Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 37 от 46 ПърваПърва ... 273536373839 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 361 до 370 от общо 457
  1. #361
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    Цитат Първоначално публикувано от tsc1 Виж публикацията
    Само това е начина!
    И още един допълнителен.
    На мен на два пъти се опитаха да ми изиграят подобни номера - звънят ми:
    - господине в меда ви антибиотици
    - не, не, няма, в грешка сте нещо
    - господине ние не можем да оспорим резултатите от лабораторните анализи, но това не означава, че се отказваме да ви вземем меда ...
    (тука ги прекъсвам)
    - мисля, че не ме чухте добре, нека повторя: в моя мед няма антибиотици и вероятно имате някаква грешка в процедурата.
    - господине разбирам ви, но не е в моята компетенция да коментирам въпроса, ако желаете можем да ви вземем меда, но на малко по- ниска цена.
    - не, нищо не разбирате най- добре да разговарям със шефа ви.

    След около час шефчето ми звъни:
    - те антибиотиците са в нормите, така че не се притеснявай, ще ти вземем меда, както сме се разбрали първоначално.
    - а бе човек ти български разбираш ли, като ти казвам, че нямам никакви антибиотици в меда или трябва да превеждам, че няма да получиш от мен никакъв мед, независимо от цената, докато в меда ми има антибиотици, пък били и те в някакви си допустими норми, така че ти си решавай, не аз, щото аз съм решил: ако имаш интерес да ми купиш меда, можеш да го купиш само и единствено при условието, че е без абсолютно никакви антибиотици и тази ми позиция не подлежи на преразглеждане.

    След още един час (някой от персонала):
    - извиняваме се господине, станала е грешка в меда ви няма антибиотици, ако желаете утре .....
    И нататък е ясно.

    Не трябва да се подвеждате на такива тарикатлъци - е естествено, ако работата ви е чиста. :Д Ще му продам аз мед с антибиотици разбираш ли, макар и на вече договорената цена, а после? - айде тръгна мълвата, колегата крие, че използва антибиотици. Е няма да стане, сори. Аз си скъсвам задника от бачкане братче да спазвам хиляда и едно условия, къде са тръгнали номерца с антибиотици да ми въртят? Най- напред, ако реша да не играя на чисто, няма да се занимавам с пчели.

    п.п. инак да призная от тази тема разбрах, защо понякога така ненадейно, неочаквано и припряно ми цъфват разни изкупвачи, и голям зор да ми вземат меда, та снасят с 50% над обичайната цена - що мед от моя е заминал за био ........ ма инак имало било в меда ми антибиотици: има бе, има, нефтени залежи даже има, само да цоцате вашта семка.
    "Най-мързеливата система е най-печеливша." - Димитър Павлов

  2. #362
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Я се събудете, че някой може да падне от леглото. Много ги разбирате ама на сън. Преди да текнат програмите, меда се купуваше без проби-до към 2006-2007г. Защо се почна с пробите : първо беше, защото куцо , кьораво и сакато стана пчелар и почнаха да бъркат сиропи, които даже не прекарваха през кошерите. второ , каза се НЕ на антибиотиците, но народа продължи да си ги ползва. трето- каза се, че в меда се открива изкуствена инвертаза, но повечето имат казани по 500л. и т.н. Виновни са всички тарикати и мошеници на всички нива.

    Знам, че вие не сте такива. Нали присъстващите правят изключение.

  3. #363
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.03.2011
    Мнения
    889
    Да бе - то преди 2006- 2007г. въобще не е имало тарикати, ма никак даже, а от църквата издирваха пчелари да ги канонизират за светци.
    Я си помисли пак кога и как се почна с пробите? Тройната коалиция въведе закона за преработвалите, година по- късно медиите гръмнаха, че българския мед е отровен - след още години се разбра, че не е ставало дума за българския мед, а за украински и китайски боклуци прекарани от същите тези преработвали изнасящи меда към европейския пазар, която практика продължава и сега. Когато стартираха програмите, положението вече бе заварено и се работеше с проби.

    Когато пазара не е отворен, а монополизиран и узурпиран от картели, производителя няма как да е виновен, защото нищо не зависи от него - всички пчелари свръхчист био еко голямата работа мед да произвеждат, преработвалите пак ще продължават да си въртят измамите. Аз му продавам чист мед, онз тръгнал да ме убеждава, че имало антибиотици - и после разбираш ли, пчеларите били виновни ......
    "Най-мързеливата система е най-печеливша." - Димитър Павлов

  4. #364
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от kando Виж публикацията
    ......

    Винаги е имало мошеници , след Сапарт станаха на рояци. Писал съм по всички нива (етажи ), не се чувствайте засегнати или гузни.

  5. #365
    VIP Автор
    Регистриран
    17.04.2013
    Мнения
    3,589
    Пчеларски район
    Сусурлево, Шопландия
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Винаги е имало мошеници , след Сапарт станаха на рояци. Писал съм по всички нива (етажи ), не се чувствайте засегнати или гузни.
    Лошото е, че когато маймуните станат много на клона, той се чупи.
    Когато мирогледа на един човек се свие толкова, че се превърне в точка, той казва:
    "Това е моята гледна точка"

  6. #366
    Заслужил Автор
    Регистриран
    02.09.2016
    Мнения
    361
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Винаги е имало мошеници , след Сапарт станаха на рояци. Писал съм по всички нива (етажи ), не се чувствайте засегнати или гузни.
    Хубу-у си беше по бай Тошево време, когато държавата държеше юздите и имаше контрол. Сега е по-лошо от преди втората световна. Хак му на капитализъма! Ама то на хората им иде отвътре, щот хората правят капитализъма, не мравките или пък вълците, при тях си има ред и дисциплина, а си щукнал настрани, а са те вкарали в ред.

    Ама пък много искам да се върнат нещата отпреди втората световна, когато нямаше химизация на селското стопанство в България.

  7. #367
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от smsi-h Виж публикацията
    Хубу-у си беше по бай Тошево време, когато държавата държеше юздите и имаше контрол. Сега е по-лошо от преди втората световна. Хак му на капитализъма! Ама то на хората им иде отвътре, щот хората правят капитализъма, не мравките или пък вълците, при тях си има ред и дисциплина, а си щукнал настрани, а са те вкарали в ред.

    Ама пък много искам да се върнат нещата отпреди втората световна, когато нямаше химизация на селското стопанство в България.
    Все си мисля, че една хибридна система ще пооправи нещата. Всички тия стоки да ги има, че то какво беше при бай Тошо? И дисциплината на бай Тошо, че то какво е сега?

  8. #368
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2014
    Мнения
    5,703
    Пчеларски район
    Бургас
    Цитат Първоначално публикувано от smsi-h Виж публикацията
    Хубу-у си беше по бай Тошево време, когато държавата държеше юздите и имаше контрол....
    Имаше контрол, но на границата , да не вземе да избяга щастливия народ. За пчеларите беше хубуу, щот им купуваха захарния мед и го изнасяха за империалистическа валута. Омразните дойлери бяха кът тогава. То и пчеларите бяха кът , тук-там някой пенсиониран подполковник.

  9. #369
    Наблюдател
    Регистриран
    29.09.2018
    Мнения
    36
    Пчеларски район
    Пловдив
    Цитат Първоначално публикувано от ch.atanasov Виж публикацията
    Имаше контрол, но на границата , да не вземе да избяга щастливия народ. За пчеларите беше хубуу, щот им купуваха захарния мед и го изнасяха за империалистическа валута. Омразните дойлери бяха кът тогава. То и пчеларите бяха кът , тук-там някой пенсиониран подполковник.
    Те до майор работеха,ПП-тата се водеха баровци.

  10. #370
    Заслужил Автор
    Регистриран
    26.08.2018
    Мнения
    208
    Колеги, тези констатации, собствен жизнен опит ли са?

 

 
Страница 37 от 46 ПърваПърва ... 273536373839 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •