Добре дошли в Българският форум за пчелари.
Страница 13 от 14 ПърваПърва ... 311121314 ПоследнаПоследна
Резултати от 121 до 130 от общо 133

Тема: Прелките

  1. #121
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.04.2016
    Мнения
    203
    Пчеларски район
    Ресен-село Паскалевец
    Аз не мога да изкажа мнение,моите ДБ-10 са само със мрежесто дъно,миналата зима от 14кошера оцеляха всичките,сега ще видя от 36бр.дано оцелеят пак всичките.Единственото което направих в тежката зима миналата година беше,малко да поразчистя снега,нямаше намиране на кошерите
    Но пък имам друго наблюдение през сезона имам 4кошера на прошарена сянка от асмите,и са по-силни и повече мед носят от другите.

  2. #122
    Почетен Автор
    Регистриран
    30.11.2014
    Мнения
    972
    Пчеларски район
    Ямбол
    Цитат Първоначално публикувано от Rado76 Виж публикацията
    сега ще видя от 36бр.дано оцелеят пак всичките
    Но пък имам друго наблюдение през сезона имам 4кошера на прошарена сянка от асмите,и са по-силни и повече мед носят от другите.
    Ще оцелеят и още как.Изградил съм си мнение за теб,че си перфекционист.Изпипваш нещата.
    Нормално е това което си наблюдавал при тези 4 кошера и не трябва да те учудва.Прошарената сянка им освобождава много пчели–вместо да вентилират отвън и вътре в кошера,те носят нектар или гледат пило.А те не са малко,особено през големите жеги миналия сезон.

  3. #123
    Почетен Автор
    Регистриран
    05.10.2012
    Мнения
    521
    Само да допълня Гогол, че асмата не пречи на пролетното развитие, тъй като няма листа по студа, а после само помага със сянката си. Виж с пръскането на асмата не знам как се справяш обаче?

  4. #124
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от nikawr Виж публикацията
    Само да допълня Гогол, че асмата не пречи на пролетното развитие, тъй като няма листа по студа, а после само помага със сянката си. Виж с пръскането на асмата не знам как се справяш обаче?
    Да това и според мен е проблем, имах 2 много хубави асми близко до кошерите, но ги махнах защото без пръскане нищо не ставаше и само ми пречеха.

  5. #125
    Автор
    Регистриран
    11.11.2016
    Мнения
    166
    Пчеларски район
    Айтоско
    Пръскайте ги след залез!

  6. #126
    Заслужил Автор
    Регистриран
    19.04.2016
    Мнения
    203
    Пчеларски район
    Ресен-село Паскалевец
    Пръскаме късно вечер и нямаме проблем засега.Хем пчеличките живи и здрави,а сега зимата си пийваме червено винцеТази година мисля да засадя и някое плодниково дръвче да позасиля малко сянката между кошерите но все още се чудя какво да е.

  7. #127
    Почетен Автор
    Регистриран
    21.11.2014
    Мнения
    546
    Пчеларски район
    с.Близнаци, Община Хитрино, Област Шумен
    Цитат Първоначално публикувано от Rado76 Виж публикацията
    Пръскаме късно вечер и нямаме проблем засега.Хем пчеличките живи и здрави,а сега зимата си пийваме червено винцеТази година мисля да засадя и някое плодниково дръвче да позасиля малко сянката между кошерите но все още се чудя какво да е.
    От сливите- карловска афъска, от ябълките - флорина. Устойчиви на болести и раждат всяка година.

  8. #128
    Потребител
    Регистриран
    18.02.2015
    Мнения
    62
    Кошерите ми са насред градината. Точно в тази й част са праскови, които имат най-много пръскания. Пръскане там много рано сутрин, като се стремим да пазим сандъците. Най-важното по-време на цъфтеж: само Протеус като инсектицид...и те така...
    Прикачени файлове Прикачени файлове

  9. #129
    Почетен Автор
    Регистриран
    06.05.2015
    Мнения
    538
    Пчеларски район
    с.Дебнево,общ.Троян,обл.Ловеч
    За прелките и аз практикувам както колегата Радо. Имам обаче един въпрос към всички колеги и той е следният: Кога според вас се затваря мрежестото дъно на кошерите през зимния сезон?
    Имам предвид след появата на пилото(края на декември или началото на януари), изобщо не се затваря, рано напролет когато все още времето е студено и има много пило?
    Само ще споделя, че миналата зима оставих 3 кошера на изцяло мрежесто и не съм ги затварял, а напролет бяха доста жизнени и се развиха бързо.
    Въпроса ми е продиктуван от споделено мнение на уважаван т мен колега, който ми каза,че ги затваря при поява на първото пило!

    Весели празници на всички колеги, както и на семействата Ви!

  10. #130
    VIP Автор
    Регистриран
    25.02.2013
    Мнения
    3,662
    Пчеларски район
    Монтана
    Цитат Първоначално публикувано от Христо Димитров Виж публикацията
    За прелките и аз практикувам както колегата Радо. Имам обаче един въпрос към всички колеги и той е следният: Кога според вас се затваря мрежестото дъно на кошерите през зимния сезон?
    Имам предвид след появата на пилото(края на декември или началото на януари), изобщо не се затваря, рано напролет когато все още времето е студено и има много пило?
    Само ще споделя, че миналата зима оставих 3 кошера на изцяло мрежесто и не съм ги затварял, а напролет бяха доста жизнени и се развиха бързо.
    Въпроса ми е продиктуван от споделено мнение на уважаван т мен колега, който ми каза,че ги затваря при поява на първото пило!

    Весели празници на всички колеги, както и на семействата Ви!
    Аз мисля че е се затварят когато стане много пилото за да могат по лесно да го топлят, някъде февруари. Но аз, както писах напред в темета съм оставял кошери изцяло на мрежа цялата година и развитието беше уникално. Тази година ще оставя 10 кошера отново и ако ефета е същия вече няма да ги затварям.
    Весели празници!!!

 

 
Страница 13 от 14 ПърваПърва ... 311121314 ПоследнаПоследна

Информация за темата

Потребители разглеждащи тази тема

В момента има 2 потребител (и), разглеждащ (и) тази тема. (0 потребител (и) и 2 гост (и))

Разрешения за писане

  • Вие не може да да публикувате нови теми
  • Вие не може да публикувате мнения
  • Вие не може да публикувате прикачени файлове
  • Вие не може да редактирате вашите мнения
  •