Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 3 от 46 ПърваПърва 1234513 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 21 до 30 от общо 457
  1. #21
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Колега, тук какво искаш да кажеш, че нещо не схващам кой, кога, какво и защо?
    Жорката(koragroup) и Пламен Керчев го казаха - много обичаме да гледаме в "канчето" на другия, кокошката на съседа е мисирка, и не е важно на мене да ми е добре, а на комшията да му е зле...

  2. #22
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от Искрен Мутафов Виж публикацията
    Жорката(koragroup) и Пламен Керчев го казаха - много обичаме да гледаме в "канчето" на другия, кокошката на съседа е мисирка, и не е важно на мене да ми е добре, а на комшията да му е зле...
    Ставаше дума за словореда ти, че нещо неясен ми се видя. Иначе тези които изброи се изразяват точно и няма как да не ги разбереш. Иначе поговорките са на ниво. Дори са много добри.

  3. #23
    VIP Автор
    Регистриран
    06.04.2011
    Мнения
    3,123
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Последните постове искат да речът, че всички ония "будали", които не са се възползвали от държавната пара, но си плащат данъци, както подобава и въпреки това са на + са балалайки. Ей момци, хайде не се правете на света вода ненапита!
    Точно казано Калине !
    В нашата родина важи на 100% - ТУК е ТАКА .

  4. #24
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от Трендафил Дончев Виж публикацията
    Ставаше дума за словореда ти, че нещо неясен ми се видя....

    Ми, да малко "мъглЯв" като всички евро-пчеларски прОграми...

  5. #25
    Заслужил Автор
    Регистриран
    24.03.2017
    Мнения
    226
    Извинете ме, но какво е 6.3, 4.1 и 4.2?

    Никаква представа нямам и не знам как да търся инфо за това в Google, а пък само с тези цифри не става.

  6. #26
    Забранен
    Регистриран
    22.12.2015
    Мнения
    2,122
    Пчеларски район
    обл.Плевен
    Цитат Първоначално публикувано от Sylvie Виж публикацията
    Извинете ме, но какво е 6.3, 4.1 и 4.2?

    Никаква представа нямам и не знам как да търся инфо за това в Google, а пък само с тези цифри не става.
    Опитай да търсиш ПРСР 6.3, ПРСР 6.1 ПРСР 4.1
    П.П. Чакай, че като се прочетох и звуча като тия дето обясняват ама трябва да се чудиш първо какво има в техните глави, па после да го разбереш какво е. Програма за Развитие на Селските Райони. А числата са различни мерки по програмата. За подробности търси в гуглата.

  7. #27
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от Валентин. Виж публикацията
    Опитай да търсиш ПРСР 6.3, ПРСР 6.1 ПРСР 4.1
    П.П. Чакай, че като се прочетох и звуча като тия дето обясняват ама трябва да се чудиш първо какво има в техните глави, па после да го разбереш какво е. Програма за Развитие на Селските Райони. А числата са различни мерки по програмата. За подробности търси в гуглата.

    Най-добре да търси в МЗХГ-то, ДФЗ-то и НССЗ-то...


    п.п. Синичките съкращения са линкове към сайтовете на съответните институци...

  8. #28
    VIP Автор
    Регистриран
    04.02.2012
    Мнения
    1,233
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от kuline Виж публикацията
    Последните постове искат да речът, че всички ония "будали", които не са се възползвали от държавната пара, но си плащат данъци, както подобава и въпреки това са на + са балалайки. Ей момци, хайде не се правете на света вода ненапита!
    Чак'ся... Туй от къдя на къдя го измисли. Защо "будали"? Дай Боже всеки му, някой ден. Пък че са на "плюс" ... спрямо какво? Миналата година? Комшията? Разходите? След държавния рекет? А балалайки какво значи?
    И преди съм казвал, желанието ми е да си изкарвам хляба с пчеларство. Всичко което може да ми помогне това да стане по-бързо, ще го използвам. Легално разбира се. Това с какво ме прави лош?
    Георги Корчев се казвам
    България е малка държава и затова винаги има идиоти наблизо!
    "Разликата в потенциалите поражда напрежение" ... или как физиката обяснява факта, че не се разбирам с прости хора

  9. #29
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,027
    Цитат Първоначално публикувано от koragroup Виж публикацията
    Чак'ся... Туй от къдя на къдя го измисли. Защо "будали"? Дай Боже всеки му, някой ден. Пък че са на "плюс" ... спрямо какво? Миналата година? Комшията? Разходите? След държавния рекет? А балалайки какво значи?
    И преди съм казвал, желанието ми е да си изкарвам хляба с пчеларство. Всичко което може да ми помогне това да стане по-бързо, ще го използвам. Легално разбира се. Това с какво ме прави лош?
    Така ми прозвуча твоя пост, видиш ли всичко плюем, все в канчето на другия гледаме. Говоря в първо лице множествено число, защото се припознавам в хората, дето нямали друга работа, а се у форума седели. Човек не може постоянно да бачка, трябва да намери време и за разтуха.
    За плюса какво? Много добре ме разбра, че става въпрос за бакалската сметка приход-разход-разлика. Аз на колегата, на комшията, на "програмиста" у канчето не гледам. Имал възможност - съумял - възползвал се. Въпроса тук е, всички тия, да не гледат и те у моето канче, както и да не се правят на по-велики от папата - това е.
    Никой не те обвинява, че си лош или обратното, да те хвали, че си добър. Тук не става въпрос за това, нооо всеки, дори и аз и ти сме податливи на принципа - що да плащам, като мога да не плащам.
    Аз приемам за нормално, човек да се възползва от предлаганите му благинки, но това което прочетох в по-предишни постове го интерпретирах с мои думи.
    Що касае това, че си решил да се издържаш основно от пчеларство - лошо няма, дано успееш. Някой беше го писал тук, във форума, че е необходимо, човек да има две доходоносни занимания, когато едното е на загуба, другото да може да го компенсира, в противен случай, може и да не изкара за хляба.
    Има още какво да напиша кмете, знам че и ти няма да ми останеш длъжен, но .... стига толкова, че пак не е в подходящата тема.

  10. #30
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.07.2011
    Мнения
    473
    Имам чувството, че някои иска да конфронтира една група пчелари с друга и май темата тръгна точно в тази посока. Хора осъзнайте се. Стига с това разделение. Не започнеш ли да гледаме в една посока нищо добро не ни чака. След време както е тръгнало и бранша и форума ще опустеят.

 

 
Страница 3 от 46 ПърваПърва 1234513 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •