Цитат Първоначално публикувано от rosty_sz Виж публикацията
Кажи защо? Аз не забелязах никакъв проблем така, но може да съм пропуснал нещо.

Вече извадих от тези от снимката. Единия даде 3 корпуса + няколко пити от плодника (беше с ХР над втори корпус) всичко запечатано от летва до летва. На другия майката беше затворена на първи корпус и даде 4 корпуса мед, но на втори корпус средните пити бяха пълни но имаха запечатан само венец. Извадих и от двусемейните, които в началото на пашата се превърнаха в двумайчини. Уникален добив. Единия даде 5 корпуса, а другия 6. Най-интересното е че почти в края на слънчогледа има свалих по два корпуса и им върнах празни. Сложих празни и на много от другите кошери за да не пропускам от пашата. На нормалните семейства корпусите си бяха с една две напръскани рамки, а на двумайчините лудница. Единия запечатал и двата без три средни пити, които си бяха пълни и запечатани на венец, а други запечатал единия и сериозно запълнил другия, но без никаква запечатка. Тези кошери "и от камъка мед вадят".
Когато единият от двата го хване роева другият почти винаги също.На мен ми се е случвало два пъти и от тогава никога близко. А за прелките, виждам че си изключително иновативен и последователен така че догодина си поиграй.