Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 7 от 8 ПърваПърва ... 5678 ПоследнаПоследна
Резултати от 61 до 70 от общо 73
  1. #61
    Модератор
    Регистриран
    20.08.2014
    Мнения
    2,590
    Пчеларски район
    Североизточен
    Има много голяма измама с тези "полиуретани".
    Разликата между Полиуретан и Полиуреа е като разликата между Бензин и Дизел. Ако се ползва Полиуреа, то цената ще бъде много по-висока, но годините експлоатация са в пъти повече.

    В каталога на Сократес имаше боя за кошери, но ест. цената и беше по-висока и доставката след седмици.
    Последно пробвах с тази боя и останах много доволен. Покри дори на една ръка и изсъхна много по-бързо, но колкото по-бързо съхне, толкова по-лесно се лющи(принципно). Мие се много лесно с вода. Ще видя дали ще издържи на UV и механични удъри, но засега съм оптимист. Видях, че един от корпусите има обелен ръб, но да се надяваме, че няма да има проблеми.
    http://www.megachim.com/show_product.php?prod=36

    Всичко, което е далече от морето, е провинция.
    Ърнест Хемингуей

  2. #62
    VIP Автор
    Регистриран
    14.02.2014
    Мнения
    1,056
    Пчеларски район
    Сливен
    Това "чудо" за да се нарече кошер трябва за мене да отговори с времето на 3 въпроса:
    -Може ли да се обгаря с горелка?
    -Какви са топлоизолационните характеристики?
    -На 40 градуса слънце отделя ли токсини, разлага ли се?

    Здравината, държи ли боя, цената, бързината на производство и прочее ще ги хвалите след няколко години като се мъчите да се отървете от
    тях.

    Имам кошери на 12-13 години боядисани с две ръце ленен безир и две ръце боя на Лакпром. Не ми се е налагало да ги пребоядисвам нито веднъж, цветни са все едно съм ги боядисвал вчера и не са се обелили грам. За съжаление тази марка е доста скъпа и последните години минах на боклуци и дано не съжалявам след време.
    Винаги може по-добре.

  3. #63
    Администратор
    Регистриран
    09.02.2013
    Мнения
    7,209
    Пчеларски район
    Габрово и Ловеч
    -Обгарянето с горелка може да се замени с обдухване с пистолет с горещ въздух, на който температурата може да се регулира до ниво малко под нивото на топене на материала. Може да се замени и с накисване в нагрята основа или перхидрол.

    - Топлоизолационните характеристики са в пъти по-добри от тези на дървото.

    - Токсини не отделя дори и при слагане във вряла вода. Все пак това е продукт със сертификат за хранителни нужди.

    Не ги подценявай тези кошери (финландските). Технологията не е от вчера. Цяла Европа е с такива или с подобни вече десетки години. България всъщност е страната, която както винаги крета на опашката с все още дървени кошери.

  4. #64
    Наблюдател
    Регистриран
    18.09.2018
    Мнения
    2
    Здравейте колеги,
    От скоро започнах да се занимавам с отглеждане на пчели ,прочетох доста мнения по форумите особено за полистиролните кошери и се питам изчерпана ли е тази тема ,доволни ли сте от Финландските кошери.Ще се радвам ако споделите мненията си след няколко годишна експлоатация!
    Г-н Матеев няма ли повече да организирате така да го кажа групово закупуване на финландски кошери.Благодаря !

  5. #65
    Super Moderator
    Регистриран
    17.08.2016
    Мнения
    6,024
    Пчеларски район
    Страната на чудесата
    Цитат Първоначално публикувано от harman1510 Виж публикацията
    Здравейте колеги,
    От скоро започнах да се занимавам с отглеждане на пчели ,прочетох доста мнения по форумите особено за полистиролните кошери и се питам изчерпана ли е тази тема ,доволни ли сте от Финландските кошери.Ще се радвам ако споделите мненията си след няколко годишна експлоатация!
    Г-н Матеев няма ли повече да организирате така да го кажа групово закупуване на финландски кошери.Благодаря !
    Г-н Матеев почти не влиза тук и не знам кога ще ти отговори. Ако много държиш все пак да го питаш, може да му се обадиш по телефона.

  6. #66
    Наблюдател
    Регистриран
    18.09.2018
    Мнения
    2
    Благодаря!
    Направи ми впечатление че не е писал от много време.
    Също така забелязвам че и другите колеги не са активни по тая тема.

  7. #67
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    При тази цена на меда не зная заслужава ли си инвестицията.

  8. #68
    Да съживя малко темата... Днес къде мога да намеря съставни компоненти за изготвяне на пенополиуретан в България?! В интернет намерих само тази обява - https://aginvest.org/50-kg-komponet-...ova-pyana-p-3/ и https://aginvest.org/25-kg-komponet-...ova-pyana-p-2/ ... Пише, че стават и за изготвяне на кошери?! Ако има някой опит с изготвянето на такива кошери нека да сподели!?

  9. #69
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.10.2014
    Мнения
    722
    Пчеларски район
    Община Драгоман, Софийска област, 615м. надм.вис.
    Цитат Първоначално публикувано от Николай Петров Виж публикацията
    Да съживя малко темата... Днес къде мога да намеря съставни компоненти за изготвяне на пенополиуретан в България?! В интернет намерих само тази обява - https://aginvest.org/50-kg-komponet-...ova-pyana-p-3/ и https://aginvest.org/25-kg-komponet-...ova-pyana-p-2/ ... Пише, че стават и за изготвяне на кошери?! Ако има някой опит с изготвянето на такива кошери нека да сподели!?
    Украйна, Беларус, Русия, Румъния произвеждат от полиуретан. Малко ми е старо инфото, но цената на химията в БГ е висока и не излизаше добре сметката. Търси в сайтове и форуми на тези страни. Добре направения продукт от ПУ пяна е много добър. Ако стигнеш до... по-напред, плътността е важна и определяща. Смятай я добре!!!

  10. #70
    Взех мостри, имам възможност да купя и готови прес-форми... Материалът излиза скъп в сравнение с другите страни! Ще смятам явно! По-късно ще кача снимки!

 

 
Страница 7 от 8 ПърваПърва ... 5678 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 3 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 3 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •