Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 12 от 46 ПърваПърва ... 2101112131422 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 111 до 120 от общо 457
  1. #111
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Валка кой орган да сезираме,че то са много?
    Аааа,разбрах не е тоя дето като ти отровят пчелите а тоя дето дава БИО прарите/е нали съм си малко тъпичак не загрях веднага/.
    Хубавото което се получи след пускането на тая тема е ,че поне нещо разбрах.Някои наши вождове имат хъс за борба и да отстояват интересите на колегите от сектор БИО.
    То собствена кауза се защитава лесно. Ма по- трудно е да подкрепиш чуждата. Сиреч тия дето не сме био да подкрепим онези, които са. Спомням си кога скачахме по площадите и викахме. След време се оказа, че сите сме червени отново. Демек всички ще се окажеме био. Май???
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  2. #112
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Цитат Първоначално публикувано от бат тянко Виж публикацията
    То собствена кауза се защитава лесно. Ма по- трудно е да подкрепиш чуждата. Сиреч тия дето не сме био да подкрепим онези, които са. Спомням си кога скачахме по площадите и викахме. След време се оказа, че сите сме червени отново. Демек всички ще се окажеме био. Май???


    Тук не си прав.Винаги сме се защитавали и сме си помагали когато става дума за ПЧЕЛИ.Аз имам много БИО пчелари приятели и се чуваме постоянно по телефона.
    Но когато става за пари които се раздават на принципа,,Дай да ти дадем,,няма как да си трая.Бай Радостин/пинтията/казваша:Един път дадеш ли Дака цял живот ще даваш.Спреш ли да даваш по добре не се занимай с тоя занаят.

  3. #113
    VIP Автор
    Регистриран
    12.02.2015
    Мнения
    3,284
    Пчеларски район
    Европа
    Като знам що народ се сбира по тия протестните мероприятия, и ми е пределно ясно как се подкрепяте приятелски Дака. А пари взима този, който дава. Сиреч не му се свиди. Халал да им са щото са успели да вземат. Дет са вика био ареали дал Господ! Щом като от био меда зависел и конвенцоналния, аз съм готов покрай другите ми пчелини да регистрирам и два, три Био пчелина. В солидарност към сектора.
    В живота няма по- голям смисъл, от това- да се бориш всеки ден. Арсен.

  4. #114
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.07.2011
    Мнения
    675
    Цитат Първоначално публикувано от MadAnt Виж публикацията
    Може да има биологичен мед от биологична рапица и биологичен сълнечноглед.
    Може и да може! Ще съм ти много благодарен ако споделиш технология на отглеждане на БИО РАПИЦА И БИО СЛЪНЧОГЛЕД, най-вече часта за растителна защита от плевели, болести и неприятели, че ми звучи много странно, пък в момента уча агрономство и ме е страх да не взема да се изложа пред професора като му спомена за БИО ЗЪРНОПРОИЗВОДСТВО. То иначе в България всичко е възможно и няма да се учудя ако някой наистина се опитва да произвежда таквоз чудо.
    Дори да приемем че наистина се отглежда някъде БИО ЗЪРНОПРОИЗВОДСТВО много ще ми е интересно как ще ограничиш пчелите да ходят само на БИО-то!
    Друг е въпроса ако поста ти е саркастична ирония. Ако е така извинявам се.

  5. #115
    Super Moderator
    Регистриран
    21.09.2012
    Мнения
    1,566
    Пчеларски район
    Русенски
    Цитат Първоначално публикувано от MadAnt Виж публикацията
    Може да има биологичен мед от биологична рапица и биологичен сълнечноглед.
    Цитат Първоначално публикувано от ivootur Виж публикацията
    Може и да може! Ще съм ти много благодарен ако споделиш технология на отглеждане на БИО РАПИЦА И БИО СЛЪНЧОГЛЕД, най-вече часта за растителна защита от плевели, болести и неприятели, че ми звучи много странно, пък в момента уча агрономство и ме е страх да не взема да се изложа пред професора като му спомена за БИО ЗЪРНОПРОИЗВОДСТВО. То иначе в България всичко е възможно и няма да се учудя ако някой наистина се опитва да произвежда таквоз чудо.
    Дори да приемем че наистина се отглежда някъде БИО ЗЪРНОПРОИЗВОДСТВО много ще ми е интересно как ще ограничиш пчелите да ходят само на БИО-то!
    Друг е въпроса ако поста ти е саркастична ирония. Ако е така извинявам се.

    http://bioregister.mzh.government.bg...php?file=20353

  6. #116
    Почетен Автор
    Регистриран
    18.07.2011
    Мнения
    675
    Явно има, извинявам се! Дано се увеличават площите че засега само само 4447 дка рапица и 3450 дка слънчоглед. Дай боже след 10 години във всяко селско землище да има по толкова.

  7. #117
    Заслужил Автор
    Регистриран
    28.11.2013
    Мнения
    209
    Здравейте,

    Споделяме с вас случай от днес, изводите нека всеки си направи сам.

    Пчелар, сертифициран в Лакон, е заявил за продажба 6000 кг. биологичен мед. Вчера колегите са се свързали с него, за да уговорят ден за взимане на проба. Междувременно, медът е пробван от друга изкупуваща фирма на цена 6.30 лв / кг. и тъй като нашата цена е 7.50 лв / кг., пчеларят е поискал време, за да реши как да действа. Днес се е обадил на колегите и е попитал дали ние също правим като другата фирма. На въпрос какво има предвид, отговорът е следният: Моят сертификат е за 12 000 кг мед, а имам за продажба 6000 кг. С другата фирма уговорката е да направим договор за цялото количество от сертификационното писмо - 12 000 кг, като за останалите 6000 кг над произведените за мен остават по 1.50 лв. / кг. Отговорили са му, че това е невъзможно и той е казал, че в такъв случай иска да бъде коректен с другата фирма и да си спазят уговорката.

    В първия случай - получава 7200 лв. повече за реално произведената продукция, а във втория - 9000 лв. повече за надутите добиви в сертификата.

    Толкова от нас по темата.

    Поздрави

  8. #118
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Ъпсурт! Няма такова нещо. Много са изобретателни българите, ама как не се намери един да ни ползва акъла, за да се направи нещо добро за всички ни и за тая клета България.

  9. #119
    VIP Автор
    Регистриран
    25.05.2015
    Мнения
    7,997
    Пчеларски район
    София,Златарица,Елена
    Кое е абсурда?Че има такава схема или че фирмите чак сега разбраха за това?,,Сиромах човек жив гявол,,

  10. #120
    VIP Автор
    Регистриран
    22.12.2010
    Мнения
    4,030
    Цитат Първоначално публикувано от jdrumev Виж публикацията
    Кое е абсурда?Че има такава схема или че фирмите чак сега разбраха за това?,,Сиромах човек жив гявол,,
    Шегувам се бе Друмев. Не разбра ли? Представи си колко пот хвърляме ние, докато разкодираме писанките ти!

 

 
Страница 12 от 46 ПърваПърва ... 2101112131422 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •