Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 4 от 8 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 31 до 40 от общо 73
  1. #31
    Почетен Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    950
    "...като предварително се подготви с много проучвания и литература после с необходимото оборудване ..."

    Ето това трябва да направиш за начало...Иначе, това което си изписал отгоре показва, че трябва от тук да започнеш. Гледали сме един и същ филм, но...това което сме видели е различно.
    Успех!

  2. #32
    Наблюдател
    Регистриран
    18.07.2013
    Мнения
    4

    Red face

    Благодаря за подкрепата,
    Може ли да посочиш по конкретно - различното, което аз съм пропуснал. Понеже гледах подобни кошери в руски клипове и един турски имаше малки различия в самите кошери. Пак ще ги прегледам, но може би по-добре ще е да ме насочиш и ти. Не, че са ми амбиция този тип кошери, но все пак колкото повече, толкова повече.
    Благодаря предварително.

  3. #33
    Наблюдател
    Регистриран
    28.09.2010
    Мнения
    12
    На снимките показвам кощери от фибран-самоделки по време на слънчогледа. postimg.org/image/hahjx83qd/28adbe48/ и http://postimg.org/image/hahjx83qd/28adbe48/

  4. #34
    Наблюдател
    Регистриран
    18.07.2013
    Мнения
    4
    Може ли повече информация да дадеш колко сезона изкара семейството, поддръжката на кошера, как се чувства семейството в този кошер... Презимувал ли е вече. То иначе не е интересно. Фибран, Стиродур или друг полистирен сглобки стават ама.... То кошер може да се сглоби от пластмаса, корк, отпадъчна хартия, фазер, кашони и др. Никой не изказва впечатление как се е доказала термо-самоделката в региона му

  5. #35

    Кошери от стиродур

    Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	DSCF0259.jpg
Прегледи:      663
Размер:	7.4 KB
ID:	354Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	DSCF0337.jpg
Прегледи:      655
Размер:	5.6 KB
ID:	355Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	DSCF0338.jpg
Прегледи:      660
Размер:	6.7 KB
ID:	356Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	DSCF0340.jpg
Прегледи:      654
Размер:	6.8 KB
ID:	357Щракнете върху изображението за по-голям размер

Име:	DSCF0342.jpg
Прегледи:      659
Размер:	4.7 KB
ID:	358Ето ти приятелю кошери от стиродур. Вече 5 година ги имам и съм много доволен.Ако искаш нещо да ти обяснявам-на твое разположение съм.

  6. #36
    Заслужил Автор
    Регистриран
    06.07.2011
    Мнения
    473
    Снимай да видим дъното.

  7. #37
    Дъното не е дълбоко-обикновенна дъска с крачета и водобрани от трите страни.

  8. #38
    Потребител
    Регистриран
    28.07.2013
    Мнения
    75
    Пчеларски район
    Добрич
    Как си съединявал отделните страни? Използваш ли фалцове на отделните корпуси? Имал ли си проблем с гризачи, птици и други вредители? Нанасяш ли някакъв слой материал от вътрешната страна на корпусите? Благодаря предварително.

  9. #39
    Цитат Първоначално публикувано от Vmitev Виж публикацията
    Как си съединявал отделните страни? Използваш ли фалцове на отделните корпуси? Имал ли си проблем с гризачи, птици и други вредители? Нанасяш ли някакъв слой материал от вътрешната страна на корпусите? Благодаря предварително.
    Отгоре и отдолу летви 30х30 ,фалц на страниците,на фрезата каналите за рамките и слепвам с пяна.Никакви проблеми с птици и мишки.Вътре намазвам с тинктура от прополис и спирт-отвън с фасаген.

  10. #40
    Наблюдател
    Регистриран
    26.01.2012
    Мнения
    4
    Пчеларски район
    с. Айдемир,общ. Силист
    Тези летви 30х30 ги слепвате ли, по какъв начин ги свързвате със стиродура.

 

 
Страница 4 от 8 ПърваПърва ... 23456 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •