Цитат Първоначално публикувано от Калеко Алеко Виж публикацията
Е това вече ми дойде в повече...
Истинският проблем би настъпил, ако гръмне скандал сред индустрията и потребителите. Според нас, това би довело до рязко спиране на търсенето на български мед въобще. Като износител контантуваме с много от представителите на индустрията в Европа и през последната година и половина получаваме все повече и повече конкретни сигнали, че този момент е много близо.
Не съм производител,не съм Земеделец,но ми дойде до гуша да слушам,как се позовавате на всякакви "Европейски клаузи". На времето моя дядо запасваше кемера/дано знаете какво е това/слагаше известно количество финикийски средства и търгуваше където имаше "изгода"/израза е негов/. Какво бихте казали,ако от утре НИКОЙ ,ама никой не си предаде меда на Вас или ваши колеги,как бихте обяснили на вашите Европейски контрагенти,че нямате възможност да изпълните Вашите ангажименти?? Моля за адекватен отговор.
С уважение:
Калеко
Ако опасенята ни се сбъднат и това се случи, ситуацията няма да е описаната от Вас, а по-скоро пчеларите ще искат да го продават, а ние няма да искаме да го купуваме, защото няма да има на кого да го продаваме.

Но да отговоря на въпроса Ви по-директно - ако от утре никой не си продаде меда на нас или наши колеги, ще започнем и ние да набавяме мед от другаде - Европа е един от най-големите пазари за този продукт в света, а България е част от икономическия съюз и имаме по-ниски производствени разходи (все още) от тези в Германия например. Ако и в това спре да има "изгода", както е казвал дядо Ви, ще сменим продукта / индустрията / бизнеса.

Поздрави