Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 4 от 46 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 31 до 40 от общо 457
  1. #31
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Пламен Керчев Виж публикацията
    Имам чувството, че някои иска да конфронтира една група пчелари с друга и май темата тръгна точно в тази посока. Хора осъзнайте се. Стига с това разделение. Не започнеш ли да гледаме в една посока нищо добро не ни чака. След време както е тръгнало и бранша и форума ще опустеят.
    Никой, никого не конфронтира. Хората се дразнят, че за едно и също едните получават по малко. И както каза Калин за едните благинки, но тези благинки ги дават за да е наистина продукцията по - добра, а не същата, че и по - фалшива. Това не е гледане в канчето. Така им се иска на някои - да не им се гледа в канчето, но ако е по правилата. Да. То в България всичко е по правилата, защото няма правила.

  2. #32
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.07.2011
    Мнения
    473
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Никой, никого не конфронтира. Хората се дразнят, че за едно и също едните получават по малко. И както каза Калин за едните благинки, но тези благинки ги дават за да е наистина продукцията по - добра, а не същата, че и по - фалшива. Това не е гледане в канчето. Така им се иска на някои - да не им се гледа в канчето, но ако е по правилата. Да. То в България всичко е по правилата, защото няма правила.
    За какво се дразнят,че цената на конвенционалният мед е ниска, а сертифицираната продукция е с 2-3 лева нагоре. И каква вина имат за това биопчеларите. Дават се субсидии и една група пчелари се възползват от това. Каква вина имат. Или тезата ние като не вземаме и вие няма да вземате. Кажете ми каква вина имат биопчеларите.

  3. #33
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от Пламен Керчев Виж публикацията
    За какво се дразнят,че цената на конвенционалният мед е ниска, а сертифицираната продукция е с 2-3 лева нагоре. И каква вина имат за това биопчеларите. Дават се субсидии и една група пчелари се възползват от това. Каква вина имат. Или тезата ние като не вземаме и вие няма да вземате. Кажете ми каква вина имат биопчеларите.
    Няма смисъл да споменавам приказката за баницата. Или пък невинен до казване на противното
    Ето един казус: съседни пчелина, единия сертифициран био, другия обаче не отговаря на условията, що касае периметъра. Ха сега де, кой е виновния и кой невинния? Това е един от малкото примери. И замлъквам вече, че да не изнервям сектора

  4. #34
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.07.2011
    Мнения
    473
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Няма смисъл да споменавам приказката за баницата. Или пък невинен до казване на противното
    Ето един казус: съседни пчелина, единия сертифициран био, другия обаче не отговаря на условията, що касае периметъра. Ха сега де, кой е виновния и кой невинния? Това е един от малкото примери. И замлъквам вече, че да не изнервям сектора
    Това че не отговаря на условията е много общо казано. Проблема дали е в самия пчелин или извън него.

  5. #35
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Така ми прозвуча твоя пост, видиш ли всичко плюем, все в канчето на другия гледаме. Говоря в първо лице множествено число, защото се припознавам в хората, дето нямали друга работа, а се у форума седели....

    Назад, няма да се връщам в постингите ти, но последващите са точно в този стил - гледаш "оттатък мрежата", не, това не е плюене, даже незнам как да го определя, но ако духа насрещен вятър може да се "удавиш"...


    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Няма смисъл да споменавам приказката за баницата. Или пък невинен до казване на противното
    Ето един казус: съседни пчелина, единия сертифициран био, другия обаче не отговаря на условията, що касае периметъра. Ха сега де, кой е виновния и кой невинния? Това е един от малкото примери. И замлъквам вече, че да не изнервям сектора

    "Специалист" в каква област си(ако смея да попитам - може би одит, или контрол)?!? - та, така смело се опитваш да се намесиш в избратана и прилагана от даденота био сертифицираща фирма политика!!!
    Биологичното производство, в пчеларството е изпълнение на низ от множество и различни мерки от страна на биологичните оператори - като се започне от използването на инвентара(дървени кошери боядисани с подходящи бои), пчелни рамки(основи) от биологичен пчелен восък, използваните ветеринарно-медицински препарати за борба с вароатозата са много по-малко и много по-скъпи(за ефективността няма да говорим, но и тя и изключително важна, понеже се налагат допълнителни третирания, които са свързани с допълнителни разходи на средства и време), специални помещения с миещи се под, стени и тавани, с течаща вода, инвентара за добиването на пчелният мед - хром никел, използваните храни и хранителни добавки - собственн мед или биологична захар, има си с ецифични изисквания по отношение на търтеите(търтиевото пило), пчелните майки, и още и още...
    ...а, да не забравяме, и че влизането на даден оператор под контрола на био сертифициращият орган(фирма) е свързано с разходи, заплащане на такси, такси, срещу които някой много скачаха пък първи после ревнаха, че техният мед бил по-евтин, ами по-евтин ще е, все пак не е произведен под контрол - независимо какви са му качествата, дори и пловдивската фирма там в нейните си теми ви го казаха - щом меда е без сертификат, то той е конвенционален и го купуват на цената на конвенционалният.
    Биологичният пчелен мед е биологичен не само при наличие на сертификация на оператора, но и при наличие на анализ в който да няма пестициди като комафос, глифозад и сигурно много, много други, както и захари и други, но това са неща, които си ги определя и зависят предимно от фирмите изкупуващи пчелният мед.
    Тука какво сте се запънали няколко човека като "магаре на мост" - РАЙОНА, та РАЙОНА, МРЕЖАТА ДО МРЕЖА, та МРЕЖА ДО МРЕЖА....

  6. #36
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от Пламен Керчев Виж публикацията
    Имам чувството, че някои иска да конфронтира една група пчелари с друга и май темата тръгна точно в тази посока. Хора осъзнайте се. Стига с това разделение...
    То, не е само твое чувство, ами си е и реалност!!!

    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Никой, никого не конфронтира....
    Дори и да не е съзнателно или осъзнато, то е факт че се случва...

  7. #37
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от Искрен Мутафов Виж публикацията
    Назад, няма да се връщам в постингите ти, но последващите са точно в този стил - гледаш "оттатък мрежата", не, това не е плюене, даже незнам как да го определя, но ако духа насрещен вятър може да се "удавиш"...





    "Специалист" в каква област си(ако смея да попитам - може би одит, или контрол)?!? - та, така смело се опитваш да се намесиш в избратана и прилагана от даденота био сертифицираща фирма политика!!!
    Биологичното производство, в пчеларството е изпълнение на низ от множество и различни мерки от страна на биологичните оператори - като се започне от използването на инвентара(дървени кошери боядисани с подходящи бои), пчелни рамки(основи) от биологичен пчелен восък, използваните ветеринарно-медицински препарати за борба с вароатозата са много по-малко и много по-скъпи(за ефективността няма да говорим, но и тя и изключително важна, понеже се налагат допълнителни третирания, които са свързани с допълнителни разходи на средства и време), специални помещения с миещи се под, стени и тавани, с течаща вода, инвентара за добиването на пчелният мед - хром никел, използваните храни и хранителни добавки - собственн мед или биологична захар, има си с ецифични изисквания по отношение на търтеите(търтиевото пило), пчелните майки, и още и още...
    ...а, да не забравяме, и че влизането на даден оператор под контрола на био сертифициращият орган(фирма) е свързано с разходи, заплащане на такси, такси, срещу които някой много скачаха пък първи после ревнаха, че техният мед бил по-евтин, ами по-евтин ще е, все пак не е произведен под контрол - независимо какви са му качествата, дори и пловдивската фирма там в нейните си теми ви го казаха - щом меда е без сертификат, то той е конвенционален и го купуват на цената на конвенционалният.
    Биологичният пчелен мед е биологичен не само при наличие на сертификация на оператора, но и при наличие на анализ в който да няма пестициди като комафос, глифозад и сигурно много, много други, както и захари и други, но това са неща, които си ги определя и зависят предимно от фирмите изкупуващи пчелният мед.
    Тука какво сте се запънали няколко човека като "магаре на мост" - РАЙОНА, та РАЙОНА, МРЕЖАТА ДО МРЕЖА, та МРЕЖА ДО МРЕЖА....
    Ха, май настъпихме нечий мазол. Аз пък от своя страна да питам, ти в качеството на застъпник ли се явяваш на сертифициращите фирми. Не ми обяснявай какво трябва, защото е разписано в нормативните документи, достъпни и в интернет. По-скоро ми кажи дали на практика се спазват. Защо ли питам, като знам какво ще отговориш. Пак казвам, вземайте щом можете, аз не съм стопанин на кесиите Ви. Но ме е яд, че се правите на хора, ни лук яли, ни лук мирисали. Мъчите се да ни убедите, че всичко се изпълнява по правилата.

    Хайде стига де, и ние ядем хляб, а не пасем трева.
    И в заключение, нека не се заплашваме, става ли? Ако ще ме банираш, прави го, няма да съм ни първия, ни последния към когото е подходено така, за това и много
    Цитат Първоначално публикувано от Искрен Мутафов Виж публикацията
    от хората "запалиха" пушалката и пренесоха лаф-моабета....
    Този пост е редактиран от Искрен Мутафов; 12.09.2017 в 21:05. Причина: Опит за клевета

  8. #38
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,027
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Ако в някой БИО пчелин се изпълняват изискваният както пише в книгите, аз ще си ударя такето/шапката/ в земята. Има пчелини които не са БИО и ще ви ударят в земята, ако им се вземат проби и се огласят открито и честно. Именно от такива пчелинчета се изкупува меда за жълти стотинки, а се предлага за БИО, за доста пари.

  9. #39
    Заслужил Автор
    Регистриран
    05.07.2016
    Мнения
    207
    Пчеларски район
    Любимец
    А, то и аз съм бил биопчелар но не съм го знаел до сега, не бях прочел изискванията за биото. А пък ако искам да стана небио, трябва да отида в групата на как се деляха там - пчелари, медари, мухари и ........

  10. #40
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Ако в някой БИО пчелин се изпълняват изискваният както пише в книгите, аз ще си ударя такето/шапката/ в земята. Има пчелини които не са БИО и ще ви ударят в земята, ако им се вземат проби и се огласят открито и честно. Именно от такива пчелинчета се изкупува меда за жълти стотинки, а се предлага за БИО, за доста пари.
    Ами, след като са толкова био, то да се свържат със съответните фирми и да се сертифицират.
    Пък за такива по-био, най-био - си има и други частни сертификати като нейтчърал(натурал), да се информират, да се свържат и сертифицират, и после ако могат и на 25лв на едро да си продават мед - само ще се радвам за тях, а не да злобея като най-върлият хейтър на света!!!

 

 
Страница 4 от 46 ПърваПърва ... 2345614 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •