Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 2 от 8 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна
Резултати от 11 до 20 от общо 73
  1. #11
    Почетен Автор
    Регистриран
    19.05.2011
    Мнения
    512
    Пчеларски район
    асеновград
    Кошерите им са хубави, но контакта е труден и нямат представителство в Букурещ. Преди няколко месеца ми отговориха че могат да изпратят кошер на адрес в Румъния- в България не.

  2. #12

    КОШЕР ОТ ПЕНОПОЛИУРЕТАН

    Най после един съмишленик!В момента си правя пресформата от парен бук.Имам 12т. преса която мисля да използвам.Инак моите Р.Д. са от стиродур и пенополиуретанова монтажна пяна.

  3. #13
    Въпреки че темата е от миналата година реших да ви предложа този линк към руски форум- http://www.pchelovod.info/index.php?showtopic=17640 !Доста е голяма но смятам че е много полезна за хора които се интересуват от тези кошери! P.S.Вътре има и чертежи на форма за ЛР корпусу!

  4. #14
    Почетен Автор
    Регистриран
    28.03.2011
    Мнения
    505
    отдели с пауза (шпация) линка от текста на твоето писане, ето така: http://www.pchelovod.info/index.php?showtopic=17640
    ...а темата е интересна....мерси !

  5. #15
    Наблюдател
    Регистриран
    28.09.2010
    Мнения
    12



  6. #16
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Не искам да ти се бъркам, но с това дъно ще береш ядове. Фибрана не е паропропусклив, което значи, че въпреки дупката по краищата водата ще тече, а това означава мухъл и болести.

  7. #17
    Наблюдател
    Регистриран
    28.09.2010
    Мнения
    12
    Господин Бонев,по принцип сте абсолютно прав.Дъното на кошера от полистирол е най-слабото му място.А отворът на дъното е направен точно по правилата-30/17=510см2
    Няколко водещи фирми препоръчват мрежестият отвор за климат като нашия да е с големина 500см2.Ако има по-добро решение,с радост бих го приел.

  8. #18
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Проблена е, че въпреки отвора по ъглите ще се набира конденз, от там и мухал, а и мишоците ще си го гръзкат за закуска.

  9. #19
    VIP Автор
    Регистриран
    29.09.2011
    Мнения
    2,531
    Пчеларски район
    Витоша над 1000м.
    Тоя тип кошери не са ли с "топли" стени?
    Ако кондензират влага, що да ги "ядем жабетата"?А гледах на тях с уважение...
    Не казвай " Хоп! " , преди да си скочил!

  10. #20
    VIP Автор
    Регистриран
    27.09.2010
    Мнения
    1,424
    Пчеларски район
    Родопи
    Кондензират и то много. Виждал съм в хранилката на 6-рамков кошер от пенополистирол, как се е събрал литър конденз. Става дума за края на октомври и начаалото на ноември.

 

 
Страница 2 от 8 ПърваПърва 1234 ... ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 1 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 1 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •