ без идеали и морал /като сега/ не би могъл да стигне Люлебургас и Чаталджа. Сега, ако се наложат глад и лишения в името на национален идеал, няма да го бъде. За 25 лв увеличение на данък върху стари автомобили в името на по-чист въздух за всички се вдигна такъв вой, какво ли ще е, ако трябва да се лишим от храна веднъж дневно, за да има за армия на границата?
    На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор
    "Погледнато формално, всичко е нормално, погледнато нормално, всичко е формално" - Радой Ралин

  2. #352
    Потребител
    Регистриран
    08.04.2012
    Мнения
    70
    Пчеларски район
    Елхово
    Бряаа, ма то и пари дават, само задето си пчелар ли, бре???
    Я давайте акъл как да ги взема!
    Помня, че дядо ми вземаше захар щом дадеше меда на Държавата (аванта).
    Баща ми с нея вареше ракия...
    АМА... Социализъма свършииии....
    Няча да описвам икономическата страна за "нашего брата" през следващите години, щото зная, че всеки пчелар със стаж над 15 лазарника помни и цени, и ядове.
    Иииии, ето ти биопроцедура.....
    БИО-то си и БИО, приятели! "Факт"! Това, че го няма в БГ е въпрос на виждане, договорки от страна на някои колеги, находчивост, измекярство, шуро-баджанащина и други...
    Но в пълния смисъл си е една проста алчност.
    Този път ще бъда тактичен и няма да посочвам имена, но мисля, че е ясно...
    Относно картелите: Такива няма в БГ!!! Тва, Апи, Мапи, гърци, турци, австрийци... Сите са си доблестни бизнесненЕ, ма видиш ли - интересите на бизнеса и производителя винаги са в конфронтация...

  3. #353
    Потребител
    Регистриран
    08.04.2012
    Мнения
    70
    Пчеларски район
    Елхово
    Цитат Първоначално публикувано от agro Виж публикацията
    Сещаме се, ама мислех за по-нови работи, д-р Стаменов е отпреди девети. А преди девети тъкмо сме почнали да дърпаме напред, въпреки първата национална катастрофа. Народ без идеали и морал /като сега/ не би могъл да стигне Люлебургас и Чаталджа. Сега, ако се наложат глад и лишения в името на национален идеал, няма да го бъде. За 25 лв увеличение на данък върху стари автомобили в името на по-чист въздух за всички се вдигна такъв вой, какво ли ще е, ако трябва да се лишим от храна веднъж дневно, за да има за армия на границата?
    45 години умирахме под ножа на БКП,ДС, СССР и други....
    Как се развихме през следващите 29 години?
    Подчертавам, че поста ми не е политически, а точно икономически - ти като явен капацитет, можеш да отговориш...

  4. #354
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.08.2018
    Мнения
    208
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Колегата се докачил и ти си от обидчивите, но не мога да не взема отношение. И аз съм черноглед и песимист, но ти избиваш на слепота. Я си отвори очите и се огледай. В Бургас например всичко построено през последните години е с 80% еврофинансиране. Така е из цялата страна. Виж колегите колко пари са отнесли за 10-12. И още , и още......
    Що ли се губя, то когато човек не иска да види нещо и ....да го ..... пак......
    пп. А дано разбереш многоточието, много чест твой похват на писане.


    http://www.minfin.bg/bg/883 ---Пак можеш да твориш .........
    Да беше жив дядо Йоцо, щеше да слуша и да се радва. За съжаление аз гледам и не виждам ни асфалтирани улици ни щастливи земеделци или пчелари. А разправят, че имало милионери и асфалтаджии и пчелари и земеделци и то се от европарите. Не се сърдим на никой, никой не е виновен, то и да има, не смеем да се обадим щото...

  5. #355
    Цитат Първоначално публикувано от Илиев Виж публикацията
    Горчивата истина е, че ние, българите, не можем да извадим на международния/световния пазар никаква качествена стока, бранд/марка, и всичко опорочаваме, и не само се оакваме, ами се омазваме до ушите в конкретния случай в биоговна - някой да посочи/каже някакъв качествен продукт произведен от нас, българите, който да се е наложил като марка в света?...ние, пчеларите, сме само една малка извадка от целият ни народ, от който нищо не става, както е видно за съжаление!!!!!!!!!!!
    За меда е много лесно да си отговорим защо се стигна до тук. Години наред всякакви бъркочи и чорби се представяха като Български мед и каквито и позиции да сме имали вече сме ги загубили тотално. Веднъж загубил доверието на клиента много е трудно пак да го върнеш, така е и с международния пазар. За това положение не е виновен обикновения пчелар, той сам не може да се добере до големите пазари. Мисля че сам може да си отговориш кой е виновен. При сегашната наредба за да изнесеш трябва да минеш през фабрика да ти го хомогенизира и обработи. А вероятността да ти върнат някаква чорба различна от мед е много голяма. Крушката си има опашка и обикновено опашката виновна за това което се случва....иначе казано обикновения земеделец ( пчелар ) носи най малка вина за случващото се, а между другото то продължава да се случва.
    Si sapis, sis apis. (Ако си умен, бъди трудолюбив като пчела.) Луций Аней Сенека

  6. #356
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.07.2011
    Мнения
    675
    Всяка марка (бранд), която се е наложила на пазара е атакувана от фалшификати. Така е и с уискито, цигарите, парфюми и други. Обикновено всеки производител на бранда се опитва да си защити качеството и реномето. При нас парадокса е че фалшификатите или ментетата се правят от тези които трябва да защитават бранда. Западния клиент приема търговеца (преработвателя) за производител, което е грешка, защото шмекериите се правят от тях. Реално погледната всеки пчелар които се опита да пробута некачествен мед е отсвирван (тоест пчелен мед под стандарта при преработвателя не влиза, ама се оказва че излиза такъв).

  7. #357
    Заслужил Автор
    Регистриран
    16.02.2018
    Мнения
    236
    Цитат Първоначално публикувано от ianev Виж публикацията
    За меда е много лесно да си отговорим защо се стигна до тук. Години наред всякакви бъркочи и чорби се представяха като Български мед и каквито и позиции да сме имали вече сме ги загубили тотално. Веднъж загубил доверието на клиента много е трудно пак да го върнеш, така е и с международния пазар. За това положение не е виновен обикновения пчелар, той сам не може да се добере до големите пазари. Мисля че сам може да си отговориш кой е виновен. При сегашната наредба за да изнесеш трябва да минеш през фабрика да ти го хомогенизира и обработи. А вероятността да ти върнат някаква чорба различна от мед е много голяма. Крушката си има опашка и обикновено опашката виновна за това което се случва....иначе казано обикновения земеделец ( пчелар ) носи най малка вина за случващото се, а между другото то продължава да се случва.
    Вижте се докъде сте стигнали-страх ви е да назовете виновника защо си губим позициите в чужбина.Те обаче така ни обработиха,че се караме яко.Аз затова им се кефя,щот са майстори на манипулацията.Идват,вземат ти проба(която е многооо спорна дали е твоя),ако партидата им била добре вземат меда.Да ама той бил некачествен.Ами като е некачествен що го взимат?После какво следва?Кой виновен?-пчеларя.Това как се нарича?Маналата година зимата бе,бяха писали по вестниците как Апитрейд натровили някакво дете с мед.Накрая излезе,че пак ние сме виновни.
    Нека тия от Разград да се позаинтересуват колко изосуит са купили преработвателните фабрики от Царемила.Може би с него си хранят пчелите?
    Вижте на какво им прилича меда в търговската мрежа,то да те е срам,че си пчелар.Правят ли им проверки на тях?

  8. #358
    Автор
    Регистриран
    17.10.2012
    Мнения
    136
    Пчеларски район
    Троян
    Относно качеството на меда:
    Всеки пчелар при вземането на пробите трябва да изиска контролна проба да остане при него.При негативен резултат от страна на купувача,например антибиотик или препарат за третиране срещу вароа,контролната проба се предава за анализ само на проблемният показател.Нужно е да се избере акредитирана лаборатория с реноме,за да има тежест анализа.
    След резултата ако пробата е в нормите ,според мен КУПУВАЧА е длъжен да плати разноските и да се извини.(тази година един колега имаше такъв случай,но купувача млъкна и все едно нямаше проблем,а според неговият анализ имаше тетрациклин с 200 пъти над допустимото...).
    Майки има - сандъци няма. Сандъци има - пчели няма. Пчели има - рамки няма, рамки има - пило няма, пило има - място няма, място има - средства няма, средства има - време няма.... Егати занаята
    Solaris60

  9. #359
    Заслужил Автор
    Регистриран
    16.02.2018
    Мнения
    236
    Цитат Първоначално публикувано от piper Виж публикацията
    Относно качеството на меда:
    Всеки пчелар при вземането на пробите трябва да изиска контролна проба да остане при него.При негативен резултат от страна на купувача,например антибиотик или препарат за третиране срещу вароа,контролната проба се предава за анализ само на проблемният показател.Нужно е да се избере акредитирана лаборатория с реноме,за да има тежест анализа.
    След резултата ако пробата е в нормите ,според мен КУПУВАЧА е длъжен да плати разноските и да се извини.(тази година един колега имаше такъв случай,но купувача млъкна и все едно нямаше проблем,а според неговият анализ имаше тетрациклин с 200 пъти над допустимото...).
    За взимането на проби има процедура,но никой не я спазва.
    Те сега си имат лаборатория,ама иди докажи,че те са с нея.
    На мен ми взеха мед био ама той бил пак заразен дори Дончев ще е доволен,ако преработвателите ми обърнат гръб.Грешка-цитирам него,но бая са тия дето искат да ме видят сломен и омерзен(оакан)както писа един вип автор.

  10. #360
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от piper Виж публикацията
    Относно качеството на меда:
    Всеки пчелар при вземането на пробите трябва да изиска контролна проба да остане при него.При негативен резултат от страна на купувача,например антибиотик или препарат за третиране срещу вароа,контролната проба се предава за анализ само на проблемният показател.Нужно е да се избере акредитирана лаборатория с реноме,за да има тежест анализа.
    След резултата ако пробата е в нормите ,според мен КУПУВАЧА е длъжен да плати разноските и да се извини.(тази година един колега имаше такъв случай,но купувача млъкна и все едно нямаше проблем,а според неговият анализ имаше тетрациклин с 200 пъти над допустимото...).
    Само това е начина! Описах го това преди две или повече години в друга тема тук. Както и за ролята на предварителния договор.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

 

 
Страница 36 от 46 ПърваПърва ... 263435363738 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 4 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 4 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •